İnan Plastik makineleri olarak müşterilerimizin istediği ölçülere ve uygulamalara göre muhtelif motor güçlerinde ve genişliklerde konveyör üretimi yapılabilmektedir.

Besleme Ve Transfer Konveyörü
Besleme Ve Transfer Konveyörü

Ambalaj malzemeleri, meşrubat ve plastik şişelerin atıklarının tekrar kullanıma kazandırılması ancak pet şişe geri dönüşüm hatlarında mümkün olmaktadır. Pet şişe geri dönüşüm hatlarında sisteme giren tüm atıkların hareketleri konveyörler ile olmaktadır. Besleme ve transfer konveyörü sayesinde açılmış balyalar yatay besleme ve eğimli konveyör hattı ile ön yıkama tamburuna doğru gönderilir. Balya açıcı sistemin başlangıç noktasıdır.

Pet şişe geri dönüşüm hattı kurulum ve makine ihtiyacınız için her zaman firmamızı tercih edebilirsiniz. Temiz ve yeşil bir dünya için, var olan kaynakların ve doğal güzelliklerin korunması ancak geri dönüşüm ile mümkündür.

Transfer Konveyörü Ne Demektir?

Transfer konveyörleri atık pet şişelerin veya diğer hammaddelerin geri dönüşüm hattı boyunca bir konveyörden bir diğerine aktarılmasını sağlayan konveyörlere verilen adlardır. Müşterilerin özel ihtiyaçlarına ve tercih edilen atık malzemelere göre tasarlanan bu konveyörler döner tablalı, zincirli rulolu şeklinde üretilebilmektedir. Taşınacak ürünün büyüklüğüne göre farklı alternatifler kullanılabilir.

Transfer Konveyörü 2

Besleme Ve Transfer Konveyörü Özellikleri

Besleme ve transfer konveyörü ünitesinde, karbon çelik malzeme kullanılarak gövde oluşturulmuştur. Özel olarak tasarlanmış konveyör hattı sayesinde atık malzeme sistem içerisinde hızlıca hareket edebilmektedir. Konveyör hattı, gövde bağlantıları titreşim ve uzun süreli kullanıma uygundur. Sağlam yapısı ve uygun tasarımı ile geri dönüşüm hattınızın uzun süreli sorunsuz çalışacak bir parçası olacaktır.

Besleme boyutları 1200 mm x 1000 mm dir. Konveyör genişliği 1200 mm dir. Besleme merdane sayısı 4 adettir. Merdaneler pvc bantlı olarak tasarlanmıştır. Besleme kısmı konveyör motor gücü 1,5 kW dır. Transfer kısmındaki motor gücü 7,5 kW dır. Konveyör hızı ayarlanabilir. Düşük enerji ihtiyacı ile tercihiniz olacaktır. Besleme konveyörü hat içerisindeki atık malzemenin ilerletilmesi için kullanılmaktadır. Besleme hatlarında rulolu konveyörler tercih edilmektedir.

Dönüşüm hattınızın yerleşimine göre dönüş konveyörlerinin sisteminize yerleşimi sağlanmaktadır. Konveyör sistemlerinin dizaynı uzman personellerimiz tarafından sizlerin de fikirleri alınarak yapılmaktadır.

Pet şişe geri dönüşüm hattı makinaları için İnan Plastik öncelikli tercihlerinizden birisi olabilir. Temiz ve yeşil bir dünya için, var olan kaynakların ve doğal güzelliklerin korunması ancak geri dönüşüm ile mümkündür. Üretimini yaptığımız pet şişe geri dönüşüm hattında kullanılan makinalar için özel eğitim ve yedek parça hizmetleri hakkında bilgilendirmeyi firmamızdan talep edebilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste