Firmamızın üretimlerinden birisi de plastik kırma makineleridir. Plastik geri dönüşüm işlerini yapan firmalar, plastik kırma makineleri kullanarak atık ürünleri dönüşüm işlemlerine tabi tutarlar. Bu makineler sayesinde plastik kullanımı için hammadde sağlanıp çevreye de katkıda bulunmuş olur. Kullanılmış plastiklerin doğadan toplanıp yeniden kullanılır duruma getirilmesi sayesinde doğal kaynaklarda tasarruf sağlanmış olmaktadır.

Geri Dönüşüm Ve Çevre

Plastik geri dönüşüm olmasaydı; doğada atık olarak bulunan plastik malzemeler kendi halinde yıllarca çürümesi beklenecekti. İnan Plastik kırma makineleri ve geri dönüşüm ekipmanları, üstün performansı ile bütün plastik çeşitleriyle uyumlu olarak çalışabilmektedir. Çok farklı kapasitelerde çalışabilen kırma makineleri performansı ve fonksiyonel oluşu sayesinde geri dönüşüm firmalarına profesyonel çözümler sunmaktadır.

Plastik geri dönüşüm sayesinde, borular, şişirme elemanlar (bidon, varil, yakıt tankı) , plastik profil, endüstriyel ekstrüzyon atığı gibi malzemeleri ve abs, kauçuk, pet, ps, pc gibi malzemeler rahatlıkla geri dönüşümünde kullanılabilir. Her türlü plastik geri dönüşüm işlerinizde makinelerimizi tercih edebilirsiniz.

Plastik geri dönüşümünde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında orta ve yüksek kapasiteye sahip kırma makine ve ekipmanları gelmektedir. Bu makineler, plastik malzemeyi parçalayarak küçük parçalar haline getirilmesini sağlar. Plastik kırma makineleri sistem içerisinde veya münferit olarak kullanılabilir. Plastik kırma makineleri geri dönüşüm sistemleri içerisinde de yer alan önemli makinelerdendir. Geri dönüşüm sistemleri kurulurken bu makineler genellikle balya açıcı, ön yıkama, ayrıştırma modüllerinden hemen sonra konumlandırılır.

Çevrenin koruması ve temizlenmesine plastik kırma makineleri müspet yönde etkilemektedir. Bu makinelerin verimli olması bu faydayı çok daha fazla arttırmaktadır. Uygun parça büyüklüğüne ayrılan plastik atıklar hızlıca geri dönüşüm işlemlerine başlamaktadır.

Plastik Kırma Makinesi Özellikleri

İnan Plastik kırma makineleri çok sessiz ve çok güçlüdür. Kuracağınız tüm plastik geri dönüşüm tesisleri için kullanışlı ve vazgeçilmez alternatiflerden birisi de firmamızın üretmiş olduğu kırma makineleridir. İnan Plastik kırma makineleri tüm plastik atıkların geri dönüşümü için uygundur , üretimimiz yüksek kalitededir. Rotorlar üzerinde ve sabit olarak bulunan bıçaklarda özel işlemlere tabi tutularak yeterli sertlik sağlanmıştır. Özel üretilen bıçaklar sayesinde uzun ömürlü bir kullanıma olanak verilmektedir.

Kurulu veya kurmayı düşündüğünüz plastik geri dönüşüm tesisleri için çok farklı kapasitelere sahip plastik kırma makineleri için ayrıntılı bilgi edinmek için firmamızın uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Tesisinizin yapı özelliklerine göre farklı boyutlarda olan makineler oldukça verimli ve sessiz çalışmaktadır. Çapraz kesim sayesinde çok daha performanslı ürünlerdir. İstenilen ideal granül boyutunda kırılmış malzeme elde edilebilir. Ergonomik tasarımları sayesinde işletme içerisinde oldukça az bir yer kaplamaktadır. Kapasiteleri kg seviyesinden ton seviyesine göre makine modellerine göre farklılıklar göstermektedir.

Makinelerimizin çalışmasını firmamız ortamında da gelip görebilirsiniz. Plastik kırma makinelerinde kullanılan bıçaklar defalarca bilenebilme özeliğine sahiptir. Müşteri bazlı tasarlanabilen rotor yapısı sayesinde ağırlıklı kullanılacak atık malzemeye göre plastik kırma makineleri dizayn edilebilir. Farklı plastik malzemeler için farklı ekipmanlar makinelerimizde kullanılabilir.

Sahip olduğu orijinal tasarım sayesinde farklı renkler ve farklı plastik malzeme arasında rahatça temizleme imkanına sahiptir. Her türlü kapasitede kırma makineleri ihtiyaçlarınızda firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İnan Plastik kırma makinelerinin iç bölümleri ve parçaları özel tasarlanmıştır. Makine içerisinde bulunan rotorların yan duvarları malzeme birikimini engellemeye uygun imal edilmiştir. Bu tasarım sayesinde bu bölgelerde kırılmış malzeme birikimi önlenmektedir.

Ayarlanabilir rotor ve makine üzerlerinde bulunan sabit bıçaklar tasarımın bir parçasıdır. Bu tasarım sayesinde her kullanım sonrası kesme aralığı ideal mesafeye hızlıca getirilebilir. Motor dönüş yönü tersine çevrilebilir, bu sayede elek hizmet ömrü uzamaktadır. Kesilen ürünler farklı ebatlarda ayarlanabilmektedir. Özel sertleştirilmiş çelikten üretilmiş rotor sayesinde uzun ömürlü bir makinedir. Sağlam iç ve dış yapısı sayesinde üretime uzun süreler kesintisiz destek verebilir.

Makinelerde sabit bıçaklar ve rotor üzerinde bıçaklar bulunmakta, makine kapasitesi ve gücüne göre bunların adetleri değişmektedir. Genelde kuru ve ıslak uygulama için kullanılabilmekte, ayrıca kullanım sonrası çok kolay temizlenebilmektedir. Geri dönüşüm aralarında makinelerin bakım ve temizliği çok rahat yapılabilmektedir.
Enerji tüketimi yaptığı işe göre az olan İnan Plastik, plastik kırma makineleri sabit giderlerinizi düşürmenize de neden olmaktadır. Firmamız üretimini yaptığı tüm makinelerde olduğu gibi kırma makinesinde de yedek parça ve servis desteği vermektedir.

Dış ve iç tasarımı yaptığı işe göre uzun yıllar yapılan arge çalışmaları sayesinde geliştirilmiştir. İç dizaynı daha verimli parçalama ve daha kolay temizleme üzerine oluşturulmuştur. Bakım ihtiyacı minimumda tutulmuştur.

İnan Plastik orta ve yüksek kapasiteli kırma makineleri için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz, çok daha ayrıntılı bilgilendirilirsiniz. Üretimini yaptığımız kırma makineleri için eğitim ve satış sonrası hizmetleri firmamızdan her zaman talep edebilirsiniz. Plastik kırma makineleri fiyatları için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Dönüşüm tesisinize kırma makinesi almak istiyorsanız veya işletmenizde münferit kullanacaksanız, İnan Plastik ile iletişime geçerek istediğiniz kadar bilgi talep edebilirsiniz.

Sessiz Plastik Kırma Makinası

Plastik atıkların geri dönüşüm ile hem doğa hem de ekonomiye katkıda bulunmasıyla beraber plastik kırma makinesinden geçerek tekrardan kullanıma sunulması sağlanır. Bu makineler, plastikleri kırma anında geniş bir ses aralığında ses çıkartarak tüm atılan parça atıkların granül halini alıncaya kadar kırılmasını sağlar. Bu alan içerisinde cihazların sessiz çalışması için geliştirilmiş olan plastik kırma makinaları da bulunmakta olup, tercihen sessiz plastik kırma makinalarını da seçebilirsiniz.

İstediğiniz ebatlarda küçültme yapabileceğiniz, PVC türlerinden kauçuk, pp, pe, pet veya ps gibi pek çok plastik malzemeleri çok rahat şekilde kırdırabilirsiniz. Böylelikle plastik atıkların geri dönüşüme kazandırılmasında plastik kırma hattının daha sessiz olması için sessiz makineler tercih edebiliyor ve daha da gelişmiş bir şekilde geri dönüşüm hattınızın tüm malzemeleriyle beraber tamamlanmasını gerçekleştirebiliyorsunuz.

Haznede makas görevi gören bıçakların istediğiniz bıçakları attıktan sonra kırım esnasında ses kirliliği oluşmasını önleyen şey makinenin işlevselliği olacaktır. Cihazların tercih edilmesinde düşük enerji özelliklerinin yanı sıra parçalayabilme gücüyle beraber bunu sessiz şekilde yapabiliyor olması da önemli bir süreç olacaktır.

Saatli kapasite limitlerine göre pek çok ebatlarda üretimi yapılan bu ürünlerde sulu kırmada yapabileceğiniz gibi, sessiz plastik kıran makine modellerine ve özelliklerine göz atarak da seçimlerinizi en doğru şekilde yapabilirsiniz.

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste