Plastik tüketiminin hızla artmasıyla birlikte geri dönüşüm hatları ve çeşitli makinaların üretimi önem kazanmaktadır. Çünkü tüketilen plastik maddeler doğanın zarar görmesi kapsamında ciddi oranda olumsuz etki yaratmaktadır. Plastikler çeşitli işlemlerden geçerek geri dönüşüme tabi tutulmaktadır. Kırılıp parçalanma gibi uygulamaların yanı sıra bir işleme daha gerek duyulmaktadır. 

Mikronize makinaları Polietilen, polipropilen, PVC (bunlar öğütülen malzeme türleri) gibi maddelerin öğütülerek toz zerreceği formuna dönüşmesi kapsamında işlevsellik göstermektedir. Çünkü plastikler toz haline dönüştürüldükten sonra işlenebilme özelliğine sahiptir. Mikronize değirmen aracılığıyla öğütülen ürünler, granül hammadde olarak karşımıza çıkmaktadır. Mikronize makineleri üstün işlevsellik gücüyle tüm plastiklerin türüne göre öğütme işlemi gerçekleştirmektedir. 

Mikronize Değirmen

Plastik dönüşüm makinalarının hatlarından biri olan kırma ve öğütme aşamasında, değirmen olarak adlandırılan mikronize değirmen, plastiklerin tamamen minik toz halini alıncaya kadar ki süreçleri boyunca kırmayı sağlayan ürünlerden biridir. Sertlik değerlerine göre seçilen bu değirmenler, kuru veya az nemli fark etmeksizin kırma – öğütme aşaması içerisinde tüm süreçlerinizi en iyi şekilde tamamlar. 100 mikrona kadar süren tüm yüksek kapasiteli mikronize öğütmesinde değirmen doğrudan işleme tabi tutularak küçük hali alıncaya kadar kırma işlemlerini tamamlar.

Çeşitli plastik türlerinin ve geri dönüşüme uygun olan pek çok alanın direkt olarak öğütülmesi, küçük mikronize hal almasını sağlamak amacıyla öğütülmesinde etkilidir.

Malzemelerin büyüklüğü ve kırılacak mikron değerlerine göre kapasitesi, saatlik kırma kapasitesi değişkenlik gösterecektir. Bununla ilgili olarak isteklerinize bağlı şekilde tercihlerinizi en iyi şekilde yapabilir, mikronize değirmen makineleriyle beraber seçimlerinizi de bu sayede yapabilirsiniz. Plastik, PVC ve geri dönüşüme uygun pek çok plastik türlerinin mikron değerde kırılması için mikronize değirmeninden faydalanabilirsiniz.

Mikronize Öğütücüler

Günümüzde plastik kullanımı ciddi oranda artmış bulunmaktadır. Bu da çevreye oldukça zarar vermektedir. Aynı zamanda canlıların zararına da olan bu plastik parçalar doğada kaybolmayan çok etkili bir malzeme türü olarak değerlendirilmektedir. Plastiğin böyle bir özelliğinin bulunmasından kaynaklı son dönemlerde geri dönüşüm işlemleri daha yoğun bir şekilde sağlanmaktadır. 

Bunun için birçok farklı makinalardan yardım alınmaktadır. Plastik ürünler için geri dönüşümü sağlayan firmaların kaliteli makinalar ile çalışmaları gerekmektedir. Geri dönüşüm uygulamalı için firmaların kullanmış oldukları makinaların kalitesi çıkacak ürünü doğrudan etkilemektedir. 

Eğer ki kullanılan makinaların parçaları kaliteli malzemelerden tamamlanmış ise üretilen makine da o kadar kalite olmaktadır. Kaliteli bir mikronize öğütücüler de kolay bir çalışma prensibi ile beraber etkili bir performans göstermektedirler. Bu sebepten ötürü firmalar özellikle her türden plastik için uygun olan makinaları tercih etmeleri gerekmektedir. 

Özellikle de mikronize öğütücülerin oldukça kapsamlı ve gelişmiş olması gerekmektedir. Plastik maddeler geri dönüşüm işlemi sürecinde birden fazla aşamadan geçmektedir. Bu aşamaların en önemli olanı öğütme işlemi olarak değerlendirilmektedir. Geri dönüşüm için öncelikle plastik maddelerin öğütülmesi gerekmektedir. Bu aşamanın önemi ise plastik parçaların toz haline gelmesi ile beraber yeniden şekil almasının oldukça kolay olmasıdır. 

Bu işlem için özel olarak makinalar bulunmakta ve geri dönüşüm işlemi kolay bir biçimde sağlanmaktadır. Öncelikle mikronize öğütücüler kullanılarak plastik parçaları toz haline getirilmektedir. Bu işlem plastik ürünlerin daha kolay bir şekilde yeniden yapılanmasını sağlayarak geri dönüşüm sürecini hızlandırmaktadır. 

Burada önemli olan noktalardan biri de geri dönüşüme alınacak olan plastik parçaların boyutu ve kalınlığıdır. İnan plastik olarak mikronize öğütücü makinalarımızı buna bağlı olarak üretmekteyiz. Üstelik üretmiş olduğumuz bu mikronize öğütücü makinalarımız her türden plastik öğütülmesi için kullanılmaktadır. 

Üretmiş olduğumuz makinalarımız sayesinde sert ya da yumuşak plastik fark etmeden geri dönüşüme almak oldukça kolay olmaktadır. İnan plastik olarak üretimini sağladığımız mikronize öğütücülerde kullanmış olduğumuz malzemeler son üretilen ve oldukça kaliteli olan malzemelerdir. Bu açıdan üretimlerimizde büyük oranda titiz davranıyor ve hizmet sağlıyoruz.

PVC Mikronize Makinası

Plastik çapaklar ve PVC gibi birçok plastik türleri, mikronize makinaları ile toz zerreciği formuna dönüştürülmektedir. Sabit ve dairesel döner bıçaklar vasıtasıyla istenilen tane büyüklüğüne ulaşabileceğiniz PVC’ler, işlenerek farklı kullanım alanlarına hitap etmektedir. Doğaya bırakılan plastikler ne yazık ki birçok olumsuz etkiyi beraberinde getirmektedir. Bu kapsamda geri dönüşüm yapan firmalar önem kazanmaktadır. İnan Plastik olarak ihtiyacınız olan mikronize makinaları üstün kalite standartlarıyla harmanlayarak hizmetinize sunuyoruz. 

Plastiklerin birçok sektörde işlenebilmesi odağında partiküllerin toz haline getirilmesi gerekliliği kaçınılmazdır. Bu gereklilik, mikronize makinaya olan talebi maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Firmamızda yer alan mikronize makinalar, bıçaklarının kalitesi ve yüksek kapasitesiyle işlevsellik sunmaktadır. Hızı artırırken zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Aynı zamanda maliyetlerinizi ve iş gücünü minimum seviyeye düşürmektedir. 

Mikronize Makina Fiyatları

Çeşitli plastiklerin türüne göre öğütme ve granül haline getirme bazında fonksiyonellik gösteren mikronize makineler, firmamızın yüksek kalitesiyle buluşuyor. İhtiyaç duyduğunuz boyut ve formda toz haline dönüştürebileceğiniz mikronize makinelerle maksimum verimlilik elde edebilirsiniz. 

Bu makinaları satın almadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Güvenilirliğinden emin olduğunuz firmalardan alım işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bu kapsamda mikronize değirmen ve bıçak kalitesi önem arz etmektedir. Öğütme işlemi gerçekleştireceğiniz plastiğin türüne uygun üretilen mikronize makinelerine firmamız ayrıcalığıyla erişebilirsiniz. 

Satın alım işlemlerinizde fiyat unsurunu da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Çok uçuk bütçeler ayırmak yerine optimum maliyetler üzerinden satın alabilirsiniz. İnan Plastik olarak benimsediğimiz uygun fiyat stratejisinde her bütçeye hitap etmekteyiz. Yüksek kalite uygun fiyat dendiğinde zihinlerde yer edinen firmamız, mikronize makinası fiyatları için sunduğu hizmetle %100 memnuniyeti garanti etmektedir. 

Mikronize makinaları fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek düşük maliyetlerle maksimum kalitede ürün alabilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste