Kapasite 0 – 45 cycle
Max. Şekillendirme Alanı 750 x 500 mm.
Levha Hammadde Genişliği 780 mm.
Levha Hammadde Kalınlığı 2 mm.
Hatve 520 mm.
Baskı Kuvveti 32.500 daN
Şekillendirme derinliği 150 mm.
Basınçlı Hava İhtiyacı 9 mᵌ , 8 bar
Elektrik Güç İhtiyacı 222,11 kW( mak.yükte)
Su basınç ve Sıcaklığı 3,4 bar, 8˚c , 50.000 kcal
Ağırlık 15 ton
Kullanılabilen Hammaddeler PP,PS ,PET,ABS,PE
Rezistans sayısı Uzunlamasına üst 152 adet,alt 132 adet
Min. Dizme miktarı 30 adet
Max. Dizme Miktarı 100 adet
Asansör Servo Motor Gücü 0,93 kw
Dönme açısı 180 ˚
Ürün boşaltma Konveyörlü
Dizici hareket Redüktörlü Motor
Asansör İstif Sistemi
Ayarlanabilir Konveyör hızı
thermoform makinaları 1

Gıda, medikal, günlük tüketim ve endüstri ürünleri verimli ve ekonomik olarak İnan Plastik Thermoform makinaları sayesinde paketlenebilmektedir. Thermoform kelimesi ısıl şekillendirme anlamına gelmekte ve yarı işlenmiş plastik malzemenin yüksek sıcaklıkta şekillendirilmesi veya şekillenmiş parçalar elde edilmesi anlamına gelmektedir. Yarı işlenmiş malzemeler çoğunlukla toz veya granül içerikli filmlerden veya tabakalardan oluşmaktadır.

Thermoform makinaları ambalajlamada ısıl şekillendirme yapılarak kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Ambalaj içerisindeki ürünler çoğunlukla doğrudan tüketime sunulmuş ürünler olmakta ve daha fazla işlenme istememektedir.

thermoform makinaları 2

İnan Plastik Thermoform ambalaj makinası ile endüstri, gıda, medikal ve tüketim ürünlerini ekonomik, hızlı hem de verimli bir şekilde paketleyebilirsiniz. Thermoform ambalaj makinaları, ısıl işlem ile plastik film veya tabakanın yeniden şekillenmesi için kullanılan makinalardır.
İnan Plastik olarak, thermoform ambalaj makinaları üretimi de yapmaktayız. Plastik geri dönüşüm makinaları konusunda sektörün önde gelen kuruluşlarından olan firmamız diğer makinaların yanında vakumlu thermoform, tam otomatik thermoform makinaları da üretmektedir. Thermoform firmaları arayanlar thermoform makineleri hakkında detaylı bilgi edinmek ve fiyat almak için gönül rahatlığıyla bizimle iletişime geçebilir.

Thermoform Paketleme Makinaları Özellikleri

Isıl şekillendirme olarak da bilinen thermoform şekillendirme ile birlikte yüksek sıcaklıklarda doğrudan thermoplastik ürünlerinin şekillendirilmesi işlemleri yapılır. Şekillendirilmiş parçaların elde edilemsiyle beraber birçok ürünler, en iyi şekilde toz içerikli halleriyle beraber levhalardan oluşacak şekilde hazır edilir.

thermoform makinaları 2 -1

Ambalajlama noktası, genel olarak ürünlerde son adım olması nedeniyle farklı bir işlem gerektirmemektedir. Dolayısıyla ambalajlama yapılan ısıl şekillendirme amaçlı tasarlanan bu makinalar, thermoform makinası üreticileri olarak İnan Plastik markası tarafından üretilmektedir.

Yeniden şekillendirme amaçlı da günümüzde ısıl şekillendirme işlemleri bulunmaktadır. Genelde yarı biten plastik film ya da plastik levha çeşitleri için ısı enerjisiyle şekillendirme uygulaması yapılarak, makine yardımıyla tekrardan ürünün devreye alınması ve ambalajlama işlemlerinin yapıldığı görülür. Form vermek için dişi kalıplarda şekil vermeye hazır şekilde kalıp üzerinde işlemler uygulanır.

Isıl şekillendirme için birçok sektörde kullanılan ürünler için kullanım mümkün olmaktadır. Gene olarak ince plastik filmlerden tutun da içeceklerdeki plastik kutulara kadar çeşitli gıda sektörlerindeki plastikler, bu ürünler için kullanılır. Örneğin çikolata kutularının ince filmleri şekillendirmek için bu thermoform makinalar kullanılmaktadır. Bunlar dışında da plastik kaplar ya da içeceklerin plastik kutularının tamamında da şekillendirme kalıpları olarak bu makinalar üzerinden uygulama sağlanır.

Özgün bir tasarıma sahip thermoform makinalar hakkında daha daha fazla bilgi almak ve hizmet almak için İnan Plastik olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teknolojinin yenilikçisi olan bu makinalar hakkında detaylı bilgi alarak, el değmeden siz de otomatik şekilde ısıl şekillendirme uygulamalarına ait makinalarınızın yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda tüm fiyat çalışmalarımızı öğrenebilir ya da ürün özelliklerine dair detaylı bilgiyi de aşağıda bulabilirsiniz.

Üretimini Yaptığımız Thermoform Paketleme Makinaları

IPGR 38125-xx, IPGR 38100-xx , IPGR 2880-xx modellerimizin genel özellikleri şu şekildedir. Üretimini yaptığımız tüm modellerde 3 adet rotor bıçak bulunmakta ve 2 adet sabit bıçak bulunmaktadır.380 mm rotor çapı ve üç farklı uzunlukta (1200/1000/800) rotor uzunluğu vardır. Motor gücü ise 15/18,5 kW’tır.

thermoform makinaları 3

Vakumlu thermoform makineleri kalitesi ürün görünüm kalitesini ve kullanıcı üzerindeki ilk etkisini direkt olarak etkilemektedir. Makinalarımızda dizi miktarı 30 adet ile 100 adet arasında değişmektedir. Ürün boşaltma konveyörlü olarak yapılmakta, konveyör hızı ayarlanabilir olmakta, dizici hareket redüktörlü motor her modelde bulunmaktadır.

Tüm thermoform makinalarında ayarlanabilen ısı sayesinde levha yumuşatılıncaya kadar fakat zarar görmeyecek şekilde ısıtılmakta, vakum yöntemi ile kalıp içerisindeki hava emilerek şekillendirilmektedir. Biçimlendirilen parçalar kalıptan alınarak düzeltilerek son şeklini almaktadırlar.

Üretimini yaptığımız otomatik thermoform makinaları sayesinde alt ve üst rezistanslar farklı ısılarda kontrol edilebilmektedir. Plastik çeşitlerinin her birisinin yumuşama derecesi diğerlerinden farklılık göstermektedir, makinalarımız sayesinde bu ısılar rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Homojen ısı dağıtımı bu makinalarda çok önemlidir.

thermoform makinaları 4

Bu makinalarda işin kalitesi operatörden bağımsız olarak da makinaların kalitesi sayesinde sağlanmaktadır. Asansör istif sistemi standart olarak tüm modellerde vardır. Vakum paketleme kalitesi tartışılmaz.

Plastik ürünler kullanımı belirli bir seviyeye geldikten sonra ambalajlama ve son kullanıma hazır ürünler için de thermoform paketleme makinası kullanılmaya başlanılmıştır. İnan Plastik Thermoform makinaları sayesinde gıda, endüstri, medikal ve günlük tüketim ürünlerini hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde paketleyebilirsiniz.

İşletmenize uygun makine tercihi için iletişime geçebilirsiniz. Thermoform paketleme makinaları modellerimizi web sitemizden de inceleyebilirsiniz.

Thermoform Makina İmalatçıları

Plastik ürünlerin imalatı sırasında kaliteli bir thermoform makinası kullanmak doğru olmaktadır. Plastik ürünlere ısı uygulanarak şekillendirme işlemlerinde kullanılan thermoform makinalarının kalitesi, uygulanacak olan işlemin verimini de etkilemektedir. Thermoform makinalarının kaliteli malzemelerden üretilmiş olması makinanın maksimum derecede hizmet vermesini sağlamaktadır. 

Plastik parçalara ısı işlemi uygulayarak gerçekleştirilen ambalaj üretiminde kullanılan thermoform makinalarının ısıyı yüzeye eşit olarak dağıtması gerekmektedir. Bu dağılım seviyesi makinanın kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Üretilen plastik ürünlerin yumuşama ve şekil alması için ihtiyaç duydukları ısı derecesi değişkenlik göstermektedir. 

Plastik ürünlerin ihtiyacı olan ısı derecesi plastiğin bölgelerine göre de değişiklik gösterebilir. Bu sebepten kaynaklı thermoform makinalarının işleme almış olduğu her ürünün farklı noktalarına farklı derece ısı uygulaması gerekmektedir. Bu işlemi de kaliteli bir şekilde üretilmiş olan thermoform makinaları sağlamaktadır. Isının yüzeye homojen olarak dağılmış olması da thermoform makinalarının kalitesini artırarak daha kaliteli ürünler çıkmasını sağlamaktadır. 

Bu sebepten kaynaklı thermoform makine imalatçılarının makinanın üretiminde kaliteli malzemeler kullanmaları gerekmektedir. Thermoform makinaların imalatı sırasında üretimin seri ve eksiksiz bir kalitede olması için makinaların parçalarının özenle seçilmesi gerekmektedir. 

Ayrıca thermoform makinalarının imalatında dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de makinanın ön ısıtma aşamasının olup olmamasıdır. Ön ısıtma kaliteli bütün thermoform makinalarında olması gereken bir özelliktir. 

İnan plastik olarak üretimlerimizi kaliteli thermoform makinaları ile sağlamaktadır. Ürünleriçin uygun homojen ısı dağılımını sağlayan, farklı kalınlıklarda ambalaj üretimi gerçekleştiren ve oldukça dayanıklı ürünler üreten makinalar üretmekteyiz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste