Polikarbonat, plastiklerin işlenmesi sonucu elde edilmektedir. Genelde plastikler şekilsiz ve saydam bir yapıya sahip olurken, polikarbonatlar çeşitli renklerde karşımıza çıkmaktadır.
Plastik malzemeler son derece fonksiyonel ve dayanıklıdır. Plastiklerin kullanım alanları oldukça geniştir.
Plastikler; yaşamın her alanında yer alan, işlevsel özelliklere sahip, sert yapılı bir malzeme olarak bilinmektedir.
1 - 4 Aralık 2021 tarihinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da düzenlenecektir.
Geri dönüşüm için kullanılan atıkların miktar olarak ölçümleri ağırlıklarına göre yapılır.
Çevre sorunların artması ve insanların çevreye olan duyarlılıklarının artması ile birlikte geri dönüşüm sanayisi de ciddi anlamda değerlenmiştir.
Plastik granül en basit tanımı ile en küçüğü pirinç tanesi kadar olabilen ve farklı boyut ve şekillerde de üretilebilen plastik parçalarıdır.
Naylonlardan araba lastiklerine, benzer olarak plastik poşetlerden pek çok geri dönüştürmeye uygun olan
Araçların uzun süre boyunca kullandıkları ve eskime sürelerinin tamamlanarak artık ömrünün tamamlanmış olarak kabulü görülen lastikler
Dünyada her geçen gün önemsenen konulardan biri olan geri dönüşümün olması gerekliliğidir.
Geri dönüşüm makineleri arasında, tesislerde çeşitli aşamalardan geçen pet, plastik malzemelerin geçtiği aşamalardan biri de pet yıkama havuzu
Plastikler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan, ucuz, kolay şekillendirilebilen ve dayanıklı malzemelerdir.
Hepimiz plastiğin geri dönüştürülebilir bir madde olduğunu biliyoruz. Ancak plastik kaç kez geri dönüştürülebilir sorusunun yanıtını birçok kişi bilmiyor.
Atık plastiklerin geri kazanımının ardından yeniden değerlendirilerek hammadde haline getirilmesi işlemi plastik geri dönüşümü olarak isimlendirilmektedir.
Endüstriyel ürünler, sanayi imalatları olmak üzere üretilen her materyalde farklı malzemeler kullanılır.
İşletmeler kendi ihtiyaçlarına göre farklı özelliklere ve kapasitelere sahip termoform makinelerini tercih etmektedirler.
Üreticiler çok farklı amaçlar ve kapasiteler de termoform makineleri üretmektedir.
Plastik ürünleri sanayileşmenin artması ve tüketim artışlarıyla birlikte 1960’lardan sonra sürekli artarak özellikle ambalaj sanayinde yüksek oranlara
Termoform ısı ile şekillendirme sistemlerinin genel adıdır. Termoform makineleri, üzerine tutturulan ve yumuşama noktasına kadar ısıtılan plastik...
Yaşadığımız dünya insanların doğaya değer vermemesi sebebiyle her geçen gün yok olmaya daha fazla yaklaşmaktadır.
Plastik, doğa için son derece zararlı olan ve doğada kendi başına geri dönüşümü mümkün olmayan malzemelerden bir tanesidir.
Günlük hayatta kullandığımız ürünlerin neredeyse tamamı bizlere paketlenmiş bir şekilde ulaşmaktadır.
Plastik malzemelerin kullanıldığı sektörlerde termoform kelimesi sürekli olarak duyulmaktadır.
Plastik atıkların ekonomiye geri kazandırılması kaynak tasarrufu ve doğal çevreninin korunması bakımından oldukça önemlidir.
Plastik malzemeler toplum içinde en çok kullanılan maddelerdir. Kullanım amaçları tamamlandıktan sonra bir atık haline gelirler.
İnsanların sosyal ve ekonomik yöndeki faaliyetleri sonucunda, doğaya zarar verebilecek nitelikteki ve kullanım ömrü sona ermiş maddelere genel olarak atık adı verilmektedir.
Plastik kırma makinesi imalatçılarını merak mı ediyorsunuz? Öyleyse makalemize göz atmalısınız...
Firmamız, plastik enjeksiyon ürünleri kırma makinesi üretimi konusunda da söz sahibidir. Gündelik hayatımızda bir çok plastik enjeksiyon ürünü
Kullanıldıktan ve atık haline geldikten sonra, yeniden değerlendirme imkanı olan her türlü malzemenin üretim sürecine tekrar girmesine geri dönüşüm denir.
Döner veya sabit bıçaklar yardımıyla günümüzde plastik atıkların kırılmasında etkili olan makineler ile birlikte küçük boyuttaki parçalara ayrılması
Plastik atıklar, tüketim toplumunun ve şehirleşmenin getirdiği en büyük doğayı kirleten öğelerden biridir.
Plastikler Hangi Alanlarda Kullanılır? Plastik Şişe Geri Dönüşüm Nedir? İşte Sizin İçin Kaleme Aldıklarımız...
Pet şişeden geri dönüşüm konusunda plastik malzemelerin geri dönüşümü önemlidir.
Şehirleşmenin getirdiği tüketim alışkanlığında, tüketim hızının artışı nedeniyle her geçen gün geri dönüşüme dair çözümler araştırılıyor.
Firmamızın üretimlerinden birisi de plastik kırma makineleridir. Plastik geri dönüşüm işlerini yapan firmalar, plastik kırma makineleri kullanarak
İnan Plastik olarak uzun yıllardan beridir pet şişe geri dönüşüm hattı tesislerini oluşturan makineleri üretmekteyiz.
Doğanın korunması ve dünyanın yaşanılası bir yer olması için “geri dönüşüm” kavramı önem kazanıyor.
Plastik atıkların yeniden hayata döndürülebilirliği kapsamında geri dönüşüm hatlarına ihtiyaç duyuluyor.
ABD Florida eyaleti Orlando şehrinde 23 –27 Mart 2015 tarihinde düzenlenecek olan International Plastic Showcase Fuarındaki standımıza siz değerli ziyaretçilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Avrasya’nın en önemli çevre teknolojileri etkinliğinden biri olan Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı bu yıl 16 –18 Nisan 2015 tarihleri arasında Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ında düzenlenecektir.
19-26 Ekim 2016 da Düsseldorf – Almanyada düzenlenen Plastik ve Kauçuk Sanayi Fuarında standımıza siz değerli ziyaretçilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
2-5 Kasım 2016 da İstanbulda düzenlenen 22. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarında standımıza siz değerli ziyaretçilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
7-10 Aralık 2016 tarihinde İstanbulda düzenlenecek olan Plast Eurasia Fuarındaki standımıza siz değerli ziyaretçilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
8-10 Ocak 2017 da Dubai’de düzenlenen Plastik ve Kauçuk Sanayi Fuarında standımıza siz değerli ziyaretçilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
6-9 Aralık 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan Plast Eurasia Fuarındaki 3. Salon /318 deki  standımıza siz değerli ziyaretçilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
25 – 25 Ekim 2017  tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan 23. Uluslararası Avrasya Ambalaj Fuarında 12. Salon 1213 Nolu Standımıza siz değerli ziyaretçilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste