Yaygın kullanımı olan plastik, hafif ve dayanıklı bir malzeme olması nedeniyle birçok endüstride karşımıza çıkmaktadır. Ancak, plastik atıklarının doğaya karşı ciddi etkileri bulunmaktadır. Özellikle denizlerde biriken plastik atıklarının, deniz yaşamını ve habitatını tehdit ettiği gözlemlenmektedir.
Kaynaklarımızdan daha etkin bir şekilde yararlanmak için malzemeleri geri dönüştürüyor ve yeniden kullanılabilir hale getiriyoruz.
Plastik kalıplama şirketleri için plastik malzemelerin nasıl kurutulacağı kaçınılmaz bir sorundur ve özellikle mühendislik plastiklerinin kurutulması
Plastik malzemeler; dayanıklı, esnek ve yalıtkanlığı bulunan, maliyeti düşük maddelerdir.
Polietilen tereftalar, yaygın bilinen adıyla PET ya da PETE tek kullanımlık su şişelerinin üretiminde tercih edilen termoplastik bir materyaldir.
Ekstrüzyon, çubuk, profil, tel, boru ve diğer kalın cidarlı profillere şekil verilmesinde kullanılan bir plastik şekil verme yöntemidir.
Plastiklerin doğayı ne kadar kirlettiğine dair genel bir bilinç oluşmaya başlasa da, hala yüksek miktarlarda atık plastik her yıl doğaya karışıyor. Bu plastiklerin doğada çözünme sürelerinin çok uzun olması, büyük bir sorun olarak ortaya çıkmıştır.
Plastik, uzun yıllardan beri kullanılan ve düşük maliyeti sebebiyle sıklıkla tercih edilen materyallerden biridir. Buna karşın yapılan araştırmalar plastiklerin birçok zararını ortaya koymuştur.
Polikarbonat, plastiklerin işlenmesi sonucu elde edilmektedir. Genelde plastikler şekilsiz ve saydam bir yapıya sahip olurken, polikarbonatlar çeşitli renklerde karşımıza çıkmaktadır.
Plastik malzemeler son derece fonksiyonel ve dayanıklıdır. Plastiklerin kullanım alanları oldukça geniştir.
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste