Pet geri dönüşüm hattı

Pet Geri Dönüşüm Hattı

Dünya üzerinde var olan canlı ya da cansız her şey düzeni bozmaya, yeryüzünü kirletmeye devam ediyor. Bu kapsamda en çok zarar veren atıklardan biri ne yazık ki pet şişeler oluyor. Geri dönüşüm hattı sayesinde kullanılmış plastikler, tekrar kullanılabilir hale geliyor. Sürekli pet şişe üretmek yerine olan malzemeyi kullanma fırsatı yaratılıyor.Aynı zamanda ürettiğimiz pet geri dönüşüm hattından çıkan ürünleri çeşitli sektörlerde yeniden kullanabilirsiniz.

Gelişen teknoloji kapsamında insanlar harekete geçmiş durumda! Pet geri dönüşüm hattı ile plastik atıkların yeniden değerlendirilebilme olanağı oluyor. Pekala pet şişe geri dönüşüm hattı nedir? Ne işe yarar? Dünyanın düzenli ve verimli bir şekilde yaşanılabilir bir yer olması için harekete geçme zamanı!

Pet Geri Dönüşüm HattıNedir?

Pet geri dönüşüm hattı; ambalaj malzemesi, plastik ve meşrubat şişeleri tekrar kıymetlendirme (değerlendirme) amacı ile birçok işleme tabi tutularak tekrar üretime kazandırılmasını sağlayan bir sistemdir. Çeşitli makinelerden oluşan geri dönüşüm hattı, atıkların ayrıştırılması ve bu kaynakların gereksiz kullanımını önlemek amacı ile işlevsellik göstermektedir.

Üretilen pet şişeler zamanla çöplerde atık haline geldiğinde, geri dönüşüm tesisleri aracılığı ile tekrardan kullanabilme olanağına sahip oluyor. İnan Plastik olarak, firmanızın geri dönüşüm hattı ve tesisi ihtiyaçlarına profesyonel çözümler sunuyoruz. Hattın içerisinde yer alan ileri teknoloji makineler ile yeryüzünü korumak ve yaşanabilir bir dünya için gerçekleştireceğiniz işlemlerde en büyük çözüm ortağınız oluyoruz.

Pet Geri Dönüşüm Hattı Hangi Makinelerden Oluşur?

Pet şişelerin üretime tekrardan dahil edilip kullanılabilmesi için geri dönüşüm makinalarında çeşitli işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Ön yıkama hattı, balya açıcı, elle ayrıştırma ünitesi, bunker, friksiyon ve sıcak yıkama ünitesi, bu makinelerin başında gelmektedir.Pet geri dönüşüm hatlarına ilişkin daha fazla bilgi almak için inan makine satış ekibine ulaşmanızı tavsiye ederiz.İnan plastik satış ekibinin numaralarını iletişim bölümünde görebilirsiniz.

Pet geri dönüşüm tesislerini geniş kapsamlı olarak ele alırsak; yüzdürme batırma tank ünitesi, dik santrifüj sıkma ünitesi, kurutma ünitesi, etiket ve toz ayrıştırma ünitesi de pet şişe geri dönüşüm hattının içerisinde yer almaktadır. Tüm bu makinelerin işlevselliği ile birlikte; çift istasyonlu big bag çuval dolum ünitesi, besleme ve transfer konveyöründen faydalanılmaktadır. Hattın oluşması ve profesyonel çözümler elde edilebilmesi için gerekli olan tüm makinelerin ne işe yaradığını sizlerle paylaşalım.

Besleme ve Transfer Konveyörü: Makinelerin hammadde girişinden çıkışına kadar uzanan bütün üretim hattı boyunca plastik atıkların taşınmasını sağlamaktadır.

Balya Açıcı: Pet yıkama hattında bulunan pet şişelerin sıkıştırılmış formdaki balyalarını rutin hızlarla ayırma işlemini gerçekleştirilmektedir. Pet geri dönüşümü için en gerekli ekipmanlardan biridir. 

Ön Yıkama Ünitesi: Pet şişelerinin yüzeyinde yer alan kum, toprak gibi kirlerden, kapak ve etiketlerden arındırılması için tasarlanmıştır. Aynı zamanda Geri dönüşüm hattı içerisinde yer alan kırma makinası, sıcak yıkama ve friksiyon yıkama gibi makineler pet çapaklarını kapasite bazında arttırma işlevselliği ile ön plana çıkmaktadır korunmasını sağlayan bir ünitedir.

Bunker: Malzemeleri stoklama amacı ile kullanılan haznelerdir. Aynı zamanda doğru akışı sağlamak ve kırıcı- elek kapasiteler arasında gerekli düzen- regülasyonu sağlarlar. Tıkanmalara karşı direnç göstermektedir.

Friksiyon Yıkama Ünitesi: İleri teknoloji rotor ve rotor kanatları sayesinde yatay santrifüj kirli malzemeleri yüksek devir altında su ile yıkamaktadır. Bu sayede oluşan friksiyon ile yüksek düzeyde derinlemesine temizlik sağlamaktadır.

Yüzdürme Batırma Tank Ünitesi: Malzemeler yoğunluk yönetimi etkin bir ayrıştırma ve son derece etkili temizleme işlemi gerçekleştirmektedir. Yüzdürme-batırma prensibi ile işlevsellik göstermektedir.

Dik Santrifüj Sıkma Ünitesi: Pet flakelerinin nem oranını azaltarak, yüksek devir altında çapak malzemelerin sudan arındırılma işlemini gerçekleştirmektedir.

Kurutma Ünitesi: Dik santrifüjden çıkan Pet çapakların son derece etkili bir şekilde kurtulmasını sağlamaktadır. Ortam havasını emerek gerekli sıcaklığa kadar ısıtma işlevselliği ile kullanılmaktadır. Nemin azaltılması ve sıcak hava akımı içerisinde buharlaştırılmasını sağlamaktadır. 

Etiket ve Toz Ayrıştırma Ünitesi: Kurutulması sağlanmış pet parçacıkları içindeki etiketlerin ve tozların hava yöntemiyle ayrıştırmasını temin etmektedir.

Çift İstasyonlu Big Bag Çuval Dolum Ünitesi: Pistonlu çuval silkeleme yöntemi  ile dolum ağırlığını arttırma ve dolan Big Bag çuvallarını otomatik tartma işlemini gerçekleştirmektedir.

Pp Pe özel amaçlı plastiklerin geri dönüşüme tabi tutulması, yeşili ve aslında dünyayı korumak için insanoğlunun attığı en doğru adımdır. Pet şişeleri, plastik geri dönüşüm tesislerinde yeniden değerlendirerek, gereksiz kullanıma son verilmesi gerekmektedir. Pet geri dönüşüm hatları, İnan Plastik ayrıcalığı ve yüksek kalitesinde hizmetinize sunulmaktadır.

Sürekli kullanılan pet malzemeler, geri dönüşüm odağında ilgili tesisler tarafından yeniden kullanılabilirliğe ulaştığı için, çevre kirliliği zamanla azalarak yok olacaktır. Çöpte atık halinde duran şişeler, daha sonra pet dönüşüm hattıyla tekrardan hayata döndürüldüğü için firmanızın ihtiyaç duyduğu makine ve hat sistemlerine markamız farkıyla erişebilirsiniz. Pet geri dönüşüm hatları ile ilgili detaylı bilgi almak için web sitemizden bizlerle iletişime geçebilir, gereksiniminiz olan hizmeti yüksek kalite standartlarında deneyimleyebilirsiniz.

İnan plastik makineleri olarak kurduğumuz Pet hatlarının makine dizilimlerini aşağıda görebilirsiniz.Pet geri dönüşüm tesisinin kapasitesine göre makinalar eklenip çıkartılabilir. Makine dizilimleri projelere göre farklılık gösterebilir.

»» 1- Balya Açıcı
»» 2- Ön Yıkama Tamburu
»» 3- Manuel Ayrıştırma Platformu
»» 4- Metal Dedektörlü Eğimli Konveyör
»» 5- Plastik Kırma Makinası
»» 6- Friksiyon Yıkama
»» 7- Yüzdürme- Batırma Tankı
»» 8- Friksiyon Yıkama
»» 9- Plastik Kırma Makinası
»» 10- Friksiyon Yıkama
»» 11- Yüzdürme – Batırma Tankı
»» 12- Dik Santrifüj
»» 13- Kostik Soda Yıkama
»» 14- Kostik Soda Yıkama
»» 15- Dik Santrifüj
»» 16- Yüzdürme – Batırma Tankı
»» 17- Dik Santrifüj
»» 18- Kurutma
»» 19- Etiket ve Toz Ayrıştırma
»» 20- Dolum İstasyonu (Big Bag) Tartı Sistemli

İnan Plastik Makinaları ailesi olarak Pet geri dönüşüm tesisleri ile ilgili bir bilgi almak isterseniz bizleri çekinmeden arayabilirisiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste