Model IPPL0500-xx
Kapasite PVC 800 kg/h – PE 250 kg/h
Disk Çapı 500 mm
Motor Gücü 55 kW
Renk Çeşidi 4 adet renk var

IPPL0500-xx serisi mikronize makinesi, plastik sanayinde profil, boru, ektrüzyon ürünleri, film, granül hammadde, kauçuk, ayrıca gıda, kimya ve ilaç sanayinde kullanılan çok farklı ürünleri mikron boyutlarında toz haline getirmek üzere tasarlanmıştır. Kırma makinesinde 6-8 mm elek ile kırılmış malzemeyi, ürün özelliğine göre farklı diş profillerinde imal edilen yüksek süratli diskler sayesinde hassas olarak öğütür.

  • Ağır hizmete uyum sağlayan, bozulmaya ve yıpranmaya karşı son derece dayanıklı sac ve çeliklerden, gazaltı temel alınarak yapılan üretim.
  • Mikronize işlemine tabii tutulacak malzeme, açılı dişlere sahip olan sabit ve döner diskin ortasına yerleştirilerek öğütülür. 
  • Diskler üst düzey niteliklere sahip ve tek parça olarak soğuk iş takım çeliğinden üretilmiştir. 
  • Disklerin profili ve diş sayısı, mikronize işlemine tabii tutulacak olan malzemeye göre belirlenir. Malzeme, en uygun parçacık boyutunda mikronize edilir. 
  • Kullanım zorunluluğu olmayan su soğutma sistemi, hacim kontrollü bir özellik gösterir. 
  • Soğutma suyu disklere, en orta kısımdan basınçlı hava ile birlikte püskürtme yöntemi kullanılarak ulaştırılır. Soğutma suyu çok hızlı bir şekilde buharlaşarak disklerin ve malzemenin soğumasını sağlar. Malzeme tümüyle kuru hâle geldiğinde deşarj edilir ve ısı stresine uğramadığı için herhangi bir renk kaybı yaşanmaz.
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste