Firmamız, plastik enjeksiyon ürünleri kırma makinesi üretimi konusunda da söz sahibidir. Gündelik hayatımızda bir çok plastik enjeksiyon ürünü kullanmaktayız. Çocuk oyuncaklarından plastik borulara, plastik sandalyeden makine parçalarına kadar çok geniş alanda plastik enjeksiyon ürünleri kullanılmaktadır. Atıl veya hurda durumuna gelmiş bu ürünler plastik enjeksiyon kırma makinesi sayesinde parçalanarak ger, dönüşüme dahil olmaktadır.

Plastik Enjeksiyon Nedir?

Sıcaklık yardımı alarak eritilen plastik hammaddesinin hazırlanan kalıp içerisine akıtılması ile şekillendirme içeren imalat yöntemi plastik enjeksiyondur. Enjeksiyon kelime anlamı ile akıtmak demektir. Plastik enjeksiyon yöntemi ile büyük plastik eşyalardan, küçük imalat parçalarına kadar birçok plastik parça imal edilmektedir.

Enjeksiyon makineleri ile polikarbonat, polipropilen, polistiren, polisülfon,polivinil klorür, yüksek yoğunluklu polietilen, polietilen, alçak yoğunluklu polietilen, polivinil klorür, akrililonitril butadien stiren gibi plastik malzemeler hammadde olarak kullanılır. Ayrıca kauçuk malzeme de kullanılmaktadır. Kapama ünitesi, enjeksiyon ünitesi ve kalıp kısımlarından oluşan plastik enjeksiyon makineleri sanayinin önemli araçlarındandır.

Basit olarak incelersek plastik enjeksiyon aşamaları ve imalat süreci şu şekilde işlemektedir. Sistem içerisine alınan hammadde kovanın üzerindeki ısıtıcılar tarafından ısıtırlar. Bu esnada kovan ve vida da ısınmaktadır. Kapama ünitesi akıtma ve soğutma esnasında oluşturulan kalıbı basınç altında tutan kısımdır. Yani kapama ünitesinin dişi ve erkek kısımlarını birleştiren kısımdır.

Sistem içerisinde dönen vidanın üzerinde bulanan granül, toz, yarı sert hamur veya yüksek viskositeli eriyik halindeki hammadde yavaştan eriyerek vidanın ucuna doğru ilerler. Makinenin motoru vidayı istenilen hızda çevirerek, konveyör hattı gibi eriyen hammaddeyi yürüterek vidanın önüne sıkıştırmaya başlar. Sıkışmaya başlayan hammaddeler vidayı geriye doğru itmeye başlar. Bu duruma karşı basınç sistem içerisinde ayarlanır. Oluşan tazyik ile hammadde memeden kalıba geçer.

Kalıp içerisine yeterli miktarda malzeme dolduğunda tazyik kesilir, kalıp soğutmaya alınarak oluşturulan ürünün donması sağlanır.
Plastik enjeksiyon kırma makineleri bu şekilde üretimi yapılan birçok malzemeyi parçalayarak artık atıl duruma gelmiş malzemeleri geri dönüşüme katmaktadır.

İnan Plastik Enjeksiyon Kırma Makineleri

İnan Plastik olarak plastik geri dönüşüm sistemleri ve makineleri konusunda sektörün en önemli firmalarından birisiyiz. Firmamızın üretimlerinden bir tanesi de plastik enjeksiyon kırma makineleridir. Her türlü plastik malzeme geri dönüşüm tesislerinizde plastik enjeksiyon kırma makinelerimizi tercih edebilirsiniz.

Firma olarak üretimini yaptığımız, plastik enjeksiyon kırma makineleri oldukça sessiz ve çok güçlüdür. Az enerji tüketimi ve çalışma sonrası gerekli bakım ve temizliği oldukça kolay yapılmaktadır. Plastik kırma makineleri ile aynı zamanda rahat bir şekilde kâğıt ürünleri ve ağaç ürünleri de parçalanabilmektedir.

Makinelerimizin ana gövdesinde ve içerisinde kullanılan materyaller uzun sürelerde sonucu yapılan ARGE çalışmaları ile en uygun duruma getirilmiştir. Üretimini yaptığımız tüm kapasitelerde kırma makinaları üstün performansı ve fonksiyonelliği ile bütün plastik çeşitlerinde işlerini en ideal bir şekilde yapmaktadırlar. Firmamız küçük, orta ve yüksek kapasitede plastik enjeksiyon kırma makineleri üretiminde ve satışında başarılıdır. Bu başarı sayesinde geri dönüşüm firmalarının birçoğuna profesyonel anlamda yardımcı olmakta, teknik destek, makine ve yedek parça temini yapmaktadır.

Üretimini yaptığımız kırma makinelerinin rotor yan duvarları malzeme birikimini önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Ayarlanabilir rotor ve makine üzerindeki farklı sayıdaki bıçaklardan dolayı her kullanım sonunda kesim aralıkları kısa sürede olması gereken mesafeye getirilmektedir. Plastik enjeksiyon kırma makinemizde tersine çevrilebilen motor özelliği dolayı ile elek ömrü oldukça uzun olmaktadır.

Plastik Enjeksiyon Kırma Makinesi Fiyatları

Geri dönüşüm makinelerimizin özelliklerini ve fiyatlarını öğrenmek için firmamız ile iletişime geçmeniz yararınıza olacaktır. Kırma makinelerimiz şişirme elemanlar (bidon, varil, yakıt tankı) ,endüstriyel ekstrüzyon atığı, profil , borular, gibi malzemelerin ve birçok plastik enjeksiyon ürünlerinin geri dönüşümünde kullanılabilir. Plastik geri dönüşüm işlerinizde İnan Plastik kırma makinelerimize güvenebilirsiniz. Tüm geri dönüşüm makine çeşitlerimizi ve plastik kırma makineleri fiyat ve özelliklerini öğrenmek için şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Kullanıcıya ait hataların en aza indirilmesi için almış olduğunuz makineler için teknik destek almanız yararlı olacaktır. Firmamız satılan her makine için uzun yıllar teknik destek ve yedek parça desteğini en uygun ve hızlı bir şekilde vermektedir. Plastik enjeksiyon kırma makine çeşitlerimizi sitemiz üzerinden inceleyebilir veya firmamız ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste