Doğanın korunması ve dünyanın yaşanılası bir yer olması için “geri dönüşüm” kavramı önem kazanıyor. Bu kapsamda plastik geri dönüşüm makineleri ön plana çıkıyor. Plastik atıkların yeniden değerlendirilebilirliği ve kullanılabilirliğini sağlayan plastik geri dönüşüm makinası, bünyesinde barındırdığı ekipmanlarla müthiş bir performans gücüne sahip oluyor. Parçalama ve ezme gibi işlevsellikler sunan bu makinalar, yıkama işlemini de kusursuzca gerçekleştirmektedir. 

PE, PP gibi atıklar, plastik geri dönüşüm makinaları sayesinde tekrar hayat buluyor. Böylece yeryüzünde plastik kullanım oranı azalarak, çevre kirliliği minimum düzeye indiriliyor. Farklı kapasitelerde vücut bulan geri dönüşüm makinaları, çöpten toplanan atıkların doğayı kirletmesine izin vermiyor. İnan Plastik olarak hizmetinize sunduğumuz plastik geri dönüşüm makinalarını ileri teknoloji ile harmanladık. Üstün mühendislik gücüyle dizayn ettiğimiz bu cihazlar, sunduğu yüksek fonksiyonellikle ihtiyaçlarınıza profesyonel çözüm oluyor. 

Plastik Geri Dönüşüm Makinaları Nelerdir?

Yüksek miktarda tüketilen plastikler, ne yazık ki doğanın dengesini bozabiliyor. Bu kapsamda “geri dönüşüm” makinaları büyük bir öneme sahip oluyor. Kırma makinasından parçalamaya kadar, yıkama makinalarından daha birçok cihaza kadar maksimum işlevsellik gösteren İnan Plastik geri dönüşüm makinaları, devrimsel bir niteliğe imza atıyor. Geri dönüşüm işlemi gerçekleştiren firmaların tek adresi olan İnan Plastik, her daim yüksek kalite standartlarındaki makinalarını hizmetinize sunuyor. 

Hayatımızın hemen hemen her alanında var olan plastikler, en çok tüketilen hammaddelerin başında gelmektedir. Bu kapsamda tercih edilen geri dönüşüm makinalarının maksimum kalitede olması gerekmektedir. İnan Plastik olarak firmanızın ihtiyaç duyduğu plastik geri dönüşüm makinası çeşitlerini üstün kalite ve minimum fiyatlarla satışa sunuyoruz. Son teknoloji makinalar, gereksinim duyduğunuz performansı kusursuzca elde etmenizi sağlarken plastik atıkları tekrardan hayata döndürüyor.  

Polietilen ve polipropilen atıkların tekrar işleme tabi tutularak  farklı bir boyut kazanması için son derece işlevsel olan plastik geri dönüşüm makinaları, yıkama sistemleri ile kirden arındırılmaktadır. Fakat bu işlem öncesi kırma makinası aracılığı ile parçalara ayrıştırılmaktadır. Özellikle hurda plastiklerin sert yapısı, bu makinalar ile farklı uygulamalar sonrasında yeniden kullanılabilir forma dönüştürülmektedir. Farklı özelliklere sahip plastikler, İnan Plastik’in kaliteli geri dönüşüm makinalarıyla çok daha sağlıklı bir şekilde değerlendirilme fırsatına sahip oluyor. 

Doğaya en çok zarar veren plastiklerden biri kuşkusuz pet şişelerdir. Bu kapsamda ihtiyaç duyduğunuz pet yıkama makinaları ile işlem öncesi atıkta yer alan çeşitli kirlerden kurtulabilirsiniz. Suda yüzdürme ve batırma işlemi için ise yine firmamızın üstün kalite standartlarındaki ileri teknoloji makinalardan faydalanabilirsiniz.

Kırma makinaları bünyesinde yer alan rotor, geri dönüşüm işlemine tabi tutulacak plastiğin yapısına göre belirlenmektedir. Aynı zamanda makinaların içerisinde yer alan  elek sistemi, küçük ebatlı parçaların geri dönüşümü için önemli bir rol oynamaktadır. 

Plastik Geri Dönüşüm Makinası Fiyatları

Firmanız için ihtiyaç duyduğunuz plastik geri dönüşüm makinaları, kalitesinin yanı sıra uygun fiyat avantajına da sahip olması gerekir. Bu kapsamda alım işlemi gerçekleştireceğiniz firmanın güvenilirliğinden emin olmanız gerekmektedir. İnan Plastik olarak ileri teknoloji ile harmanlandığımız plastik geri dönüşüm makinalarını oldukça makul rakamlar üzerinden satışa sunuyoruz. En kaliteli cihazlara ulaşmanız söz konusu olduğunda ise sayfamızdan bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Doğaya ciddi düzeyde zarar veren plastiklerin geri dönüşümü için devrimsel bir niteliğe sahip olan geri dönüşüm makinaları, atıkların tekrar değerlendirilmesi kapsamında kusursuz bir işlevselliğe sahiptir. Firmamız üst düzey makinalarını uygun fiyat stratejisi kapsamında hizmetinize sunmaktadır. İleri mühendislik desteğiyle tasarlanan bu makinalara cüzzi rakamlarla sahip olmak istiyorsanız rotanızı İnan Plastik’e çevirebilirsiniz. 

Plastik Geri Dönüşüm Makinaları İnan Plastik

Doğayı korumak ve doğaya atılan plastik atıkların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla lisanslı olarak kurmak istediğinizde geri dönüşüm tesislerde en uygun geri dönüşüm hattını kurmak her zaman mümkündür. Geri dönüşüm hattı kurmak istediğinizde, kırma makinesi ile birlikte en iyi plastik geri dönüşüm hattına siz de sahip olabilirsiniz. Doğa korunması dışında da ekonomiye gerekli desteği bu şekilde sağlarken hiçbir şekilde doğayı kirletmeden, en iyi biçimde de PP PE ya da diğer türlerdeki plastiklerle beraber siz de geri dönüşüm süreçlerinde İnan Plastik’i tercih edebilirsiniz.

Geri dönüşüm hatlarıyla ilgili olarak her geçen gün artan plastik kullanımı nedeniyle beyaz kirliliği önlemek amacıyla siz de atık plastiklerin geri dönüşümü noktasında giderek daha iyi bir hal almak, iyi bir çözüm sağlamak için kırma ve yıkama makinesi geri dönüşüm makineleri içerisinde yer alacağı şekilde de kullanabilirsiniz. Kurulan tesislerde yıkama hatları, kırmam makinesi birlikte olacak olup bu sayede güçlü bir şekilde de isteklerinize uygun tesisin hazırlanmasını sağlamış olabilirsiniz.

İnan Plastik geri dönüşüm makinaları sayesinde çok büyük kazançlar sağlayabilir, plastiğin hayatımızda git gide daha da genişlemesi sebebiyle giderek artan atık plastik önümüzdeki dönemlerde çok daha büyük tehlikeleri getirmemesi, üretime daha da büyük katkı sağlaması ve üretilen plastiklerin tekrar geri dönüşüme gönderilerek naylon plastik dahil tekrar üretimle piyasaya sunulması gibi süreçlerde rol oynayabilirsiniz.

Bu aşamalarda artan plastik kullanımları, sert plastik geri dönüşüm makineleriyle beraber geri dönüşüme kazandırma noktasında yer almaktadır. Siz de plastik kırma makinesi ile sıkma makinesi kullanarak, bu makinelerin plastik geri dönüştürülmesinde güçlü rol oynamasında da endüstriyel olarak katkı sağladığınız gibi ekonomik açıdan da destek sağlamanız hedeflenir.

 

Geri Dönüşüm Makineleri

Başta plastik olmak üzere, cam ve metallerin geri dönüşümü için ihtiyaç duyulan en önemli mekanizma geri dönüşüm makineleridir. En çok geri dönüşümü sağlanan bu atıkların her biri için kullanılan geri dönüşüm makinesi bir diğerinden farklıdır. İnan plastik olarak geri dönüşüm makineleri arasında plastik geri dönüşüm makinası  imalatını yılların vermiş olduğu tecrübe ile yapıyoruz. Bünyemizde bulundurduğumuz geri dönüşüm makinelerinin her biri farklı bir amaç ve fonksiyon için kullanılan ürünlerdir. Bu makineleri biraz daha yakından tanıyalım. 

Plastikten ürünlerin yaklaşık %30 gibi bir oranı ekstrüzyon yöntemi kullanılarak imal edilir. Bu yöntemin kullanımını fabrikasyon hale getiren geri dönüşüm makinesi ise extruder (ekstruder) makinesidir. Bu makine sayesinde plastik, istenilen ölçüde ve şekilde üretilerek ürün meydana gelmiş olur. Extruder makinesi  huni, burgu veya helezon, silindir gibi kısımlardan oluşmaktadır. Huni paslanmaz çelikten üretilen ve isteğe göre farklı kapasitelere göre büyük yada küçük olarak imal edilebilen makinenin kazanı görevini gören kısımdır. Huni içine konulan malzemeler her zaman akıcı özelliği sahip değildir bu yüzden huni içinde konveyör yada karıştırıcı bulunur. Makine içinde işlenecek ürün huni içindeki malzeme ile beslenerek imalatın devamı sağlanır. Ekstruder makineleri tek vidalı ve iki vidalı olmak üzere ikiye çeşitlerdir. 

Geri dönüşüm hatları üzerinde bulunan bir diğer makinede türü de kırma makineleridir. Tesise getirilen büyük hacimli plastik ürünlerin genel olarak küçük parçalar haline getirilmesi için kullanılan makinelerdir. İçinde kırıcı kolları yada bıçakları bulunan makine her türlü plastiğin küçük parçalara ayrılmasında kullanılır. 

Yıkama üniteleri tesise gelen atık ürünlerin temizlenmesi için kullanılır. Geri dönüşüm işlemi sonunda ortaya çıkacak ürünün son derece temiz olması için en önemli makineler yıkama üniteleridir. Yıkama üniteleri bir geri dönüşüm hattı üzerinde sıcak ve soğuk yıkama ünitesi olarak bulunmaktadır. 

Mikronize makineler adından da anlaşılacağı üzere plastik parçalarını en küçük parçalar haline getiren makinelerdir. Mikronize makineler geri dönüşüm tesisi hattının sonunda bulunan temizlenmiş, kırılmış ve parçalanmış plastik atıklarının granül haline gelmesi için kullanılan malzemelerdir.

İnan Plastik olarak ürettiğimiz diğer geri dönüşüm makineleri ise sualtı granül kesim sistemi, termoform makinaları, bunker, friksiyon yıkama üniteleri, yüzdürme batırma tank ünitesi, dik santrifüj sıkma üniteleri, turbo santrifüj kurutma, etiket ve toz ayrıştırma, büyük çuval dolum üniteleridir.

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste