Polikarbonat, plastiklerin işlenmesi sonucu elde edilmektedir. Genelde plastikler şekilsiz ve saydam bir yapıya sahip olurken, polikarbonatlar çeşitli renklerde karşımıza çıkmaktadır. Piyasada hem saydam hem de yarı saydam polikarbonat bulmak mümkündür. Şeffaf ve darbeye karşı yüksek direnç gösteren polikarbonat, birçok farklı malzemenin üretiminde kullanılmaktadır. Polikarbonatların kullanım alanı oldukça geniştir. Otomotiv sektöründen gözlük camı yapımına, tıbbi cihazlardan aydınlatma armatürlerine kadar birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. 

Polikarbonatın her anlamda dayanım gücü yüksektir. Polikarbonat, hem darbelere hem de ısıya karşı yüksek oranda dayanıklılık göstermektedir. Polikarbonatın ısıya karşı gösterdiği direnç, elde edilen ürünlerin ambalajında yer alan FR kısaltması ile belirtilmektedir. Polikarbonat plastikler darbeye karşı dayanıklılık göstermekle birlikte cam gibi bir yüzeye de sahiplerdir. Dolayısıyla cama alternatif olarak kullanımı da oldukça yaygındır. 

Polikarbonat, “Mühendislik plastiği” olarak da isimlendirilmektedir. Bunun nedeni ise çoğu zaman sağlam ve yüksek dirençli ürünlerin yapımında kullanılan bir malzeme olmasıdır. Polikarbonat plastiklerin dikkat çeken bir diğer özelliği ise son derece esnek bir yapıya sahip olmalarıdır. Polikarbonat plastikler plaka formunda imal edilmektedirler. Bu malzemelerin stoklanması ise çok sık karşılaşılan bir durumdur. Polikarbonat plastikler, kalınlıklarına bağlı olarak ısı ile şekil alabilmektedirler. 

Polikarbonat Malzemelerin Kullanım Alanları

Polikarbonat malzemeler, son derece fonksiyonel özelliklere sahip olduğu için geniş kullanım alanına sahiptir. Bu malzemelerin laboratuvar ortamında kullanımı oldukça yaygındır. Polikarbonat malzemeler, özellikle inşaat sektöründe çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Binaların cam yapılarında sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca bu malzemeler dayanıklı yapılarından ötürü levha yapımında da öne çıkmaktadır. 

Ülkemizde ve dünya genelinde boru hattı üretiminde polikarbonat malzemeler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu malzemeler son derece fonksiyonel özelliklere sahip olduğu için birçok sektörde dikkat çekmektedir. Polikarbonat malzemeler uzun süre boyunca hiçbir özelliğini kaybetmeden kullanılmaya uygundur. Aynı zamanda bu malzemelerden çeşitli ham maddeler üretilebilmektedir. Kullanım alanı fazlasıyla geniş olan polikarbonat malzemelerin geri dönüştürülebilmesi son derece avantajlıdır. 

Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek polikarbonat malzemelerin geri dönüştürülmesi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Polikarbonat geri dönüşüm hatlarımız son derece kaliteli ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Geri dönüştürülen polikarbonat malzemeler birçok sektörde kullanılmak üzere piyasaya sürülmektedir. Darbeye karşı yüksek dayanım gücüne sahip olan polikarbonat malzemelerin geri dönüştürülmesini sağlamak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızı ziyaret ederek sunduğumuz kaliteli hizmetleri inceleyebilirsiniz. 

Polikarbonat Geri Dönüşümü

Polikarbonat plastikler, sahip olduğu özelliklerden dolayı geri dönüşüme en uygun malzemelerin başında gelmektedir. Uzun yıllardan beri artan plastik kullanımı birçok olumsuz sonuçları beraberinde getirmektedir. Plastik kullanımının sebep olduğu olumsuzlukları gidermek için birtakım önlemler alınmaktadır. Alınan önlemler kapsamında en etkili olanı geri dönüştürmektir. Geri dönüşüm sayesinde kullanılan plastikler yeniden değerlendirilebilmekte ve böylelikle doğaya zarar vermemektedir. 

Polikarbonat geri dönüşümü oldukça kârlıdır. Isıya ve darbeye karşı yüksek oranda dayanıklılık gösteren bu malzemelerin kullanım alanı bir hayli geniştir. Polikarbonat geri dönüşüm hattı, son derece sistematik bir şekilde işlemektedir. Geri dönüştürülen polikarbonat plastikler, fonksiyonel özellikleri ile piyasada yerini almaktadır. Plastiklerin geri dönüştürülmesi doğayla birlikte bütçenin de korunmasını sağladığından oldukça dikkat çeken bir uygulamadır. 

İnan Plastik olarak son derece sistematik bir şekilde çalışan polikarbonat pc geri dönüşüm hatlarımızla sizlere hizmet sunmaktayız. Geri dönüşüm hatlarımız üst düzeyde performans göstermektedir. Geri dönüşüm hattımızda kullanılan malzemeler son derece kaliteli ve dayanıklı olduğundan ortaya çok iyi sonuçlar çıkmaktadır. Geri dönüşüm alanında en önde gelen firmalardan biri olmamız, sunduğumuz kaliteli hizmetlerden kaynaklanmaktadır. Bu sektörde yıllara dayanan tecrübemize güvenerek bizleri tercih edebilirsiniz. 

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste