Bize Ulaşın
  • Türkçe
  • English
  • русский
MODEL Rotor Bıçak Sabit Bıçak Adedi Rotor Çapı (mm) Rotor Uzunluğu (mm) Motor Gücü (kW)
IPGR 38125-xx 3 2 380 1200 18,5
IPGR 38100-xx 3 2 380 1000 15
IPGR 2880-xx 3 2 380 800 15
Min. Dizme miktarı 30 adet
Max. Dizme Miktarı 100 adet
Asansör Servo Motor Gücü 0,93 kw
Dönme açısı 180 ˚
Ürün boşaltma Konveyörlü
Dizici hareket Redüktörlü Motor
Asansör İstif Sistemi
Ayarlanabilir Konveyör hızı
termoform makinaları 1

Gıda, medikal, günlük tüketim ve endüstri ürünleri verimli ve ekonomik olarak İnan Plastik Termoform makinaları sayesinde paketlenebilmektedir. Termoform kelimesi ısıl şekillendirme anlamına gelmekte ve yarı işlenmiş plastik malzemenin yüksek sıcaklıkta şekillendirilmesi veya şekillenmiş parçalar elde edilmesi anlamına gelmektedir. Yarı işlenmiş malzemeler çoğunlukla toz veya granül içerikli filmlerden veya tabakalardan oluşmaktadır.

Termoform makinaları ambalajlamada ısıl şekillendirme yapılarak kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Ambalaj içerisindeki ürünler çoğunlukla doğrudan tüketime sunulmuş ürünler olmakta ve daha fazla işlenme istememektedir.

termoform makinaları 2

İnan Plastik Termoform ambalaj makinası ile endüstri, gıda, medikal ve tüketim ürünlerini ekonomik, hızlı hem de verimli bir şekilde paketleyebilirsiniz. Termoform ambalaj makinaları, ısıl işlem ile plastik film veya tabakanın yeniden şekillenmesi için kullanılan makinalardır.
İnan Plastik olarak, termoform ambalaj makinaları üretimi de yapmaktayız. Plastik geri dönüşüm makinaları konusunda sektörün önde gelen kuruluşlarından olan firmamız diğer makinaların yanında vakumlu termoform, tam otomatik termoform makinaları da üretmektedir.

Üretimini Yaptığımız Termoform Paketleme Makinaları

IPGR 38125-xx, IPGR 38100-xx , IPGR 2880-xx modellerimizin genel özellikleri şu şekildedir. Üretimini yaptığımız tüm modellerde 3 adet rotor bıçak bulunmakta ve 2 adet sabit bıçak bulunmaktadır.380 mm rotor çapı ve üç farklı uzunlukta (1200/1000/800) rotor uzunluğu vardır. Motor gücü ise 15/18,5 kW’tır.

termoform makinaları 3

Vakumlu termoform makineleri kalitesi ürün görünüm kalitesini ve kullanıcı üzerindeki ilk etkisini direkt olarak etkilemektedir. Makinalarımızda dizi miktarı 30 adet ile 100 adet arasında değişmektedir. Ürün boşaltma konveyörlü olarak yapılmakta, konveyör hızı ayarlanabilir olmakta, dizici hareket redüktörlü motor her modelde bulunmaktadır.

Tüm termoform makinalarında ayarlanabilen ısı sayesinde levha yumuşatılıncaya kadar fakat zarar görmeyecek şekilde ısıtılmakta, vakum yöntemi ile kalıp içerisindeki hava emilerek şekillendirilmektedir. Biçimlendirilen parçalar kalıptan alınarak düzeltilerek son şeklini almaktadırlar.

Üretimini yaptığımız otomatik termoform makinaları sayesinde alt ve üst rezistanslar farklı ısılarda kontrol edilebilmektedir. Plastik çeşitlerinin her birisinin yumuşama derecesi diğerlerinden farklılık göstermektedir, makinalarımız sayesinde bu ısılar rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Homojen ısı dağıtımı bu makinalarda çok önemlidir.

termoform makinaları 4

Bu makinalarda işin kalitesi operatörden bağımsız olarak da makinaların kalitesi sayesinde sağlanmaktadır. Asansör istif sistemi standart olarak tüm modellerde vardır. Vakum paketleme kalitesi tartışılmaz.

Plastik ürünler kullanımı belirli bir seviyeye geldikten sonra ambalajlama ve son kullanıma hazır ürünler için de termoform paketleme makinası kullanılmaya başlanılmıştır. İnan Plastik Termoform makinaları sayesinde gıda, endüstri, medikal ve günlük tüketim ürünlerini hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde paketleyebilirsiniz.

İşletmenize uygun makine tercihi için iletişime geçebilirsiniz. Termoform paketleme makinaları modellerimizi web sitemizden de inceleyebilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste