Bize Ulaşın
  • Türkçe
  • English
IPEX0300-xx 300 kg/h
IPEX0500-xx 500 kg/h
IPEX0750-xx 750 kg/h
IPEX1000-xx 1000 kg/h

Her çeşit plastik malzemenin işlenilmesine uygun olarak dizayn edilen, yıpranmaya dirençli alaşımlardan imal dayanıklı vida-kovan tasarımları ve yüksek teknolojili bileşinleri sayesinde geri dönüşüm ekstrüderleri sınıfında rakiplerine oranla üstün performans, yüksek kapasite, işletim kolaylığı ve devamlılığı sağlar.

Extruder makinaları 1

Plastiklerin rutin olarak tüketilmesi, ne yazık ki doğaya ciddi zararlar vermektedir. Bu kapsamda atılan en önemli adımlardan biri kuşkusuz geri dönüşüm işlemleridir. Plastik geri dönüşüm aşaması için ihtiyaç duyduğunuz tüm hat ve makineler firmamız tarafından hizmetinize sunulmaktadır. 

Geri dönüşüm işlemine tabi tutulan plastiklerin yeniden kullanıma uygun formda üretilmesi için extruder makinaları önem kazanmaktadır. Bu ürünler hortum, profil ve boru gibi çeşitli plastiklerin üretiminde işlevsel bir rol üstlenmektedir. Düzenli plastik akışına sahip olan extruder makineleri, kalitesi ve verimliliği yüksek makinalarımızın başında gelmektedir. PVC, PP, Polietilen, HDPE (bunlara uygun makinalarımız) gibi ürünlerin yeniden hayata döndürülmesi odağında üstün bir fonksiyonellik sergilerken maksimum kapasite ile çalışmaktadır. 

Extruder Makinaların Özellikleri

Extruder makinaların en gerekli kısımlarından olan vida kovanları, maksimum nitrasyon niteliğine sahip olmakla birlikte parlatılabilirliği son derece kusursuzdur. Paslanmaz çelikten üretilen bu makineler, dayanıklılığı ve yüksek kapasitesiyle geri dönüşüm gerçekleştiren firmaların öncelikli tercihi olmaktadır. Minimum sürede ihtiyaç duyulan ısı seviyesine çıkabilen extruder makineler, plastik boruların ve profillerin üretimin üstün bir performans gücüne sahiptir. 

Elde edilmek istenilen plastik ürünlerin gerekli ölçü ve kesitlerde üretilmesini sağlayan bu makineler, fanlı soğutma sistemiyle ileri teknoloji ürünler arasında yerini almaktadır. Geri dönüşüm yapan firmalar için uygun formda üretilen makinalar, işletmelerin zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlamaktadır. 

Extruder makinaları 1 - 1

Extruder Makinası Nedir?

Plastikleri işleme ile ilgili bir üretim olan extruder makinası nedir konusunda merak edilen en önemli konulardan biri de işleyiş mantığının nasıl olduğudur. Plastiklerin işlenmesiyle ilgili olarak en çok kullanılan yöntem bu makinalar ile yapılır. Günümüzde %30 oranda bu yöntem kullanılarak üretim sağlanmakta olup, plastik ürünlerin işlenmesi için son derece önemli bir yere sahiptir. 

Ekstrüder Makinesi olarak da bilinen extruder makinalar, plastik ürünlerle ilgili olarak istenen ölçülerde, kesiksiz şekilde plastik elde etmek için kullanılır. Ekstrüzyon makinesi ya da işlemi olarak tanımlanan bu makinelerde genelde plastik borular ya da profiller üretilmektedir.

Extruder makinası için çalışma prensibi, aşamalara ayrılmış ünitelerden geçen plastiklerin her bir aşamada işlenmesinin bütünüyle oluşur. Temel olarak huni, vida, silindir aşamalardan oluşmaktadır. Silindir kısmı tek vidalı ya da çift vidalı ekstrüderler olarak da kendi içerisinde ikiye ayrılırlar. Her bir aşamada işlemeye giren malzemeler, hızlıca her ünitede işlem süreci sonrasında bir sonraki adıma geçer ve tüm adımların tamamlanmasıyla istenen kalıpların üretilmesi de bu sayede tamamlanmış olur.

Extruder makinaları 2

Extruder Makinaların Bölümleri

Extruder makinaları bünyesinde barındırdığı her kısım ile maksimum verimlilikte işlevsellik göstermektedir. Bu yüzden her bölümün yüksek kaliteye sahip olması gerekmektedir. Özellikle büyük ölçülerde hortum üretiminde herhangi bir kg sorunu yaşanmadığını belirtmek isteriz. 

Extruder makinaları birçok farklı bölümden oluşmaktadır. Bunların başında kuşkusuz huni gelmektedir. İşlenmeye tabi tutulacak ürünlerin karıştırılmasını sağlayan kısım huni içerisinde yer almaktadır. Bu yüzden pvc gibi malzemeler huninin içerisinde yer almaktadır. Makinaların bünyesinde bulunan bir diğer detay ise vidadır. Plastiklerin taşınmasını ve homojenleştirilmesin sağlayan vidalar, birçok farklı çeşidiyle karşımıza çıkmaktadır. Extruder makinalarında yer alan bölümlerden biri de silindirdir. Rezistansları barındıran bu ekipmanlar, ocak veya kovan olarak da adlandırılabilmektedir. 

Extruder makinaları 3

Extruder Makina Çeşitleri

Extruder makinalar, tek vidalı ve çift vidalı olarak ikiye ayrılmaktadır. Yivli tek vidalı olanlar malzemelerin pratik bir şekilde iletilmesini sağlarken sıkıştırılmasını da arttırmaktadır. Çift vidalı extruder makinalarda ise malzemeler sürtünme kapsamında iletilmektedir. 

Plastik ürünlerin üretilmesinde kullanılan bu makinalar, çeşitleri ve üstün performans gücüyle son derece işlevsel bir niteliğe sahip olmaktadır. Özellikleri ve çalışma prensibiyle farklı fonksiyonellik gösteren extruder makinalar, geri dönüşüm yapan firmaların ihtiyaçlarına profesyonel çözüm olmaktadır. 

İnan Plastik olarak hizmetinize sunduğumuz extruder makinaları, yüksek kalite standartlarında üretilirken maksimum verimlilikte çalışmaktadır. Üstün kapasite gücüyle hızlı ve kolay üretimin temel ihtiyaçlarından biri olmaktadır. Siz de firmanız için ihtiyaç duyduğunuz bu makinalara sahip olmak ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız rotanızı İnan Plastik’e çevirebilirsiniz. 

Yüksek kalite extruder makinalar ile plastiklerin ve profillerin üretimini gerçekleştirebilirsiniz. Polietilen maddeleri hayata döndürebilir, yeniden kullanılabilirliğini sağlayabilirsiniz. 

Extruder makinaları 4

Extruder Makinaları Fiyatları

İnan Plastik olarak firmanızın ihtiyaç duyduğu extruder makinalarında yüksek kaliteyle birlikte maksimum verimlilik garantisi sunmaktayız. Hortum ve profil üretimi gibi işlemlerde kullanılan bu makinalar, işletmenin maliyetlerini optimize etmektedir. Hızlı üretim gerçekleştiriken kapasite olarak da üstün bir performans gücüne sahip olmaktadır. 

Extruder makinalarında yüksek kalitenin yanı sıra fiyat unsuru da önem taşımaktadır. Bu yüzden en kaliteli makinaları uygun fiyatlar çerçevesinde satışa sunmaktayız. Rakiplerimizin arasından sıyrılarak bir adım öne geçmemizi sağlayan faktörlerin başında uygun fiyat stratejimiz gelmektedir. Geri dönüşüm yapan ve üretim gerçekleştiren işletmelerin gereksinim duyduğu extruder makinalara optimum maliyetlerle sahip olmak için rotanızı İnan Plastik’e çevirebilirsiniz. Üretim gerçekleştireceğiniz plastik malzemelere uyumlu makinalar için bizlerle iletişime geçerek teklif alabilirsiniz. Uygun fiyat avantajlarımızdan faydalanabilir, güvenilir hizmetin deneyimini yaşayabilirsiniz.

Geri dönüşüm kapsamında üretimde ihtiyaç duyduğunuz tüm extruder makina çeşitleri, işlevselliği ve üstün kapasite gücüyle performans sergilemektedir. Yüksek kaliteyi deneyimlemek için yalnızca bir tık ile sayfamızdan iletişime geçebilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste