IPEX0300-xx 300 kg/h
IPEX0500-xx 500 kg/h
IPEX0750-xx 750 kg/h
IPEX1000-xx 1000 kg/h

Her çeşit plastik malzemenin işlenilmesine uygun olarak dizayn edilen, yıpranmaya dirençli alaşımlardan imal dayanıklı vida-kovan tasarımları ve yüksek teknolojili bileşinleri sayesinde geri dönüşüm ekstrüderleri sınıfında rakiplerine oranla üstün performans, yüksek kapasite, işletim kolaylığı ve devamlılığı sağlar.

Extruder makinaları 1

Plastiklerin rutin olarak tüketilmesi, ne yazık ki doğaya ciddi zararlar vermektedir. Bu kapsamda atılan en önemli adımlardan biri kuşkusuz geri dönüşüm işlemleridir. Plastik geri dönüşüm aşaması için ihtiyaç duyduğunuz tüm hat ve makineler firmamız tarafından hizmetinize sunulmaktadır. 

Geri dönüşüm işlemine tabi tutulan plastiklerin yeniden kullanıma uygun formda üretilmesi için extruder makinaları önem kazanmaktadır. Bu ürünler hortum, profil ve boru gibi çeşitli plastiklerin üretiminde işlevsel bir rol üstlenmektedir. Düzenli plastik akışına sahip olan extruder makineleri, kalitesi ve verimliliği yüksek makinalarımızın başında gelmektedir. PVC, PP, Polietilen, HDPE (bunlara uygun makinalarımız) gibi ürünlerin yeniden hayata döndürülmesi odağında üstün bir fonksiyonellik sergilerken maksimum kapasite ile çalışmaktadır. 

Extruder Makinaların Özellikleri

Extruder makinaların en gerekli kısımlarından olan vida kovanları, maksimum nitrasyon niteliğine sahip olmakla birlikte parlatılabilirliği son derece kusursuzdur. Paslanmaz çelikten üretilen bu makineler, dayanıklılığı ve yüksek kapasitesiyle geri dönüşüm gerçekleştiren firmaların öncelikli tercihi olmaktadır. Minimum sürede ihtiyaç duyulan ısı seviyesine çıkabilen extruder makineler, plastik boruların ve profillerin üretimin üstün bir performans gücüne sahiptir. 

Elde edilmek istenilen plastik ürünlerin gerekli ölçü ve kesitlerde üretilmesini sağlayan bu makineler, fanlı soğutma sistemiyle ileri teknoloji ürünler arasında yerini almaktadır. Geri dönüşüm yapan firmalar için uygun formda üretilen makinalar, işletmelerin zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlamaktadır. 

Extruder makinaları 1 - 1

Extruder Makinası Nedir?

Plastikleri işleme ile ilgili bir üretim olan extruder makinası nedir konusunda merak edilen en önemli konulardan biri de işleyiş mantığının nasıl olduğudur. Plastiklerin işlenmesiyle ilgili olarak en çok kullanılan yöntem bu makinalar ile yapılır. Günümüzde %30 oranda bu yöntem kullanılarak üretim sağlanmakta olup, plastik ürünlerin işlenmesi için son derece önemli bir yere sahiptir. 

Ekstrüder Makinesi olarak da bilinen extruder makinalar, plastik ürünlerle ilgili olarak istenen ölçülerde, kesiksiz şekilde plastik elde etmek için kullanılır. Ekstrüzyon makinesi ya da işlemi olarak tanımlanan bu makinelerde genelde plastik borular ya da profiller üretilmektedir.

Extruder makinası için çalışma prensibi, aşamalara ayrılmış ünitelerden geçen plastiklerin her bir aşamada işlenmesinin bütünüyle oluşur. Temel olarak huni, vida, silindir aşamalardan oluşmaktadır. Silindir kısmı tek vidalı ya da çift vidalı ekstrüderler olarak da kendi içerisinde ikiye ayrılırlar. Her bir aşamada işlemeye giren malzemeler, hızlıca her ünitede işlem süreci sonrasında bir sonraki adıma geçer ve tüm adımların tamamlanmasıyla istenen kalıpların üretilmesi de bu sayede tamamlanmış olur.

Ne İşe Yarar

Extruder Makineleri Ne İşe Yarar?

Extruder makineleri ne işe yarar, sorusunun cevabı fazlasıyla merak edilmektedir. Extruder makineleri sayesinde plastikler yalnızca standart boyutlarda üretilmekle kalmayıp farklı ölçü ve şekillerde de kolaylıkla üretilebilmektedir. Plastik ürünlerin istenilen boyutlara ulaşmasını sağlayan extruder makineleri son derece hassas bir şekilde çalışmaktadır. Bu makinelerin kaliteli olması, işleyişini doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla kaliteli olduğundan emin olduğunuz makineleri temin etmeniz önerilmektedir. 

Extruder makineleri, plastiklerin şekil kazanmasını ve istenilen forma kavuşmasını sağlamaktadır. Bu makinelerin kullanıldığı malzemeler genellikle plastik borular ve profillerdir. Extruder makinelerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Plastiklerin kullanıldığı bütün sektörlerde kullanılmaya uygun olan bu makinelerin kullanımı oldukça kolaydır. Bakımı ve kullanımı kolay olan extruder makineleri, işletme sahipleri için büyük avantajları beraberinde getirmektedir. 

Extruder makineleri, plastiklerin işlenmesi noktasında öne çıkan bir üründür. Bu makineler sayesinde plastik malzemeler istenilen ölçülere getirilebilmektedir. Extruder makinelerin kullanılma amacı kesiksiz bir şekilde plastik üretimi yapmaktır. 

İnan Plastik olarak sizler için birbirinden kaliteli extruder makineleri hazırladık. Makinelerimiz, plastiklerin kesiksiz bir şekilde imal edilmesini sağlamaktadır. İstenilen boyutlarda özel tasarıma sahip plastik üretimi, extruder makineleri ile çok kolay bir hâle gelmektedir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek extruder makinelerin özellikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinden sunduğumuz hizmetleri ve avantajlı fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz. Bu sektördeki tecrübemize güvenerek bizleri tercih edebilirsiniz.

Extruder makinaları 2

Extruder Makinaların Bölümleri

Extruder makinaları bünyesinde barındırdığı her kısım ile maksimum verimlilikte işlevsellik göstermektedir. Bu yüzden her bölümün yüksek kaliteye sahip olması gerekmektedir. Özellikle büyük ölçülerde hortum üretiminde herhangi bir kg sorunu yaşanmadığını belirtmek isteriz. 

Extruder makinaları birçok farklı bölümden oluşmaktadır. Bunların başında kuşkusuz huni gelmektedir. İşlenmeye tabi tutulacak ürünlerin karıştırılmasını sağlayan kısım huni içerisinde yer almaktadır. Bu yüzden pvc gibi malzemeler huninin içerisinde yer almaktadır. Makinaların bünyesinde bulunan bir diğer detay ise vidadır. Plastiklerin taşınmasını ve homojenleştirilmesin sağlayan vidalar, birçok farklı çeşidiyle karşımıza çıkmaktadır. Extruder makinalarında yer alan bölümlerden biri de silindirdir. Rezistansları barındıran bu ekipmanlar, ocak veya kovan olarak da adlandırılabilmektedir. 

Extruder makinaları 3

Extruder Makina Çeşitleri

Ekstrüzyon sistemleri plastiklerin işlenmesi durumlarında oldukça yaygın olarak kullanılmakta olan işleme yöntemlerinden birisidir. Ekstrüzyon makinesi bir çok farklı ünite ve kısımlardan oluşabilmektedir.

Extruder makinalar, tek vidalı ve çift vidalı olarak ikiye ayrılmaktadır. Yivli tek vidalı olanlar malzemelerin pratik bir şekilde iletilmesini sağlarken sıkıştırılmasını da arttırmaktadır. Çift vidalı extruder makinalarda ise malzemeler sürtünme kapsamında iletilmektedir. 

Plastik ürünlerin üretilmesinde kullanılan bu makinalar, çeşitleri ve üstün performans gücüyle son derece işlevsel bir niteliğe sahip olmaktadır. Özellikleri ve çalışma prensibiyle farklı fonksiyonellik gösteren extruder makinalar, geri dönüşüm yapan firmaların ihtiyaçlarına profesyonel çözüm olmaktadır. 

İnan Plastik olarak hizmetinize sunduğumuz extruder makinaları, yüksek kalite standartlarında üretilirken maksimum verimlilikte çalışmaktadır. Üstün kapasite gücüyle hızlı ve kolay üretimin temel ihtiyaçlarından biri olmaktadır. Siz de firmanız için ihtiyaç duyduğunuz bu makinalara sahip olmak ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız rotanızı İnan Plastik’e çevirebilirsiniz. 

Yüksek kalite extruder makinalar ile plastiklerin ve profillerin üretimini gerçekleştirebilirsiniz. Polietilen maddeleri hayata döndürebilir, yeniden kullanılabilirliğini sağlayabilirsiniz. 

Extruder Makinası İmalatçıları
Extruder Makinası İmalatçıları

Plastik atıkların doğaya zarar verici maddeler olmasından kaynaklı uygulanan dönüşüm aşamasında extruder makinalarını kullanılmaktadır. Bu makinaların kaliteli olması uygulanacak olan geri dönüşüm işleminin daha iyi sonuç vermesine neden olmaktadır. Ekstruder makinalarının geri dönüşümde başarılı olması için de çok iyi üretilmiş olmaları gerekmektedir. 

Bu makinalarda geri dönüşümü sağlayan birçok bölüm bulunmaktadır. Her bölümün kaliteli ve dayanıklı olması geri dönüşümün sağlanacağı plastik malzemelerin oldukça sağlam oluşmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda extruder makinalarının sağlam olması geri dönüşüm sonucunda meydana gelen ürünlerin de kaliteli olmasını sağlamaktadır. 

Plastik ürünlerde geri dönüşüm sağlanırken de kullanılacak olan makinenin uygun koşullara bağlı olarak ve en iyi malzemelerden üretilmiş olması gerekmektedir. Tam da bu aşamada extruder makinası imalatçıları devreye girmektedir.

Extruder makinaları imalatçıları tarafından özenli bir şekilde ve en kaliteli malzemelerden üretilen extruder makinaları geri dönüşümde istenilen olumlu sonuçları sağlamaktadır. İmalat aşamasında makinaya ait bölümler yani vidaları, silindiri ve huni kısmının sağlam bir şekilde üretilmesi gerekmektedir.

Extruder makinalarının imalatında bu detaylara dikkat edilmesi makinanın performansını olumlu yönde etkilemektedir. Bunun yanında makinadan maksimum düzeyde verim alınarak geri dönüşüm işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanmaktadır. Özellikle de extruder makinalarının bölümlerinin gerekli özen gösterilerek üretilmesi plastik geri dönüşüm uygulamasında kolaylık sağlamaktadır. 

Plastik parçaların içinde birikmiş olduğu huni kısmının uygun malzemelerden üretilmesi, plastiklerin daha iyi parçalanıp kendi içinde homojen bir şekilde dağılmasını sağlamaktadır. Extruder makinalarının silindir bölgesinin kaliteli ve sağlam bir biçimde üretilmesi de geri dönüşüme alınan plastik parçaların sürtünerek işleme alınmasını sağlamaktadır. 

Bu makinaların en önemli bölümlerinden biri olan vidaların modeli de oldukça önemlidir. Extruder makinalarından en yüksek verimi sağlamak için bu vidaların doğru seçilmiş olması ile beraber doğru bir şekilde monte edilmiş olması gerekmektedir. 

İnan plastik olarak da en iyi şekilde geri dönüşüm işlemleri sağlamak amaçlı kaliteli malzemelerden üretilen ve dayanıklı yapıya sahip olan extruder makinelerinin üretimini gerçekleştiriyoruz. Bu sayede geri dönüşüm için kullanılacak olan extruder makinalarımız maksimum seviyede güç ve hizmet sağlamaktadır.

Extruder makinaları 4

Extruder Makinaları Fiyatları

İnan Plastik olarak firmanızın ihtiyaç duyduğu extruder makinalarında yüksek kaliteyle birlikte maksimum verimlilik garantisi sunmaktayız. Hortum ve profil üretimi gibi işlemlerde kullanılan bu makinalar, işletmenin maliyetlerini optimize etmektedir. Hızlı üretim gerçekleştiriken kapasite olarak da üstün bir performans gücüne sahip olmaktadır. 

Extruder makinalarında yüksek kalitenin yanı sıra fiyat unsuru da önem taşımaktadır. Bu yüzden en kaliteli makinaları uygun fiyatlar çerçevesinde satışa sunmaktayız. Rakiplerimizin arasından sıyrılarak bir adım öne geçmemizi sağlayan faktörlerin başında uygun fiyat stratejimiz gelmektedir. Geri dönüşüm yapan ve üretim gerçekleştiren işletmelerin gereksinim duyduğu extruder makinalara optimum maliyetlerle sahip olmak için rotanızı İnan Plastik’e çevirebilirsiniz. Üretim gerçekleştireceğiniz plastik malzemelere uyumlu makinalar için bizlerle iletişime geçerek teklif alabilirsiniz. Uygun fiyat avantajlarımızdan faydalanabilir, güvenilir hizmetin deneyimini yaşayabilirsiniz.

Geri dönüşüm kapsamında üretimde ihtiyaç duyduğunuz tüm extruder makina çeşitleri, işlevselliği ve üstün kapasite gücüyle performans sergilemektedir. Yüksek kaliteyi deneyimlemek için yalnızca bir tık ile sayfamızdan iletişime geçebilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste