Parçalama Makinaları / Shredder

Küresel ısınma sürecini hızlandıran atık plastikler, çevre kirliliği kapsamında son derece olumsuz etkiler yaratmaktadır. Artık bir yerden başlanılması gerektiğinin  bilinciyle hareket edilmesi kaçınılmazdır. Bu yüzden plastik geri dönüşüme yer açmamız gerekir. Geri dönüşüm hatları, atık plastiklerin çeşitli işlemlerden geçirilerek yeniden değerlendirilmesi durumunda devrimsel bir niteliğe sahiptir.

Geri dönüşüm hatlarının ne denli işlevsel bir mekanizma olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki ya içerisinde yer alan makinalar? Fonksiyonellik kapsamında oldukça yüksek performans sergileyen parçalama makinaları, geri dönüşümün hayata geçirilmesi için en önemli bileşenlerden biridir. Hat ile entegre olarak kullanılabilen bu makinalar, tek başına da kusursuz bir şekilde işlevsellik göstermektedir.

Plastik Parçalama Makinaları Ne İşe Yarar?

Zamanla kullanılarak atık formuna dönüşmüş plastiklerin, sabit ve dönen bıçaklar aracılığı ile boyutlarının küçültülmesini sağlayan parçalama makinaları, bütün plastik malzemelerde üst düzey performans sergilemektedir. Kırılmaya tabi tutan malzemelerin cinsine ve boyutuna göre rotor tipi seçilerek, ihtiyaç duyulan sonuç %100 memnuniyet garantisinde ortaya çıkar. Aynı zamanda elek tipi ve bıçak dizilimi de malzemenin formuna göre seçilir. Bu sayede atık plastiklerin istenilen kompakt görünüme dönüştürülmesi kaçınılmazdır.

Plastik parçalama makinası Pe, Pp, Pet ve Pvc vb malzemeleri kırabilme fonksiyonelliğine sahiptir. Makinanın çalışma esnasında malzeme iki bıçak (sabit ve döner bıçak)  arasına sıkışarak kırılır. Sonrasında ise elek vasıtasıyla aynı büyüklükte vücut bulurlar. Kırma makinalarının en önemli özelliği sesi, tozu ve ısıyı dışarıya yansıtmamalarıdır. Bu kapsamda sessiz çalıştıklarını söyleyebiliriz.

Plastik kırma makinası, sunduğu tüm özelliklerin yanı sıra enerji tasarrufu sağlayan bir sisteme sahiptir. Bu tasarruf çerçevesinde çevreyi korurken, işletmenizin maliyetini minimum seviyeye düşürebilirsiniz. İnan Plastik olarak hizmetinize sunduğumuz parçalama makinaları, özel mühendislik çalışmalarıyla kusursuz performans gücüne sahip olmaktadır. İleri teknoloji bazında hayata geçirdiğimiz parçalama makinalarının, atıkların istenilen forma dönüştürülmesinin sağlamasını yanı sıra , hızlı ve verimli bir bileşen olduğunu söyleyebiliriz.

Parçalama makinalarının mevcut gövde sistemi sayesinde bıçaklar pratik bir şekilde değiştirilebilmektedir. İnan Plastik olarak bünyemizde yer alan ve 80’lik gibi çok sayıda çeşitlilik gösteren kırma makinasının en mucivezi avantajlarından biri kuşkusuz konforlu ve güvenli kullanımıdır. Plastiğin aşındırıcı yapısı, firmanızın ihtiyaçlarına yönelik tasarladığımız parçalama makinelerine etki etmiyor! Özel malzemelerden üretilmiş olan bu makinalar, plastiklerin kırılarak geri dönüşüme uygun hale dönüştürülmesinde son derece kusursuz bir performans sergiliyor.

Kırılma işlemine tabi tutulacak atık malzemelerin türüne ve boyutuna uyumlu çalışabilen parçalama makinası sistemi, İnan Plastik ayrıcalığıyla üst düzey verimliliği beraberinde getiriyor. Makinanın haznesi ve bıçakları, kalite kapsamında maksimum seviyeye ulaşıyor. Geri dönüşüm için en önemli ihtiyaç olan parçalama makinaları, yüksek kalite standartlarında üretime tabi tutularak hizmetinize sunuluyor. 

İnan Plastik olarak tasarladığımız kırma makinaları, sunduğu işlevselliğin yanı sıra uygun fiyat avantajını da beraberinde getiriyor. Özel mühendislik tecrübesi ve alanında uzman ekiplerimiz odağında ürettiğimiz bu bileşen, geri dönüşüm hizmetinizde kullanacağınız en kaliteli makina oluyor. Parçalama makinası fiyatları ve özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilir, yüksek kalitemizi deneyimleyebilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste