İşletmeler kendi ihtiyaçlarına göre farklı özelliklere ve kapasitelere sahip termoform makinelerini tercih etmektedirler. Termoform makinaları gıda, endüstri, medikal ve günlük tüketim ürünlerini paketlemede kullanılır. En uygun fiyatlarda kaliteli termoform makinesi için İnan Plastik doğru bir tercihtir. Tüketilen termoplastik hammadde miktarına göre makinelerin verimliliğini ve ürün üretim hızını inceleyerek makinenizi seçebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza göre termoform makinesi fiyatları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Makine ihtiyaçlarınızda tek seçici kıstas olarak fiyatları almanız doğru değildir. İşletmenize uygun, termoform makinelerini, web sitemizden inceleme yaparak bulabilirsiniz. Satış ve sonrası servis hizmetleri, kalite, verimlilik, yedek parça temini, operatör eğitimi konularında araştırma yaparak makinenizi almanız daha doğru olacaktır.

Termoplastik ürünler toz içerikli levhalar ve filimler veya granüllerden oluşmaktadır. Levha, makinede istenilen sıcaklığa geldikten sonra yumuşamakta, kalıptaki gözenekler ile vakumlama yapılarak kalıp ile aynı şekli almaktadır. Şekil alma işleminden sonra soğutulan ve kalıptan ayrılan ürünler istenilen formu almış olmaktadır. Isıl şekillendirmede farklı ürünler kullanılabilmektedir. Sıcak ve soğuk içecekler için plastik kaplar kullanılırken, çikolata paketlerinde ince plastik filmlerin, medikal ambalajlarda ise daha farklı ürün ve bileşenlerin kullanımı tercih edilmektedir.

Termoform makine alırken vakumlama ünitesinin kapasitesi ve kalitesine, pnömatik aksam özelliklerine, ısıtıcı ünite, saatlik üretim kapasitesi, otomasyon uyumluluğu, kontrol ünitesi gibi detayları öğrenip, karar vermeniz doğru bir yöntem olacaktır. Termoform makinelerinin özellikleri üretim, tüketim ve fire kaynaklı verilere göre değerlendirilmektedir. Üretim ısıl şekillendirme ile oluşan ürünlerin değerlerini, tüketim ise kullanılan termoplasttık ürünler ile ilgili değerleri belirtmektedir. Üretim ve tüketim arasındaki kayıplar ise makine verim değerlerini vermektedir.

Termoform makinelerinin 3 istasyonlu, 4 istasyonlu, 5 istasyonlu gibi modelleri vardır. İşletmeler kendi ihtiyaçlarına göre bu makinelerden tercih yapmaktadır. Makinelerimizde istenilen kaplara uygun form verme, ısıtma, kesme, dizme ve delme gibi farklı istasyonlardan oluşan sistemler bilgisayar yardımı ile kontrol edilerek tam otomatik olarak çalışmaktadır. Gerekli istasyonlar konveyör üzerinde yerleştirilmiş olup, yerleri ayarlanabilmektedir.

Üretimini yaptığımız termoform vakum makineleri soğutucu, gıda, otomotiv, savunma sanayi, medikal, plastik ürün sektörleri gibi birçok sektörde ihtiyaç olan ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır. Tercih edilen termoform makinelerini üretmekteyiz.

Makinelerimizin Üstün Yönleri

Kullanılan plastik çeşitlerinin yumuşama dereceleri birbirlerinden farklıdır, ısı ayarının hassasiyeti bu sebeple önemlidir. Alt ve üst rezistans farklı ısı kontrolü ve ısı hassasiyeti sağlanırsa bu makinelerde homojen ısı dağılımı sağlanmış olur, bu ise çıkan ürün kalitesini en üst sınıfa çıkartır. Alt ve üst rezistans farklı ısılarda kontrol edilebilmesi termoform makineleri için gereklidir

Bu makineler PP, PS, PVC ve PET gibi plastik film malzemelere ısıl işlem yardımı ile şekil vererek seri üretimde bulunmak için ideal araçlardır. Bu şekilde özellikle gıda endüstrisinde çok geniş bir kullanımda paketleme yapılabilmektedir. Farklı malzemeler ve kalınlıklar için makinelerimiz ayarlanabilmektedir. Ayarlanabilme özelliği farklı ölçülerde termoform bardak üretimi için tercih edilen bir uygulamadır. Farklı kalıplar ile değişik çap ve kalınlıkta pet bardak üretimi rahatlıkla yapılabilmektedir.

Plastik bardak üretimi için farklı kapasitelere sahip otomat kalıpları makinelerimizde kullanılmaktadır. Otomatik termoform makineleri, tek kullanımlık ürünler üretimi için sıkça kullanılmaktadır. Bardaklar, tepsiler, yumurta, meyve, salata, tatlı, numune ve tabldot kapları gibi yuvarlak veya köşeli kap çeşitleri termoform makineleri ile üretilmektedir. Gıda endüstrisinde uygun fiyatlı ve hızlıca temin edilebilen ürünler tercih edilmektedir.

Aldığınız termoform makinesinin ürettiği ısıyı homojen olarak dağıtması çıkacak ürün kalitesini doğrudan etkilemektedir. Makinelerimizin kalitesi sayesinde işleriniz en profesyonel olarak tamamlanacaktır. Alt ve üst rezistans farklı ısı kontrolü ve ısı hassasiyeti sağlanırsa bu makinelerde homojen ısı dağılımı sağlanmış olur, bu ise çıkan ürün kalitesini en üst sınıfa çıkartır. Alt ve üst rezistans farklı ısılarda kontrol edilebilmesi termoform makineleri için gereklidir. Kullanılan plastik çeşitlerinin yumuşama dereceleri birbirlerinden farklıdır, ısı ayarının hassasiyeti bu sebeple önemlidir.

Dizici hareket redüktörlü motor sistem içerisinde yapılmaktadır. Asansör istif sistemi ve ayarlanabilir konveyör hızı sayesinde kaliteli ürünler elde edilir. Ürettiğimiz termoform vakum makinelerde bu özellikler vardır.

 

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste