Termoform ısı ile şekillendirme sistemlerinin genel adıdır. Termoform makineleri, üzerine tutturulan ve yumuşama noktasına kadar ısıtılan plastik levhayı, vakumlayarak istenilen kalıp şeklini vermektedir. Termoform makinesi ne işe yarar? Termoform makinaları gıda, endüstri, medikal ve günlük tüketim ürünlerini paketlemede kullanılır. Aldığınız termoform makinesinin ürettiği ısıyı homojen olarak dağıtması çıkacak ürün kalitesini doğrudan etkilemektedir. Makinelerimizin kalitesi sayesinde işleriniz en profesyonel olarak tamamlanacaktır.

Alt ve üst rezistans farklı ısılarda kontrol edilebilmesi termoform makineleri için gereklidir. Kullanılan plastik çeşitlerinin yumuşama dereceleri birbirlerinden farklıdır, ısı ayarının hassasiyeti bu sebeple önemlidir. Alt ve üst rezistans farklı ısı kontrolü ve ısı hassasiyeti sağlanırsa bu makinelerde homojen ısı dağılımı sağlanmış olur, bu ise çıkan ürün kalitesini en üst sınıfa çıkartır.

İşletmenize uygun, termoform makinelerini, web sitemizden inceleme yaparak bulabilirsiniz. Tüketilen termoplasttık hammadde sonucu ortaya çıkan ürün miktarını inceleyip makinelerimizin verimliliği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Termoform Makineleri Nasıl İşlemektedir?

Isıl şekillendirme termoplastik ürünün sıcaklık etkisi ile şekillendirilmiş parçalar elde edilmesi ve şekillendirilmesi işlemidir. Termoplastik ürünler toz içerikli levhalar ve filimler veya granüllerden oluşmaktadır. Bu makineler PP, PS, PVC ve PET gibi plastik film malzemelere ısıl işlem yardımı ile şekil vererek seri üretimde bulunmak için ideal araçlardır. Bu şekilde özellikle gıda endüstrisinde çok geniş bir kullanımda paketleme yapılabilmektedir. Plastik levha termoform makinelerin iş görmesi için çok sık kullanılan bir üründür.

Isıl şekillendirmede farklı ürünler kullanılabilmektedir. Sıcak ve soğuk içecekler için plastik kaplar kullanılırken, çikolata paketlerinde ince plastik filmlerin, medikal ambalajlarda ise daha farklı ürün ve bileşenlerin kullanımı tercih edilmektedir.

Makinelerimizde istenilen kaplara uygun form verme, ısıtma, kesme, dizme ve delme gibi farklı istasyonlardan oluşan sistemler bilgisayar yardımı ile kontrol edilerek tam otomatik olarak çalışmaktadır. Gerekli istasyonlar konveyör üzerinde yerleştirilmiş olup, yerleri ayarlanabilmektedir. Makinelerimizde operatör güvenliği öncelik sırasında ilk sıradadır, makinelerimiz üzerinde operatör için düşünülmüş güvenlik tertibatları bulunmaktadır.

İnan Plastik Termoform Makineleri

Ürettiğimiz makineler en çok tek tek kullanımlık ürünler için kullanılmaktadır. Bardaklar, tepsiler, yumurta, meyve, salata, tatlı, numune ve tabldot kapları gibi yuvarlak veya köşeli kap çeşitleri termoform makineleri ile üretilmektedir. Görüldüğü üzere bu makineler gıda endüstrisinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Üretimini yaptığımız, termoform makinelerinin çeşit ve kapasiteleri için firmamız müşteri temsilcileri ile iletişime geçecek bilgi alabilirsiniz. Makinelerimizde dizi miktarları 30 adet ile 100 adet arası değişmektedir. Ürün boşaltma konveyörlü olarak yapılmakta, dizici hareket motoru her modelde bulunmaktadır.

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste