Üreticiler çok farklı amaçlar ve kapasiteler de termoform makineleri üretmektedir. Termoform makinelerinin özellikleri üretim, tüketim ve fire kaynaklı verilere göre değerlendirilmektedir. Üretim ısıl şekillendirme ile oluşan ürünlerin değerlerini, tüketim ise kullanılan termoplasttık ürünler ile ilgili değerleri belirtmektedir. Üretim ve tüketim arasındaki kayıplar ise makine verim değerlerini vermektedir.

Alt ve üst rezistans farklı ısı kontrolü ve ısı hassasiyeti sağlanırsa bu makinelerde homojen ısı dağılımı sağlanmış olur, bu ise çıkan ürün kalitesini en üst sınıfa çıkartır. Alt ve üst rezistans farklı ısılarda kontrol edilebilmesi termoform makineleri için gereklidir. Kullanılan plastik çeşitlerinin yumuşama dereceleri birbirlerinden farklıdır, ısı ayarının hassasiyeti bu sebeple önemlidir. İnan plastik termoform makinelerinde bu özellik tüm modellerde bulunmaktadır.

Ürün boşaltma konveyör yardımı le yapılmalıdır. Dizici hareket redüktörlü motor sistem içerisinde mutlaka olmalıdır. Asansör istif sistemi ve ayarlanabilir konveyör hızı sayesinde kaliteli ürünler elde edilir. Ürettiğimiz makinelerde bu özellikler vardır.

Isıl şekillendirmede farklı ürünler kullanılabilmektedir. Termoform makinelerinde film transferi servo motor sayesinde olmalıdır. Sıcak ve soğuk içecekler için plastik kaplar kullanılırken, çikolata paketlerinde ince plastik filmlerin, medikal ambalajlamada ise daha farklı ürün ve bileşenlerin kullanımı tercih edilmektedir.

Termoform makineleri, üzerine tutturulan ve yumuşama noktasına kadar ısıtılan plastik levhayı, vakumlayarak istenilen kalıp şeklini vermektedir. Termoform ısı ile şekillendirme sistemlerinin genel adıdır. Termoform makinaları gıda, endüstri, medikal ve günlük tüketim ürünlerini paketlemede kullanılır. Aldığınız termoform makinesinin ürettiği ısıyı homojen olarak dağıtması çıkacak ürün kalitesini doğrudan etkilemektedir. Kullandığınız makinelerin özelikleri ve verimleri sayesinde daha kaliteli ürünleri daha uyguna elde edebilirsiniz.

Makinelerimizde operatör güvenliği öncelik sırasında ilk sıradadır, makinelerimiz üzerinde operatör için düşünülmüş güvenlik tertibatları bulunmaktadır. Makinelerimizde istenilen kaplara uygun form verme, ısıtma, kesme, dizme ve delme gibi farklı istasyonlardan oluşan sistemler bilgisayar yardımı ile kontrol edilerek tam otomatik olarak çalışmaktadır. Gerekli istasyonlar konveyör üzerinde yerleştirilmiş olup, yerleri ayarlanabilmektedir.

Üretime ait tüm değerlerin ekran aracılığı ile sisteme girilmesi, üretim değişimlerinde olabilecek hata ve kayıpları azaltacaktır. Ön ısıtma özelliği sayesinde üretim hızlı aratacaktır. Yüksek sıcaklıklarda yapılan üretimlerde, farklı malzeme ve kalınlıklar için sistem ayarı yapılabilmelidir.

Tüm termoform makineleri, öncelikle iş güvenliği şartlarını karşılamalıdır. Termoform makinesinde operatör güvenliği ve ürün ekran takibi en önemli özeliklerdendir.

50 Gözlü Ve 32 Gözlü Otomat Kalıpları İçin Değerler

Termoplastik ürünler toz içerikli levhalar ve filimler veya granüllerden oluşmaktadır. Bu makineler PP, PS, PVC ve PET gibi plastik film malzemelere ısıl işlem yardımı ile şekil vererek seri üretimde bulunmak için ideal araçlardır. Bu şekilde özellikle gıda endüstrisinde çok geniş bir kullanımda paketleme yapılabilmektedir. Isıl şekillendirmede malzeme verimi önemli bir kriterdir. Aşağıda kullandığımız 50 ve 32 gözlü kalıplar için bazı değerler verilmiştir.

50 gözlü kalıplar için bazı değerler:

Ürün ağırlığı 1,3 gr, günlük üretim 2.070.000 adet, saatlik üretim 90.000 adet, levha kalınlığı 0,4 mm, levha genişliği 750 mm, göz sayısı 50, 1 baskı ağırlığı 73 gr. ve verimlilik % 60,3

32 gözlü kalıplar için bazı değerler:

Ürün ağırlığı 4,62 gr, günlük üretim 1.104.000 adet, saatlik üretim 48.000 adet, levha kalınlığı 1,4 mm, levha genişliği 750 mm, göz sayısı 32, 1 baskı ağırlığı 148 gr. ve verimlilik % 44,6

İşletmenize uygun, termoform makinelerini, web sitemizden inceleme yaparak bulabilirsiniz. Üretimini yaptığımız, tam otomatik termoform makinelerinin çeşit ve kapasiteleri için firmamız müşteri temsilcileri ile iletişime geçecek bilgi alabilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste