Max. Kapasite 3-4 t/h
Elek çapı (mm) 750
Elek delik çapı(mm) 2
Temizlik Kendinden temizlemeli
Ana Motor Gücü (kw) 37 Kw
Bakım Kolay

Pet şişe geri dönüşümünden plastiğe dair birçok geri dönüşümlerin ciddi oranda çevreye faydası olduğu bilinen bir gerçektir. Son dönemlerde tüketimde yoğun artışın yaşanması ise, geri dönüşüme ne kadar ihtiyaç olduğunun göstergesidir. Geri dönüşüm hattı ile beraber plastiklerin yeniden değerlendirme olması konusunda başarılı bir hale getirebilecek hattın kurulması konusunda en doğru firmalar ile en iyi çalışmalar sürdürerek, düzenli ve kaliteli bir geri dönüşüm sistemi kurulabilir.

Gelişen teknoloji beraberinde tüketim kadar geri dönüşüme dair hattın kurulması konusunda da birçok araştırma geliştirme imkanları sunmaya başladı. Dünyada düzenli ve güzel bir yaşantının olması adına plastiklerin olabildiğince azaltılması, geri dönüşüme uygun hale getirilmesi önemli konulardan biridir. Bu konuda en doğru geri dönüşüm hattı kurulması ile beraberinde düşük tüketim, yüksek verimlilik kazandıracağınız şekilde ekipmanlara sahip olabilirsiniz.

Tüketim toplumunun her geçen gün artışta olan tüketim süreçlerini kontrol altına almak, plastik atıkların birçoğunu en uygun şartlar içerisinde geri dönüşüm hatlarıyla beraber geri dönüşüme kazandırmak için yapılabilir birçok uygulama bulunmaktadır. Günümüzde uygulanabilir en iyi süreçlerden biri de en doğru geri dönüşüm hattını kurabilmek olacaktır. Günümüzde çevre kirliliği önüne geçmek adına uygulanabilir belirli özellikteki makineler ile beraber kurutma makinesi dahil olmak üzere hattın kurulmasını en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Son kurutma makinesi olarak adlandırılan kurutma üniteleri, plastik dönüşüm yıkama hattı içinde ünitenin en son adımı olarak bilinir. PE, PP ya da PET gibi plastik malzemelerin tamamı için uygun olarak dönüştürme sürecinde kurutma ünitesi olarak bu cihaz kullanılmaktadır. Enerji tasarrufu en doğru niteliği taşıması beklenen bu cihazda, en az enerji tüketimi ile en sağlam geri dönüşüm kazandırma süreçleri işler.

 

Kurutma makineleri, plastik geri dönüşüm hattı süreci içerisinde adımlardan bir tanesidir. Yıkama hattı içinde yaygın olarak kullanılan bu makine, yıkama hattı sonrasında kullanılmak üzere hazır olur ve son olarak kurutma makinesi hattına ürünler geçer. Kısa süre içerisinde kurutma desteği sağlayan bu makineler, geri dönüşüm hattına ait en önemli makinelerinden biri olarak bilinir.

Bu makine içerisine gelen materyal veya hammaddelerin doğrudan elekler yardımıyla vakumlu yüzeylerde yapışarak dönme süreciyle çıkışa kadar devam etmesi beklenir. Bununla beraber makinede bulunan hava perdeleri, yine makinede bulunan hammaddenin üzerine sıcak hava üfleme görevi görerek kurutma sürecini başlatmış olur. Böylelikle sistematik şekilde plastik geri dönüşüm hattında yıkama hattı sonrası gelecek olan bu kurutma sistemi ile beraber en iyi sıcak hava boru kurutma ünitesi kurulmuş olacaktır. Süreçle ilgili olarak, makinede sıcak hava üflemesiyle beraber oluşacak nemin kısa süreli aralıklarla dışarı atılması için egzoz fanı ile uygulamaya alınır. Oluşan nemin uluslararası standartlarda dışarı atılması konusunda gerekli uygun hava üflemeleri ve fan çalıştırma süreçleri bu makinede tamamlanmıştır.

İnan Plastik, çevre korumayı ve geri dönüşümü en doğru biçimde destekleyen makine üretimi sağlayan markalardan biri olurken, üretimi sağlam yaptığı tüm makinelerinde de geri dönüşüm ünitelerinin tamamına uyumlu makine üretimleri sağlar. Yüksek verimlilik kazanmak ve korozyon önleyici bu ünitelerle beraber tüm geri dönüşüm planlamalarınızda en iyi performansı alabileceğiniz nitelikte plastik geri dönüşüm üretimiyle beraber ideal bir ekipman sahibi olmayı başarabilirsiniz.

Turbo Santrifüj Kurutma Makinesi

Atmosferdeki havanın sıkışıp basıncını arttırması ile hava üreten makinalar olarak tanımlana çeşitli hava kompresörleridir. Santrifüj kompresörler ise doğrudan yüksek hızda dönen impellerin havayı birebir enerji transfer ederek kullandığı dinamik kompresörlerdir. Burada rotor, doğrudan hava basıncı ve momentumunu etki ederek arttırmaktadır. Bu sayede içerdiği momentum sabit yayıcılar ise havanın hızını keser ve yararlı bir biçimde basıncı kullanılabilir hale çevirmektedir. Tasarımına uygun şekilde yağsız hava kompresörleri olan santrifüj hava kompresörlerde havanın basınç artışına göre uygun şekilde kullanımı bulunan makinalar olduğu söylenebilir.

turbo kompresörler ise günümüzde hava ve gaz basma noktasında kullanımı yaygın olarak bilinen dinamik kompresörlerdir.  kinetik enerjiyi kazandırması için kompresör, havanın yüksek hızla savrulurken döndürmesinde işe yarayan makinalardır. Havanın santrifüj kuvvetle sağladığı hızlanma ile birlikte basınç artışına etki etmesi sonucunda kinetik enerjinin basınç enerjisi olmasını sağlar. 

Turbo santrifüj kurutma makinesi günümüzde ileri teknoloji olup düşük bakım ihtiyacı duyduğu için, kaynağından doğrudan yağsız hava basması gibi özelliğiyle bilinir. Turbo fan adının doğrudan havayı basması noktasında yüksek hızla dönmesiyle bilinir. 

Santrifüj kompresörler olarak yağsız hava gereken pek çok yerde kullanılabilir. Hava debisinin yüksek olması beklenen alanlarda bu tip uygulamalar mümkündür. Hem su soğutmalı hem de paketlenebilir olmasıyla beraber turbo santrifüj kurutma makinesinin yaygın bir şekilde kullanımı bulunmaktadır.  

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste