Tank Gövce Malzeme AISI 304 Paslanmaz Çelih
Ebat 5000 mm × 1800 mm × 1500 mm
Karıştırma Motor Güci 0,75 kW
Alt Helezon Motor Gücü 7,5 kW
Üst Helezon Motor Gücü 5,5 kW
Besleme Helezon Motor Gücü 0,75 kW
Etiket Helezonu 1,5 kW
Tank Dış Gövde Et Kalınlığı 3 mm
Helezon Vida Kalınlığı 4 mm
Dış Kovan 3 mm
Çevre Platform ve Ayaklar Çelik konstrüksiyon
Yüzdürme batırma tank ünitesi 1

Her geçen gün artan tüketim çılgınlığı ile birlikte, hızla doğaya zarar veren ve doğa dengesini bozan plastik atıkların tüketimi kadar geri dönüşüm tesislerinin kurularak en doğru biçimde geri dönüşüm hatlarıyla beraber işlevsel olarak tekrar kullanıma kazanılması gerekmektedir. Dünyayı en az seviyede etkilemesi hedeflenen ve istenen plastik için kurulan geri dönüşüm tesisleri ile beraber kırma, tozlardan ayrıştırma ve geri dönüşüm kazandırma ile beraber atıkların yeniden değerlendirme süreçleri günümüzde çok daha iyi hale gelmeyi başardı. Daha az plastik üretimi ile daha çok tüketim oranı düzenlenirken, günümüzde bulunan plastiklerin ise doğrudan hammadde haline getirilerek tekrar geri dönüşüme kazandırılması hedeflenmektedir.

Atık malzemelerin yeniden kullanılabilir olmasını sağlamak adına kurulan sisteme, geri dönüşüm hattı adı verilir. Bu hat üzerinde birçok plastiğe dayalı ürünlerin geri dönüşümü kazandırılması sağlanırken, bir yandan da hayatın her alanında kullanımı bulunan ürünler bu konuda en doğru biçimde profesyonel çözümler ile geri dönüşüme kazandırılır. Plastik geri dönüşüm için doğru hattın kurulması için birçok ünitenin birleşimine ihtiyaç bulunur. Bununla beraber plastiklerin geri dönüşümü konusunda ise doğrudan petrolden elde edilen tüm plastiklere uygun şekilde ünitelerin birleşimi gerek, bu sayede tekrar dönüşüme uygun hammadde elde edilir.

Yüzdürme batırma tank ünitesi 2

Geri dönüşüm hattı içerisinde herhangi bir şekilde yıkama hattı olarak da belirtilen yüzdürme batırma tank ünitesi temel amacı, plastikler içerisinde var olan, karışmış ve olmaması istenen tüm yabancı tozların ayrıştırılmasıdır. Bu konuda gerekli adımlar uygulanırken, en uygun şartlar içerisinde boyut küçültme işlemi sonrasında doğrudan havuz bandı içerisinde de plastiklerle birlikte toz, çamur, kayıt, toprak ya da benzer birçok yabancı başka maddeleri ve kirletici olan maddelerden ayrıştırma işlemi uygulanır. Bu uygulama ile en önemli ayrıştırma ünitesi olarak gerekli hat uygulanmış, tamamlanmış olur.

Katı taneciklerin dibe çöktürülerek daha iyi şekilde temizlenmesine izin verildiği gözlemlenir. Bu tank içerisinde suyun içerisinde ayrıştırma için tanecikleri dibe çöktürerek birbirinden ayrıştırma formülü sağlanması beklenir. Daha fazla temizlik konusunda ne kadar dibe batarsa, malzeme yüzeyinde olan tüm yabancı maddelerin de temizlenmesini çok daha fazla sağlamış olabilirsiniz. Yüksek yoğunlukta tüm maddeler batılırken, birbirine karışmış olan kirletici maddelerin de bu sayede tankın dibine hareket ederek olabildiğince maksimum temizlik işlemi uygulanmış olur.

Yüzdürme batırma tank ünitesi 3

Yüzdürme batırma ayrıştırma havuzları ya da tankı olarak belirtilen bu alan içerisinde, malzemelerin havuza alınması ile beraber özel bir şekilde tasarlanan bu alanda su ile olabildiğince içeriye taşınma süreci başlar. Bu süreçte yüzdürme yöntemiyle temizlenmesi beklenen tüm ürünler, batırma ayrıştırma üniteleri içerisinde olabildiğince ileriye doğru su ile taşınması istenir. Daha uzun süre suya dalması istenen plastiklerin geri dönüşüm için çöktürülerek birbirinden ayrılması dinlendirme yöntemiyle temizlenmesi sağlanmış olur.

İnan Plastik ile birlikte geri dönüşüm alanında en iyi üniteyi kurabilme adına katı taneciklerden süzdürme yöntemi ile ayrıştırma işlemlerinizi başlatabileceksiniz. Bu süreçte hem istenen hem de beklenen şey, dibe çöktürülerek birbirinden ayrılması beklenen yabancı ve kirletici maddelerden geri dönüşüme hazır olan hammaddenin hazır edilmesidir. Böylelikle malzemelerin yüzeceği tank içerisinde tüm kirletici maddeler, yüzeye çıkar ve taneciklerle ilgili olan çayı süzdürme yöntemiyle doğru bir şekilde ayrıştırma sağlanmış olur.

Yüzdürme batırma tank ünitesi 4

Geri dönüşüm alanına ait olarak en doğru makinelerle birlikte kurulacak ünitelerinde, yüzdürme ayrıştırma havuzları beraberinde tekrar geri dönüşüme kazandırılacak birçok plastik atığı bu makinelerle kullanılabilir hale getirebiliyorsunuz. Geri dönüşüm hattı içinde yapılacak tüm işlemler sayesinde, çevre kirliliğini önlemek adına ve geri dönüşüm süreçleriyle beraber en sağlıklı uygulama olarak önce dinlendirme havuzlarına alınarak sonrasında ise katı taneciklerden her birinden kirli maddelerin ayrıştırılması uygulanmaktadır. İnan Plastik, son dönemlerde artan çevre kirliliği konusunda sektörde kaliteli makine üretimleri yaparak, sizlere en doğru çözümler sunan markalardan biri olarak geri dönüşüm hatlarının kurulumu konusunda bilgi ve destek alabileceğiniz, her zaman ulaşabileceğiniz bir markadır. Tüm sorularınızı telefon ya da e-mail adresiyle beraber iletişime geçerek sorabilir, hızlı yanıt alabilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste