Ambalaj sektöründe Avrupa ve Avrasya’nın merkezi olan Türkiye’de düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarını 60 bine yakın profesyonel ziyaret ederken, yeni pazarlarda yeni iş ortaklıklarına imza atıldı. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, fuarın sektöre yeni bir hareket kazandırdığını ve özellikle yabancı ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi.

Bu yıl 23 milyar dolar pazar büyüklüğü ve 5 milyar dolar ihracat hedefleyen ambalaj sektörü, 23-26 Ekim tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleştirilen 25'inci Avrasya Ambalaj Fuarı’nda buluştu.

İlk yapıldığı günden bugüne 40 kat büyüyerek Avrasya bölgesinin her yıl yapılan en büyük fuarı haline gelen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı'na; 44 ülkeden, 463’ü yabancı olmak üzere toplam 1.217 firma katıldı. Fuarı; 115 ülkeden, 8.101’i yurtdışından ve 50.417’si yurtiçinden olmak üzere toplam 58.518 profesyonel ziyaret etti.

Bu sene konuk ülkenin Tunus olduğu fuara; Almanya, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Kamerun, Kanada, Katar, Kazakistan, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Singapur, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yunanistan başta olmak üzere, 42 ülkeden 1.000’in üzerinde özel alım heyetleri getirildi.

Önümüzdeki sene 26'ncısı düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj İstanbul Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı, 21-24 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste