Pnamatik Çift yönlü Big Bag dolum Pnömatik Pistonlu dolum
Siklon türü Paslanmaz Siklon
pnomatik adet 8 adet pnömatik piston

İnan Plastik olarak uzun yıllardan beridir pet şişe geri dönüşüm hattı tesislerini oluşturan makineleri üretmekteyiz. Pet şişe geri dönüşüm hatları sayesinde çöplere ve doğaya atılan pet şişeler toplanarak tekrar plastik ambalaj veya plastik mamul haline getirilmektedir.

Dolum istasyonları dönüşüm hatlarının en son makinalarındandır. Çuvallara doldurma ve otomatik tartı işlemlerinin yapıldığı kısımdır. Big Bag ismi; toz veya taneli ürünlerin ambalajlama, taşıma ve depolama yapılabilmesi için özel üretilen büyük çuvallara verilen genel bir isimdir. Bu çuvallar Polipropilen (PP) iplerin dokunması ile oluşturulmuş, 200 kg ile 2000 kg arasında taşıma kapasiteli lamineli veya laminesiz kumaşlardan üretilmiş, büyük çuvallardır.

Çift istasyonlu big bag 2

Big Bag Boşaltma Sistemleri

Big bag çuvallar, tanecikli ve toz hammadde paketlenmesinde, sevkiyatında yaygın olarak kullanılmaktadır. Pet şişe geri dönüşüm hattında, elde edilen son ürünün kayıp görmeden ve kirlenmeden gideceği yere aktarımında kolaylık sağlamaktadır. Big bag ile temin edilen malzemelerin verimli ve güvenli boşaltımı amacıyla big bag boşaltma sistemleri-çuval dolum ünitesinden faydalanılmaktadır. Kolay akan plastik granülün sıkıntısız olarak boşaltımı için big bag boşaltma istasyonlarının tesise uygun olarak doğru tasarlanması, ekipmanların doğru seçilmesi gerekmektedir.

İnan Plastik dolum istasyonu, tartı sistemli ve çift taraflı big bag doluma imkan sağlamaktadır. Dolan big bag çuvalları otomatik olarak tartılmaktadır. Pnömatik pistonlu dolum ağırlığını arttırma sayesinde çuvallar ideal ağırlığına kadar doldurulabilir. Çuval dolum ünitesi dizaynı malzeme taşıma ve paketleme yönünden oldukça önemlidir. İnan plastik olarak üretimini yaptığımız dolum istasyonları sektörde önemli referanslara sahiptir.

Big bag boşaltma sistemleri-çuval dolum ünitesi özel çelik şase üzerine yerleştirilmiştir. Makine üzerinde 8 adet pnömatik piston bulunur, bu sayede hazırlanan yeni hammadde en ideal şekilde paketlenir. Pnömatik pistonlar, gaz basıncını harekete çeviren elemanlardır. Big bag dolumları çift yönlü bir şekilde hızlıca yapılır. En kaliteli paslanmaz malzemeden siklonlar kullanılmıştır. Çuval dolum makinesi üretimi ihtisas isteyen bir iştir. Yerli üretim olan makinelerimizde tüm yedek parça ve ekipman ihtiyacınız hızlıca karşılanmaktadır.

Big bag çuval dolum ünitesi her kapasitede, doldurma gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır. Dolum kafaları operatör zemin seviyesine kadar indirilmiştir. Kullanacağınız kapasiteye göre farklı dolum istasyonları tasarlayabiliriz. İsterseniz makine ve sistem kullanımı için personellerinize gerekli eğitimi de vermekteyiz.

İnan Plastik üretimi olan big bag boşaltma sistemleri-çuval dolum ünitesi fiyatları için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirseniz, çok daha ayrıntılı bilgilendirilirsiniz. Üretimini yaptığımız bütün makineler için eğitim ve satış sonrası hizmetleri firmamızdan her zaman talep edebilirsiniz. Dönüşüm makineleri fiyatları için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çift istasyonlu big bag 4

Bigbag Tartım Sistemi

Geri dönüşüm tesislerinde en son elde edilen ürünlerin big bag çuvallarda paketlenmesi esnasında tartılmaları da gerekmektedir. Çıkan ürünlerin hassas bir şekilde tartılması işletmeler için önemlidir. Yerli üretim olan boşaltma makinesi üzerinde entegre bir şekilde tartı sistemi de bulunmaktadır. Tartı sistemi big bag çuvallarının ağırlıklarını teker teker tartmaktadır.

Tartı sistemi sayesinde big bag çuvalları içerisinde paketlenen malzemenin miktar takibi de yapılabilmektedir. Otomasyona bağlı sistemlerde istenilen ağırlıkta çuvallar oluşturulmaktadır. Terazili dolum sayesinde üretim aşamalarının bir tanesi de hızlıca geçilmektedir. Hassas tartım üretim verimlilik takibi ve ticari ilişkiler için önemli bir etkendir.

Big bag boşaltma sistemleri-çuval dolum ünitesi fiyatları için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Geri dönüşüm ile ilgili her türlü sorununuzu müşteri temsilcilerimiz ile çözebilirsiniz. Verimlilik ve fiyat konusunda optimum çözümleri sunmaktayız. Yedek parça desteğini ve temin sürelerini de önemsemekteyiz. İnan Plastik geri dönüşüm konusunda uzman bir firmadır.

Big Bag Dolum Makinası

İnan Plastik olarak big bag dolum makinelerinde geliştirdiğimiz yetkin sistemler sayesinde, firmalara uzman çözümler sağlamaktayız. Bu uygulama ile beraber big bag makineleri olarak sağladığımız özellikteki makine ile beraber özel olarak çözümlerden faydalanmanızı sağlar, dolum tipleri ve standart özelliklere göre de opsiyonel seçenekleri de sizlere bırakıyoruz.

Doğrudan toz ve granül malzemelerinin big bag torbalarına doldurulmasına hızlıca işlem gerçekleştirmek için kullanılan bu sistemler, 1500 KG’lara kadar çıkacak ağırlıkların çok rahat şekilde kullanılmasını sağlar. Tek vidalı, kapaklı ya da bantlı besleyici niteliklerde kullanımı bulunur. Paslanmaz çelik ile üretilmiş makine, bir süre içerisinde torbayı kaldırarak toz malzemelerde hava boşluğu yaşatmamak için hidrolik sistemle torbayı sarsıp tam dolum sistemi sağlamasını gerçekleştirir.

Bu dolum makinesi sayesinde de torbaların %100 dolmasını ve tüm malzemelerin de torbaya tam olarak dolmasını sağlayacak bir yapı, hidrolik sistem ile geliştirilmiş olur. Eğer torba tam dolduysa, big bag boşaltma sistemleri ile bu makineler bunu algılamakta ve artık dolum işlemini otomatik olarak durdurur.

Yarı otomatik, tam otomatik ya da kamyon üstü big bag dolum sistemi isteğe bağlı şekilde 200 KG’lardan 1500 KG’lara kadar çıkartılabilecek yeterliliktedir. Buna bağlı olarak da kaldırma platformu ve yük boşaltma sevk alanı değişkenlik gösterecek şekilde de isteklerinize uygun tercih edilebilir. Müşteri talepleri üzerine sisteme ekleme çıkartma yapılabilir konusunda yarı otomatik ya da otomatik sistemler tercih edebiliyorsunuz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste