Pnamatik Çift yönlü Big Bag dolum Pnömatik Pistonlu dolum
Siklon türü Paslanmaz Siklon
pnomatik adet 8 adet pnömatik piston

Dolum istasyonları, geri dönüşüm alanında son teknolojiye uyumlu olarak geliştirilmiştir ve son derece işlevseldir. Dolum istasyonlarında geri dönüşüm amacına uygun tasarlanmış makineler yer almaktadır ve bu makineler birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Doldurma istasyonlarında çuvallara doldurma ve tartı işlemleri yapılır. Big-Bag ise hem ülkemizde hem dünya genelinde tanecikli yapıdaki ürünlerin paketlenmesinde sıklıkla tercih edilir. 

Big-Bag, tanecikli yapıya sahip ürünlerin yalnızca paketlenmesinde değil, taşınma ve depolanması noktasında da çok işe yaramaktadır. Big-Bag aslında özel tasarıma sahip, özellik bakımından oldukça gelişmiş büyük bir çuval çeşididir. Bu çuvallar elde edilirken kullanılan malzeme, Polipropilen iplerdir. Bu çuvalların çeşitlerine göre taşıma kapasiteleri farklılık gösterir. Bazı çuvallar 200 kilogramlık ürünü anca taşırken bazıları ise 2000 kilograma sahip yükleri kolaylıkla taşımaktadır. 

Big-Bag çuvalların üretildiği kumaş tipleri birbirinden farklı olmaktadır. Piyasada hem lamineli hem de laminesiz kumaşlardan elde edilmiş çuvalları bulmak son derece kolaydır. Sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçerek dolum üniteleriniz için en kaliteli makineleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Uzman ekibimizden gerekli bilgiyi ve desteği kolaylıkla sağlayabilirsiniz.  Firma olarak yıllara dayanan tecrübemiz ile geri dönüşüm amaçlı kullanılan makinelerin kalitesi konusunda yüzde yüz garanti sunuyoruz. Hizmetlerimizi incelemek için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çift istasyonlu big bag 2

Big Bag Boşaltma Sistemleri

Big-Bag çuvalların genel özelliklerini inceleyelim. Bu çuvalların günümüzde en yaygın kullanıldığı alanlar; tanecikli yapıya sahip ürünlerin ambalajlanması ve taşınmasıdır. Pet şişe geri dönüşüm hattında hem kolaylık hem de tasarruf sağlayan bu çuvallar, son derede kullanışlıdır. İmal edilen son ürünün herhangi bir olumsuzluğa maruz kalmadan iletilmesinde, bu çuvalların payı oldukça büyüktür. Big-Bag çuvalların kullanıldığı ürünler daha verimli olmaktadır ve istenilen yere boşaltımı da daha kolay hâle gelmektedir. 

Big-Bag boşaltım sistemleri, çuval dolum ünitelerinin sağladığı avantajlardan yararlanmaktadır. Bu ünitelerde kullanılan makineler sayesinde ürünlerin boşaltımı daha güvenilir hâle gelmektedir. Mesela plastik granüller taşınırken akıntı ve sızıntı riski oldukça yüksektir. Big-Bag çuvallar sayesinde bu riskler en alt seviyelere ineceğinden çok fazla rağbet görmektedir. Fakat big-bag boşaltma ünitelerinin genel olarak ortama uygun hâle getirilmesi, işin kalitesini doğrudan etkileyeceği için oldukça önemlidir. 

Firmamızın dolum istasyonu, çift taraflı big-bag dolum yöntemini müşterilerine sağladığı için farkını ortaya koymaktadır. Firmamızın dolum ünitelerinde yer alan makineler, dolan çuvalları otomatik olarak tartarak pratiklik sağlamaktadır. Çuval dolum ünitelerinin biçimi, ürünlerin taşınma ve ambalajlanma süreçlerini doğrudan etkilemektedir. Bu noktada firmamız, ünitelerin dizaynını sisteme tam olarak uyum sağlayacak şekilde ayarlayarak sizlere en verimli hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

Çift istasyonlu big bag 3

Big-Bag Dolum Makinası

Big-Bag çuval dolum ünitelerinde yer alan makinelerin düzenli bir şekilde çalışması için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Big-Bag dolumlarının çift taraflı olması, işin daha kısa sürede en kaliteli şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanılan makinelerin elde edildiği malzemeler paslanmaz özellik göstermektedir. Firmamız üzerinden en kaliteli çuval dolum makinelerini inceleyebilirsiniz. 

Big-Bag çuval dolum ünitelerinin kapasitelerinin birbirinden farklı olması, işletme sahiplerine ciddi avantajlar sağlamaktadır. Bu sayede farklı kapasitelere sahip ürünlerin sevkiyatı, son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Firmamız üzerinden kaliteli ve dayanıklı makineleri temin edebileceğiniz gibi uzman ekibimizden makine kullanımı hakkında eğitim desteği de alabilirsiniz. 

Firmamızı ziyaret ederek her kapasiteye uygun dolum istasyonlarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda çuval dolum ünitelerinin fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için de uzman ekibimizle irtibat kurabilirsiniz. Firmamız satış sonrasında bile sizlere istediğiniz desteği ve eğitimi sağlamayı hedeflemektedir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek destek ve eğitim talebinde bulunabilirsiniz.

Çuval Dolum Makinası

Çuval dolum makineleri günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle tozlu ve tanecikli yapıya sahip ürünlerin ambalajlanması ve sevkiyatı ile ilgilenen firmalar, bu makinelerden yararlanmaktadır. Bu makineler sayesinde hassas ve risk altında olan ürünler son derece hızlı ve basit bir şekilde çuvallanmaktadır. Çuval dolum makineleri, farkı boyutlarda ve farklı özelliklerde karşımıza çıkmaktadır. Firmalar, ürünlerini dikkate alarak kendilerine uygun makineleri kolaylıkla temin edebilmektedirler. 

Endüstriyel çuval dolum makineleri; kozmetik, gıda, tarım ve temizlik gibi sektörlerde daha sık tercih edilmektedir. Çuval dolum makineleri, farklı çeşitleri ve fark fonksiyonları ile öne çıktığı için insanların ilgisini çekmektedir. Bu makineler sayesinde tahıl, baharat, deterjan gibi ürünler son derece kolay bir şekilde işlenebilmektedir. Çuval dolum makinelerinin öne çıkan özelliklerinden bir diğeri ise kullanıcılara tarafından kontrol edilebiliyor olmasıdır. 

Çuval dolum makineleri, üretim yapan firmaların enerjiden tasarruf etmesini ve verimli ürünler elde etmesini sağlamaktadır. Firmamız üzerinden en kaliteli ve uzun ömürlü çuval dolum makinelerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Makinelerimiz paslanmaz malzemeden imal edildiği için uzun yıllar boyunca arıza çıkarmadan verim elde etmenizi sağlamaktadır. Ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve çuval dolum makinelerinin kullanımı hakkında destek almak için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Big-Bag Dolum Sistemleri Ekipmanları Nelerdir?

Big-Bag dolum sistemleri ekipmanları; besleme ekipmanları, şişirme ve vakum, otomatik kanca, konveyörler, palet magazin ünitesi ve otomasyon olarak sıralanmaktadır. Bu ekipmanlar, big-bag çuvalların verimini doğrudan etkilemektedir. Besleme ekipmanları seçilirken malzemenin yapısına, üretim kapasitesine ve firma koşullarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tozlu yapıya sahip ürünlerde vidalı besleyiciler öne çıkarken tanecikli yapıdakiler için bantlı besleyiciler tercih edilmektedir. 

Otomatik kanca ise big-bag dolum sistemlerinde opsiyonel olarak yer almaktadır. Konveyörler ise üretim kapasitesinin arttırılmak istendiği durumlarda ciddi etki göstermektedir. Aynı zamanda konveyörler, sistemin çalışma hızını da arttırmaktadır. Big-Bag dolum sistemlerinin bütün otomasyonu, PLC kontrolü ile tamamlanmaktadır. 

İnan Plastik olarak sizler için birbirinden kaliteli ve dayanıklı dolum makinelerini hazırladık. Firmamız üzerinden yapacağınız incelemede sunduğumuz hizmetleri ve kalite güvencesini görebilirsiniz. Firma olarak sizlere kullanışlı makineler sunmakla kalmıyoruz, aynı zamanda isteğe bağlı olarak makinelerin kullanımı ile ilgili eğitim desteği de sağlıyoruz. Firmamızın tüm avantajlarından faydalanmak ve kaliteli dolum makineleri ile en yüksek verimi elde etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken bizlerle iletişime geçmek. 

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste