Malzeme AISI 304 Paslanmaz Çelik
Motor Gücü 22 kW – 1500 rpm
Rotor Uzunluğu 1600 mm
Helix Besleme Motor Gücü 1,5 kW
Giriş Çapı 200 mm
Çıkış Çapı 180 × 180 mm
Boyutları 1950 mm × 2250 mm × 2900 mm
Nem %10 dan az

Plastik ürünler hayatımızın birçok yerinde görülmeye başlandığından dolayı, çevre ve insan sağlığı için geri dönüşümü de önemli bir sektör haline gelmiştir. Geri dönüşüm, kaynak kullanımı ve çevre duyarlılığı için oldukça hassas bir konu olmuştur. İnan Plastik olarak yurt içi ve dışında ürettiğimiz makineler ile güvenilen ve referans alınan bir marka olmak ilk hedefimiz olmuştur.

Pet Şişe Geri Dönüşüm Hattı

Dik santrifüj sıkma ünitesi pet şişe geri dönüşüm hattında kullanılan bir makinedir. Pet şişe geri dönüşüm hattı ile ambalaj malzemeleri ve plastik şişeler tekrar hammadde haline getirilmeye başlanılır. Geri dönüşüm sayesinde çevre duyarlılığı ve kaynak israfı konuları en ideal halde dikkate alınır. Doğaya yayılması imkan dahilinde olan bir çok plastik atık bu şekilde yeniden ambalaj malzemesi veya meşrubat şişesi haline gelmektedir.
Sürekli pet şişe üretmek yerine atık haline gelmiş malzemeden tekrar pet şişe ve ambalaj malzemeleri üretmek, tüm dünyamız için tercih edilmesi gereken doğru bir davranıştır.

Santrifüj Sıkma Üniteleri Nerelerde Kullanılır?

Dik santrifüj sıkma üniteleri, yıkama makinaları içerisinde kullanılması gereken bir gruptur. Bizim üretimimiz olan, yıkanan plastik çapakların fazla sudan arındırılması için kullanılanlar olduğu gibi, halı yıkama makinası olarak kullanılan farklı türevleri de vardır. Dik santrifüj sıkma ünitesi pet şişe dönüşüm hattı içerisinde yer alması gerekli olan bir makinedir.

Yüksek devir altında çapak malzeme içerisindeki su, azaltılmakta ve içerdiği nem oranı %10 dan az duruma getirilmektedir. Dönüşüm hattında kurutma ünitesi öncesi kullanılan bir makinadır.

Sıkma makinaları farklı alanlarda da kullanılmaktadır, ilk aklımıza gelen halı yıkama yerlerinde bulunan halı sıkma makinaları olmaktadır. Bu makinalar çoğunlukla yatay konumlandırılmaktadır. Çalışma prensibi olarak yüksek devir altında suyun yıkanan malzemeden uzaklaşması hedeflenmektedir.
İnan Plastik olarak ürettiğimiz ,dik santrifüj sıkma ünitesi , yüksek devir altında çapak malzemeden suyu uzaklaştırarak , içerisindeki su miktarını azaltmakta , nem oranını %10 dan az duruma getirmektedir. Pet şişe dönüşüm hattında kurutma ünitesi kullanılması gereken bir makinadır.

Dik Santrifüj Sıkma Ünitesi Teknik Özellikleri

AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmiştir. Motor gücü 22 kw-1500 rpm dir. Özel tasarlanmış uzun bir rotoru vardır ( 1600 mm) ,bu sayede çıkan plastik çapaklarda nem oranı oldukça düşürülmüş olur. Malzeme giriş kısmı çapı 200mm, çıkış kısmı ise 180mmx180 mm olmaktadır.
1950 mm × 2250 mm × 2900 mm boyutları ile, dönüşüm hatları içerisinde fazla yer kaplamadan yer almaktadır. Dik santrifüj sıkma üniteleri pet şişe geri dönüşüm hatları içerisinde sıkma makinası olarak kullanılmaktadır.

Geri dönüşüm tesislerinde kırma makinalarından geçirilmiş plastik atıklar yıkama kazanlarında yıkanmaktadır. Dik santrifüj sıkma üniteleri mekanik sıkma yöntemleri yardımı ile susuzlaştırma işlemi yapmaktadır. Susuzlaştırma sonrası plastik cinsine ve parçacık kalınlığına bağlı olarak nem oranı %10 altında farklı skalalar içerisinde olmaktadır.

İnan Plastik dik santrifüj sıkma ünitesi maliyet kullanım kolaylığı ve maliyet yönünden tercih edilmektedir. Sıcak havalı santrifüj sistemlerine göre de susuzlaştırma konusunda çok daha ekonomiktir.

Özel amaçlar için üretilen plastiklerin geri dönüşüme tabi tutulması, sadece ülkemiz için değil, yeşili ve doğayı korumayı amaçlayan her ülke için hedef olmalıdır. Bu hedefler için sizlerde geri dönüşüm hatlarınızda İnan Plastik dik santrifüj sıkma ünitesi kullanınız.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste