KAPASİTE 2500-3000 kg.
IPGC0300-xx 300 kg/h
IPGC0500-xx 500 kg/h
IPGC0750-xx 750 kg/h
IPGC1000-xx 1000 kg/h
Extruder Granül Kesme Sistemi

Birçok sektör için üretilen plastiklerin geri dönüşüme tabi tutulması, ülkemiz ile birlikte, yeşili ve doğayı korumayı amaçlayan her ülke için hedef olmalıdır. Bu hedefler için sizlerde geri dönüşüm hatlarınızda extruder granül kesme sistemi kullanarak doğaya katkıda bulunabilirsiniz. Sistem bilgileri için web ve telefonlarımız üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İnan Plastik olarak yurt içi ve dışında ürettiğimiz makineler ile güvenilen ve referans alınan bir marka olmak ilk hedefimiz olmuştur. Her çeşit plastik malzemenin geri dönüşümüne uygun extruder kesme sistemi ile çevreye ve kaynaklara saygılı olmaktayız.

Sistemlerimiz IPGC0300-xx, IPGC0500-xx, IPGC0750-xx, IPGC1000-xx modellerinden oluşmaktadır. Kapasiteleri sırasıyla 300 kg/h,500 kg/h,750 kg/h ve 1000 kg/ h’dır. Plastik geri dönüşüm için extruder kesme sistemi önemli bir aşamadır.

Extrüzyon İşlemi

Extrüzyon İşlemi

Extrüzyonda kullanılan makineler, enjeksiyon makinesine benzemektedir. Bir motor, ısıtıcılar ile sarılmış bir kovan içerisindeki vidayı döndürerek basınç ve sıcaklık altındaki plastik granüllerin eriyik hale gelmesini sağlar. Daha sonraki aşamada eriyik haldeki plastik kalıp boyunca akarak, soğuması için uzun kanal formundaki sıvının içerisine girer. Soğuyunca katılaşarak şekil alır.

Kanalın şeklini kalıbın şekli belirlemektedir. Kanalda markalama ve kesim yapılabilir. Ekstrüzyondan çıkacak şekiller kare-kesit, T-kesit, L-kesit U-kesit, I-kesit ve dairesel kesitler şeklinde olabilir.

Granül işlemi geri dönüşüm hattının sonlarına doğru gerçekleşir. Granül makinesi kuvvetli bir vakum pompasına sahip olmalıdır ve kapsamlı bir elek sistemi barındırmalıdır. İyi yıkanmamış parçalar sıkıntı çıkarabilir bu nedenle elek sistemi önemlidir. Vidanın boyu ve çapı arasındaki orantı işlenilecek malzeme cinsine göre değişiklik göstermektedir.

Firmamızın üretimini yaptığı extruder granül kesme sistemi içerisinde oluşan ürünler granül kesme sistemi sayesinde markalama ve kesim yapılmakta, paketlenmektedir. Bu sistem makinası sayesinde birkaç makine bir araya gelmiş bulunmaktadır. Detaylı bilgi ve broşür temini için müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Extruder Çeşitleri ve Parçaları

Extruder Çeşitleri ve Parçaları

Extruder genelde iki çeşit olmaktadır. Daha sık kullanılanı tek vidalı extruderdir. Çift vidalı extruder kullanımı diğeri kadar fazla olmasa da bazı sektörlerde vardır. Tek vidalı extruder bir pompa mantığı ile çalışırken çift vidalı extruder bir karıştırıcı gibi işlem görmektedir. Tek vidalı extruder iyi bir karıştırıcı değildir fakat yüksek verimli az bakım maliyetli makinelerdir.

İnan plastik olarak geri dönüşüm sistemlerinde çoğunlukla tek vidalı extruderleri önermekteyiz.

Extruderleri oluşturan ana gruplar motor, taşıyıcı gövde, redüktör ve kovan grubudur. Bu ana grupların dışında çok farklı sayıda alt gruplar bu makinalarda bulunabilir. Redüktör extruderin hata kabul etmeyen parçasıdır. Üretici durumuna göre 30.000 ila 50.000 saat çalışma ömrüne sahip olmaktadırlar.

İnan Plastik olarak tüm gruplarda yedek parça temininde iddialıyız, makine temini kadar belirli kullanım süresine sahip parçalarının temini de önemlidir. Bakımları mutlaka uzman bir ekip tarafından periyotlar halinde yapılmalıdır.

Extruder Çeşitleri ve Parçaları 2

Sistemde kullanılan tüm makinelerin şase imalatında kaliteli 1.sınıf malzemeler kullanılmaktadır.300 kg dan 1000 kg a kadar farklı kapasitede modellerimiz bulunmaktadır.

Sistemde kullanılan vida imalatında özel çelik malzeme kullanılmaktadır. Kullanılan özel çelik sayesinde vida ömrü uzun olmakta bu ise kullanılan işletmenin verimliliğine ve iş kaybının azlığına sebep olmaktadır. Vida ömrünü uzatmak için dış yüzey tamamen polisajlı bimetal malzeme ile kaplanmaktadır.( Bimetal eleman,  farklı termal genleşme katsayılarına sahip iki metalin eriyip kaynaşmasından oluşmaktadır)

Vida imalatında ısıl işlem yapılmakta 58-63 HRC sertlik derecesine getirilmektedir. Sistemlerimizde su halkası, su altı, kafadan veya makarna tip palet kesiciler kullanmaktayız. Malzeme çeşidine göre üstten veya yandan besleme silolu modellerimiz tercih edebilirsiniz.

Tüm vida ve kovan malzemeleri yıpranmaya karşı özenle seçilmiştir. Yedek parça temininde malzeme ve temin süresi yönünden müşterilerimizi her zaman kollamaktayız. Üretimini yaptığımız IPGC0300-xx, IPGC0500-xx, IPGC0750-xx, IPGC1000-xx modelleri ile çok daha verimli ve hızlı plastik geri dönüşüm yapabilirsiniz. Daha fazla teknik bilgiler için firmamızdan ayrıntılı broşür temini yapabilirsiniz

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste