Malzeme ASI 304 Paslanmaz Çelik
Motor Gücü 25 kW – 1500 rpm
Rotor Pervanesi Hardox Sert Metal (Dayanıklı Alaşım)
Boyutları 1600 mm × 3000 mm

Kırılmış HDPE ,PET, LDPE,LLDPE ve PP parçacıklarının ön yıkamasını sağlar

İnan Plastik friksiyon yıkama ünitesi pet şişe geri dönüşüm hattı içerisindeki makinalardandır. Paslanmaz çelikten mamul gövdeye sahiptir. Paslanmaz gövde 304 kalite çelikten yapıldığından korozyon direnci yüksektir. Bileşiminde %18-20 arası krom bulunur. Daha az oranda katılan krom yüzeyde zaman lekelenmeye neden olmaktadır. Krom oranın yeterli düzeyde olması korozyon direnci için önemlidir. Sürekli su ile temas altında çalışan makinalarda korozyon direncinin yüksek olması gerekmektedir.

Pet şişe geri dönüşüm hattı kurulum ve makine ihtiyacınız için her zaman İnan Plastiği tercih edebilirsiniz. Temiz ve yeşil bir dünya için, var olan kaynakların ve doğal güzelliklerin korunması ancak geri dönüşüm ile mümkündür. Geri dönüşüm olmasa idi doğada gördüğümüz atık malzemeler çok daha fazla olurdur. Pet şişe geri dönüşüm hattı makinaları için İnan Plastik öncelikli tercihlerinizden birisi olabilir.

Friksiyon Ne Demektir?

Fransızca kökenli bir kelimedir, ovma, ovuşturma anlamına gelmektedir. Günlük hayatta yapılan işe göre anlam kazanmaktadır. Buradaki anlamı santrifüj sayesinde atık parçaların sürtünme ile temizlenmesidir.

Friksiyon Yıkama Ünitesi Özellikleri

Firmamızın kullandığı ileri teknoloji sayesinde yüksek devir altında çalışan friksiyon yıkama ünitesi atık malzemeyi yüksek devir ile yıkamaktadır. Yatay santrifüj rotor ve rotor kanatları sayesinde atık malzemeler üzerindeki yapışmış kir, kum, toprak gibi malzemeleri yıkamaktadır. Oluşan friksiyon sayesinde atık malzemelerin yüzeyi derinlemesine temizlenir.

Ünitenin boyutları 1600 mm x 3000 mm dir. Ergonomik bir tasarım sayesinde pet şişe geri dönüşüm hattı içerisinde birkaç yere yerleştirilebilir. Bizim önerdiğimiz yerleşim şeklinde friksiyon yıkama yüzdürme- batırma tankı, friksiyon yıkama, plastik kırma makinası, friksiyon yıkama gibi bir sıralama vardır. Ön yıkama ve yıkama hatları ile atık malzeme temizliği ve kalitesi artmaktadır. Plastik geri dönüşüm hatları içerisindeki önemli makinalardan birisidir. Yıkama hatlarını oluşturtulurken makine sıralamasına dikkat edilmelidir.

Paslanmaz çelikten mamul gövdeye titreşim ve korozyona dayanıklıdır. Ünitenin gövdesinde 304 kalite çelikten kullanılmıştır. Rotor pervanesi dayanıklı bir alaşım olan hardox sert metalden yapılmıştır. Motor gücü 25 kW -1500 rpm dir. Tasarım sürekli geliştirilerek bugünkü ideal haline getirilmiştir.

Plastik kırma makinalarından sonra boyut küçültme olmakta tekrar friksiyon yıkama ünitesi kullanımı ile çapak kalitesi artmaktadır. 

Temiz ve sürdürülebilir dünya kaynakları geri dönüşüm mutlaka gereklidir. Firma olarak üretimini yaptığımız, pet şişe geri dönüşüm hattında kullanılan tüm makinalar için özel eğitim ve yedek parça hizmeti vermekteyiz. Ayrıntılı bilgilendirme için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste