Bize Ulaşın
  • Türkçe
  • English

Şehirleşmenin getirdiği tüketim alışkanlığında, tüketim hızının artışı nedeniyle her geçen gün geri dönüşüme dair çözümler araştırılıyor. Kablo geri dönüşümleri ile beraber günümüzde atık maddeler yeniden kullanılabilir hale getiriliyor. Bu süreçte geri dönüşüm için bazı işlemlerden geçmesi gerektiği gibi, bu atıklar arasında kablolar en yaygını olarak bilinmektedir. Hurda olarak da nitelendirilen, içeriğinde bulunan plastiklerle kaplı olan bu ürünlerde geri dönüştürmeye dayalı olmadı sayesinde, günümüz koşullarında geri dönüşüm olarak ihtiyaç görecek tüm kablo atıkları toplanmaktadır.

Kablo içeriğin değerli tellerle kaplı olduğu için, hurda kablo hem kıymetli hem de geri dönüşüm tesislerinde uygun şekilde geri dönüşüme çevrilmektedir. Kablo geri dönüşümü ile ilgili olarak akım sağlayan çelik, gümüş ya da bakır teller bulunması sayesinde bu teller ve plastik parçalar birbirinden ayrıştırılarak yeniden kullanılabilir şekilde geri dönüşüm tesislerinde dönüştürülür. 

Bilinçsiz birçok firma tarafından yapılan sonuçlar ise, genelde tehlikeli bu tip atıkların geri dönüştürmeye değil doğrudan belediye çöplükleri ile toprak altına gömülmesidir. Bu nedenle hurda kablo noktasında geri dönüştürmeye müsait elektrik ve elektronik alanlarda kullanılan tüm kablolar için çözümler sunuyoruz. 

Kablo Geri Dönüşümlerinin Önemi Nedir?

Yaşamın her alanında bulunan geri dönüşüm, son yıllarda daha da revaçta olmaya başladı. Çeşitli proseslerden geçen ve birbirinden ayrıştırılarak kullanılan kablolardaki geri dönüşümler oldukça kıymetli ve önemlidir. Kablo geri dönüşüm hattı içerisinde en doğru uygulamalar ile yüksek maliyetlerden kaçınılarak, hurda kablo tiplerinin tamamı geri dönüştürülerek tekrar kullanıma sunulur. Geri dönüşüm hatlarında yüksek kalite aranırken, dünya kalite standartlarında hizmete açılacak en iyi seviyede tekrar kullanıma dönüştürülmüş olur. 

İnan Plastik, bu alanda en iyi hizmetleri verecek nitelikte firmalardan biri olurken geri dönüşüm hattı içinde istenilen formda dönüştürme hizmetleri sunar. Rekabetçi fiyat politikası ile beraber tüm isteklerinizi karşılayacağı gibi tekrar kullanıma hazır hale getirecek profesyonel çözümler sunmaktadır. Geri dönüşüm noktasında kablo atıkları, üzeri yalıtkan bir madde olan ve içeriğinde gümüş, bakır ya da çelik tellerin bulunduğu tüm yalıtkan kablolar geri dönüşüme uygundur. Bu konuda ihtiyacınızı karşılar nitelikte tüm geri dönüşüm kabloları çözümünde bize ulaşabilir, profesyonel çözümümüzden faydalanabilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste