Malzeme Carbon Steel
Davul Uzunluğu 4500 mm
Davul Çapı 950 mm
Ekran Boşluk Çapı 50 mm
Motor Gücü 15 kW
Helix Çapı 300 mm
Helix Motor Gücü 3 kW
Boyutları 1400 × 6000 × 4400 mm
Ön yıkama ünitesi 1

Ön Yıkama ünitesi: balyalı gelen plastikleri optik ayrıştırmaya girmeden önce ön temizliğini sağlaması için kullanılan bir makine türüdür. 

Teknolojik gelişmeler ve hızlı yaşam ile kullanımı her geçen gün artan plastik ürünlerin toplanması ve geri dönüşümü oldukça önemlidir. Bu önemden dolayı, kaynakların yeterli derecede verimli kullanımı gerekmektedir.

Firmamız geri dönüşüm işlerine önem vermekte, bu sektörde başarılı olan firmaların tercih ettiği makinaları üretmektedir. Pet şişe geri dönüşüm hattı makinaları için her zaman firmamızı tercih edebilirsiniz.

Pet Şişe Geri Dönüşüm Hatları

Ambalaj malzemeleri, meşrubat ve plastik şişelerin atıklarının tekrar kullanıma kazandırılması ancak pet şişe geri dönüşüm hatlarında mümkün olmaktadır. Birçok makinadan oluşan geri dönüşüm hattı plastik hammadde kullanımı azaltarak çevreci bir yaklaşıma destek olmaktadır.
Pet şişe geri dönüşüm hattı; ön yıkama hattı, balya açıcı, elle ayrıştırma ünitesi, bunker, friksiyon ve sıcak yıkama ünitesi, yüzdürme batırma tank ünitesi, dik santrifüj sıkma ünitesi, kurutma ünitesi, etiket ve toz ayrıştırma ünitesi gibi makine ve gruplardan oluşmaktadır.

Daha yeşil bir dünya için, var olan doğal güzelliklerin ve kaynakların korunması ancak geri dönüşüm ile mümkündür. Plastik ambalaj ürünlerinin geri dönüşümü de önemli bir sektör haline gelmiştir. İnan Plastik geri dönüşüm sektöründe, yurt içi ve dışında, ürettiği makineler nedeni ile güvenilen ve referans alınan bir marka olmuştur. İnan plastik ön yıkama ünitesi ana gövde kaliteli karbon çeliği kullanılarak üretilmiştir. Kullanılan özel karbon çelik sayesinde uzun süreli kullanıma uygundur.

Ön yıkama ünitesi 3

İnan Plastik Ön Yıkama Ünitesi

İnan Plastik ön yıkama ünitesi plastik ambalaj geri dönüşüm hattının önemli birimlerinden birisidir. Plastik ambalaj yüzeyindeki toprak, kum gibi kirlerden arındırılması için tasarlanmıştır. Temizlenmiş yüzeyler kaliteli bir çapak yüzeyi oluşumuna sebep olur. Dış kirlerden arındırılmış atık malzeme ile daima daha kaliteli sonuçlar alınmaktadır. Ön yıkama tamburu kuvvetli ve uzun ömürlü bir motora sahiptir. Motor gücü 15 kW’tır.

Firmamızın üretimini yaptığı ön yıkama ünitesi boyutları 1400 × 6000 × 4400 mm dir. Karbon çelik malzeme kullanılarak ana gövde oluşturulmuştur. Özel olarak dizayn edilen ana gövde karbon çeliği titreşim ve uzun süreli kullanıma uygundur. Sağlam ana gövde makinanızın ömrünü uzatacak, iç parçaların verimliliğini arttıracaktır.

Çapak kalitesinin artması, geri dönüşüm hattında olan diğer makinelerin daha da verimli olarak çalışmasını sağlamaktadır. Geri dönüşüm hattı içerisinde bulunan ön yıkama ünitesi, sıcak yıkama, kırma makinası ve friksiyon yıkama gibi makinaların daha verimli olarak çalışmasına yardımcı olur. Sanayi tipi sprey ünitesi kuvvetli bir yıkama sağlamaktadır.

Ön yıkama ünitesi 4

Ön Yıkama Ünitesi Teknik Özellikleri

Karbon çelik ana gövde üzerine oturan, ön yıkama ünitesi ana olarak iki bölümden oluşmaktadır. Birinci kısımda su verilerek kaliteli bir yıkama sağlanmakta, ikinci kısımda ise su ve yabancı maddeler iyice süzülmektedir. Ara musluklu bir tasarımı vardır. Tezgâha monte ara musluk kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Sürekli yeni hammaddeden pet şişe üretmek yerine, atık haline gelmiş plastik ambalaj malzemeden tekrar pet şişe ve ambalaj malzemeleri üretmek, daha doğru bir davranıştır.

Makine genel teknik özellikleri şu şekildedir. İnan plastik ön yıkama ünitesi kaliteli karbon çeliği ana gövdeye sahiptir. Kuvvetli bir motora sahiptir, motor gücü 15 kW ‘tır. Helix çapı 300 mm ve helix motor gücü ise 3 kW’tır. Davul uzunluğu 4500 mm, davul çapı ise 950 mm. dir.

Özel amaçlar için üretilen plastiklerin geri dönüşüme tabi tutulması, sadece ülkemiz için değil, yeşili ve doğayı korumayı amaçlayan her ülke için hedef olmalıdır. Bu hedefler için sizlerde geri dönüşüm hatlarınızda İnan Plastik yıkama ünitesi kullanınız.

Plastik şişe ve ambalaj malzemelerini tekrar geri dönüşüme kazandırmak çevre kirliliğini azaltacaktır. Bu makinalar sayesinde çöpte ve tabiatta her yerde bulunan atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılmaktadır. İnan plastik ön yıkama ünitesinde yiyecek kapları, meşrubat şişeleri makinanın birinci kısmında kuvvetli bir ön yıkamadan geçmekte, daha sonra ikinci kısma aktarılan tüm atık malzeme yıkama sonucu oluşan atık su ve kirden arındırılmaktadır.

Makine bilgileri için web ve telefonlarımız üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Üretimini yaptığımız pet şişe geri dönüşüm hattında kullanılan tüm makinalar için özel eğitim ve satış sonrası hizmetleri firmamızdan her zaman talep edebilirsiniz.

Ön yıkama ünitesi 5

Ön Yıkama Ünitesi Fiyatları

Plastik malzemenin geri dönüşümünde farklı makinalar kullanılmaktadır. Birçok atık şişe formuna uygun olarak üretilen İnan Plastik ön yıkama ünitesi konusunda oldukça başarılı bir makinadır. Ön yıkama ünitesini geri dönüşüm hattınızı daha verimli bir duruma getirebilirsiniz.

Ön yıkama ünitesi alırken çok dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan birisi de fiyatıdır. Müşterilerimiz makine arayışlarında fiyat teklifi alırken fayda, verim ve fiyat karşılaştırması yapmalıdır. Ön yıkama ünitesi geri dönüşüm hattında sıcak yıkama, kırma makinası ve friksiyon yıkama gibi makinaların önünde yer almaktadır. Kaliteli bir ön yıkama bu makinaların çok daha verimli olarak çalışmasına yardımcı olur. Pet şişeler üzerindeki tüm kir, toprak ve kum gibi atıklar bu ünitede atıklardan temizlenmektedir.

Ön yıkama tamburu ayrıntılı bilgileri için web ve telefonlarımız üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Fayda, v erim ve fiyat karşılaştırması yaptıktan sonra makinanızı almanız her zaman lehinize olacaktır. Lütfen tercihinizi yaparken ön yıkama ünitesi içerisinde kullanılan motorların gücü ve enerji tüketimlerini, makine ana gövde alaşımlarını ve teknik destek imkânlarını göz önünde bulundurunuz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste