İnan Plastik olarak uzun yıllardan beridir pet şişe geri dönüşüm hattı tesislerini oluşturan makineleri üretmekteyiz. Pet şişe geri dönüşüm işlemi sayesinde çöplere ve doğaya atılan pet şişeler toplanarak tekrar plastik ambalaj veya plastik mamul haline getirilmektedir. Geri dönüşüm hatlarında kullanılan makineler sayesinde plastik kullanımı için hammadde sağlanıp, doğaya da katkıda bulunulmuş olur.

Pet Şişe Geri Dönüşüm Hattı

Plastik ve meşrubat şişeleri, ambalaj malzemeleri gibi atıkların tekrar değerlendirme amacı ile farklı işlemlere tutularak tekrar üretime katılması sağlayan sistemlere pet şişe geri dönüşüm hattı denilmektedir. İnan Plastik olarak sektörde önemli referanslar ile uzun yıllardan beridir sistem kurulumu ve gerekli makine üretimi konusunda önemli firmalardan birisiyiz.

Pet şişe geri dönüşüm makinesi fiyatları almak için müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek gerekli bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise fiyat, verimlilik konusunda optimum değere ulaşmanızdır.

Pet şişe geri dönüşüm hatlarını oluştururken İnan Plastik olarak balya açıcı, ön yıkama tamburu, manuel ayrıştırma platformu, metal detektörlü eğimli konveyör, plastik kırma makinesi, friksiyon yıkama, yüzdürme - batırma tankı, dik santrifüj, kostik soda yıkama, kurutma, etiket ve toz ayrıştırma, dolum istasyonu içerisinde olan sistemler kurmaktayız.

Pet şişe geri dönüşüm hatlarının fiyatlarını sistemde kullanılan makineler, sayıları ve kapasiteleri belirlemektedir. Dönüşüm tesisi kurmak istiyorsanız, bu konuda yeterli düzeyde bilgi ve birikime sahip bizim gibi firmalar ile bağlantıya geçmeniz yararınıza olacaktır.

Hızlı yaşam şartları nedeni ile pet şişe ve plastik ambalaj kullanımı sürekli artmaktadır. Bu malzemelerin atık olarak doğada veya şehir çöplerinde bırakılması doğru olmamaktadır. Kurulan veya kurulacak olan plastik geri dönüşüm tesisleri sayesinde bu atıklar tekrar insanların kullanımına sunulmaktadır. İnan Plastik olarak, geri dönüşüm hattı ve tesisi ihtiyaçlarınızda sizlere uygun fiyatlara profesyonel çözümler sunmaktayız. Dönüşüm hatlarının içerisinde yer alan ileri teknoloji makineler ile doğayı korumak ve sürdürülebilir kaynaklar için gerçekleştireceğiniz tesislerinizde en büyük çözüm ortağınız olabiliriz.

Makinelerimizin çalışmasını firmamız ortamında da gelip görebilirsiniz. Pet şişe geri dönüşüm tesisleri için müşteri bazlı tasarlanabilen özel ekipmanlarımız sayesinde özel çözümler de sunabilmekteyiz. Farklı üretimler için farklı ekipmanları makinelerimizde kullanılabilirsiniz.

Pet Şişe Geri Dönüşüm Hattı Makineleri

Firmamız üretimi olan aşağıdaki makineler ile pet şişe geri dönüşüm hattı kurabilirsiniz.

Besleme ve Transfer Konveyörü: Konveyörler hammadde girişinden çıkışına oluşturduğunuz tesis boyunca atıkların taşınmasını sağlamaktadır.

Ön Yıkama Ünitesi: Şişe veya ambalaj malzemelerinin üzerinde bulunan kum, toprak gibi kirlerden, kapak ve etiketlerden ayrılması için tasarlanmıştır. Bu makine asıl görevi dışında, dönüşüm hattı içerisinde yer alan diğer makinelerin (kırma makinesi, sıcak yıkama ve friksiyon yıkama gibi )daha verimli çalışmasını ve pet çapaklarının kalitesini arttırma gibi işlevselliği ile ön plana çıkmaktadır.

Balya Açıcı: Pet yıkama hattına girecek pet şişelerin, balyalanmış halinin hızlıca ayrılmasını sağlamaktadır. Dönüşüm hattındaki işlemlerin daha hızlıca yürümesini ve daha verimli bir üretim gerçekleşmesini sağlamaktadır. Plastik geri dönüşüm tesisi karşılayıcı makinelerindendir.

Plastik Kırma Makinesi: İnan Plastik kırma makinaları sisteme giren atık malzemenin istediğiniz ebatlara getirilmesini sağlamaktadır. Daha küçülen parçacıkları çok daha kolay temizlenmekte ve kaliteli bir çapak malzeme ortaya çıkabilmektedir. Sahip olduğu orijinal tasarım sayesinde farklı renkler ve farklı plastik malzeme arasında rahatça temizleme imkanına sahiptir.

Friksiyon Yıkama Ünitesi: Yüksek devir altında kirli malzemeleri yatay santrifüj ile yıkamaktadır. Oluşan fraksiyon ile derinlemesine bir temizlik sağlanır, bu sayede yüksek kalitede çapaklar elde edilir

Yüzdürme Batırma Tank Ünitesi: Kullanılan atık malzemelerin sahip olduğu öz kütleye göre bir ayrıştırma ve temizleme sağlanır.

Dik Santrifüj Sıkma Ünitesi: Yıkanan malzemelerin sudan arındırılmasını sağlar. Yüksek devir altında atık malzemelerin nem oranının azaltılması sağlanır. Bu makinelerin verimli olması kurutma ünitesinin daha az enerji tüketimi yapmasını sağlayacaktır.

Kurutma Ünitesi: Dik santrifüjden çıkan atık malzeme çapakların hızlı ve etkili bir şekilde kurutulmasını sağlamaktadır. Ortam havasını çekerek belirli sıcaklığa kadar ısıtma yapılması mantığında çalışmaktadır. Çapak malzemeden nemin azaltılması ve sıcak hava akımı yardımı ile buharlaştırılmasını sağlamaktadır.

Etiket ve Toz Ayrıştırma Ünitesi: Kurutulmuş pet parçacıkları içindeki farklı malzemelerin ve tozların hava yardımı ile ayrıştırılmasını sağlamaktadır.

Çift İstasyonlu Big Bag Çuval Dolum Ünitesi: Dönüşüm sistemlerinin son makinelerinden birisidir. Çuvallara doldurma ve otomatik tartı işlemlerinin yapıldığı istasyondur.

İnan Plastik üretimi olan pet şişe geri dönüşüm makinesi fiyatları için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirseniz, çok daha ayrıntılı bilgilendirilirsiniz. Üretimini yaptığımız bütün makineler için eğitim ve satış sonrası hizmetleri firmamızdan her zaman talep edebilirsiniz. Dönüşüm makineleri fiyatları için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Siz ,kg saat olarak kapasiteyi seçerseniz, biz size istediğiniz makineleri tedarik edebiliriz.

Pet Şişe Geri Dönüşüm Makinası İstanbul

Plastik şişelerin ve çeşitli ürünlerin atık halini aldıktan sonra tekrar geri dönüşüme kazandırılması, geri dönüşüm ile tekrardan ekonomiye katkıda bulunması gibi süreçler oldukça mühimdir. Bu alanda kapsamlı bir çalışma sürdürerek ARGE çalışmalarını tamamlayıp günümüzde geri dönüşüm alanında pek çok çeşitli pet şişe geri dönüşüm makinelerine sahip İnan Plastik, son derece hassas bir şekilde müşteri taleplerini İstanbul ve çevresinde karşılıyor.

İstanbul’da geri dönüşüm tesislerinize uygun şekilde dilediğiniz nitelikte makineler için destek ve bilgi alabilirsiniz. Sessiz kırım süreçleri sağlayan, ister ıslak isterseniz kuru şekilde parçalama sağlayan bu makinelerin kırabildiği malzeme türleri pp, pe, pc, pet, ps, abs ve pvc gibi türlerdir. Bu cihazlardan geçen malzeme türlerinde sayılan malzemeler dışında da pek çok malzemeler parçalanabilmekte olup öncesinde bilgi ve destek almak için iletişime de geçebilirsiniz.

Plastik kırma makinalarının istediğiniz kapasitelerde, dilediğiniz ebatlarda hazırlanabilmesi mümkündür. Saatlik kapasitesi ister 50 kg isterseniz 1000 kg gibi çok büyük kapasiteli şekilde de makine üretimleri yapılabilmesi mümkün olurken burada taleplerinizi bildirecek olan doğrudan sizlersiniz.

Sesin yüksek çıkmasını önleyen sessiz çalışma özelliği olan bu plastik kırma makinalarında ısı oluşturmadan, tozlanmadan makinenin işlevsel şekilde çalışması sağlanır. Tercih edilme noktasında da düşük enerji harcadığı için maksimum kapasite ile birlikte çalışma süreci sağlar. Geri dönüşüm için tercih edile plastik kırma makinalarında alt ve üst takım bölgelerinden istediğiniz şekilde açma kapatma yapabilir, en iyi şekilde de pet şişelerin kırılmasını kendi tesislerinizde güvenle yapabilirsiniz.

Sessiz çalışan, istediğiniz maksimum kapasitede çalışmasını sağlayacağınız şekilde tüm pet şişe kırım makineler için İstanbul’daki adresiniz İnan Plastik olacaktır. Dilediğiniz her zaman için iletişimde kalabilir, bilgi ve destek alabilirsiniz.

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste