Bize Ulaşın
  • Türkçe
  • English

Tüketim toplumunun hızlı tüketim noktasında plastiklerle beraber daha fazla paketleme, daha yoğun plastik kullanımı günümüzde görülen konulardan biridir. Kullanıcıya ait kullanım seçenekleriyle beraber plastik tüketiminin son yıllarda her yerde yaygın şekilde kullanımı, doğaya zararı olması nedeniyle geri dönüşümü de yaygınlaştırdı. Paketlemelerde, ürün taşımalarda, poşetlerde, doğrudan kutulanan içeceklerde, temizlik malzemelerinde vb. Her alanda çeşitli şekilde plastiklerin kullanıldığı görülmektedir. Yaygın bir kullanıma sahip olan plastiklerle ilgili geri dönüşüm süreçlerinde de etkili kırma makinaları önemli bir rol oynamaktadır.

Geri dönüşüm noktasında en önemli atık maddelerden biri olarak bilinen plastikler için günümüzde kırma makinaları ile beraber plastik geri dönüşüm yapmasıyla bilinir. Son derece başarılı makinalar ile birlikte yapılacak olan plastiklerin geri dönüşümü ile hem kullanıma katkısı yüksek olurken hem de maliyet açısından etkisiyle beraber olabildiğince en uygun fiyatlarda tekrardan geri dönüştürülmüş şekilde plastik atıklardan faydalanmak mümkün olacaktır.

Plastik kırma makinaları ile ilgili olarak geri dönüşüm alanında en bilinen makina olurken, önemli bileşenlere sahip olmasıyla beraber yaygın bir kullanımı da bulunmaktadır. Plastiklerde atıklar, değerli ve geri dönüşüm için müsait olduğu için çeşitli plastik türleri de olsa, çeşitlerine göre ayrılması sayesinde çok rahatlıkla kırılabilir ve makinelerin yardımıyla doğrudan kırma özelliğiyle istenilen boyutlara getirilmesi sağlanabilir. Bu tür plastik kırma makinası, etkin bir şekilde geri dönüşüm alanında yaygınken günümüzde plastik atıkların toplanması, tekrar geri dönüşüme kazandırılması, plastik tüketimiyle ilgili harcamaları optimize etme noktasında oldukça düşük maliyetlerle harcama yaptırmaya kadar kurum ve kuruluşlara artıları çok fazladır.

Hangi Tür Plastik Atıklar Geri Dönüştürülür?

Plastik atıklarla ilgili olan kırma makinesi günümüzde birçok geri dönüşüme uygun olan plastiklerin kırılması, istenilen boyuta getirilerek kırılmasında etkilidir. Son derece müşteri ihtiyaçlarını karşılaması için ARGE tarafında olabildiğince etkili çalışmalar yapılan bu ürünlerde, değişik ölçülerde üretimler yapıldığı gibi birbirinden farklı ölçülerde de atık plastiklerin kırılması sağlanır.

PE, PVC, PET, PP ya da bunların dışında da PC, PS, kauçuk veya ABS gibi plastik malzeme türleri kırılabilir. Böylelikle istenen plastik atıklar toplandığında da plastik geri dönüşüm noktasında çeşitli plastik malzemelerinin kırılması, istenilen boyutlara getirilerek tekrardan üretime sokulmasında faydalı makineler tercih edilmektedir.

Plastik Kırma Makinası Özellikleri

Geri dönüşüme kazandırılmak istenen plastiklerin en etkili şekilde atık halini aldıktan sonra kendi içlerinde çeşitlerine ayrılması, boyutlarda da istenilen niteliğe kırılması makine üzerinde hazırlanabilir. İstediğiniz plastik malzemelerin kırılmasında etkili kırma makinası ile dilediğiniz gibi geri dönüşüme yönelik kullanım sağlayabilirsiniz. Kırma makinalarında elek kısmı her zamna değiştirilebilir özelliğe sahiptir. Her zaman değişime uygun olan bu makinalar, hidrolik pistona sahiptir. Bu sayede elek bölümünü basitçe açabilir ve elek değiştirme işlemlerini hızlı, pratik şekilde yapabilirsiniz.

Kırma makinaları içinde çoğu zaman minik plastik atıkları sıkışmaktadır. Bu nedenle üstten de alttan da açabilir olacağınız gibi kolayca içine ulaşabilirsiniz. İçeriğinde temizlik yapmak istediğiniz anda, pnömatik kırma makinası alt veya üst takıma ulaşabilir, dilediğiniz gibi temizlik yapabilir, bir önceki kırma işlemlerine ait kalıntıları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Plastik kırma makinalarında bulunan döner bıçak ya da sabit bıçak sayesinde hızlıca elekten geçerek istenilen büyüklükte kesme, kırma işlemi yapılır. Kırma işlemlerinde bıçaklar, plastikler üzerinde makas görevi görür. Böylelikle istediğiniz ebatlarda, fire vermeden sorunsuz olarak kırma işlemleri yapılır. Makas görevi gören bıçaklarda, toz ya da yüksek ses çıkmadan hızlıca kırma ve parçalama işlemlerini bıçaklar tamamlamaktadır.

Plastik Kırma Makinesi Fiyatları

Uzun yıllardır sektörde bulunduğu gibi adından da söz ettirmeyi başaran marka olma yolunda ilerleyen İnan Plastik, son yıllarda plastik sektörüne tecrübe dolu atılımlarıyla beraber koşulsuz ve %100 müşteri memnuniyeti sağlamak istiyor. En iyi yapı çerçevesinde, yaptığı ARGE çalışmasıyla beraber etkili plastik kırma makinası fiyatları sunar. Plastiklerde geri dönüşüm ile ilgili odaklı hizmet anlayışı sağlayan İnan Plastik olarak, ihtiyaçlarınızın tamamına en hızlı şekilde çözüm sunar, doğru analiz ve hızlı sunumlarıyla beraber kalıcı çözümleri sizlere sunmaktayız. Titiz çalışmalarla beraber arka planda yapılan tüm çalışmalarda, makinaların tamamında doğru üretim hattının çıkartılması için en iyi şekilde sizlere hizmet sunulacağından, fiyat noktasında ise memnun eden rekabetçi fiyat politikalarımızdan her zaman faydalanabilirsiniz.

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste