Plastik geri dönüşümünde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında orta ve yüksek kapasiteye sahip kırma makina ve ekipmanları gelmektedir. Plastik geri dönüşüm firmaları, kırma makinaları sayesinde atık ürünleri çeşitli işlemlere tabi tutarak yeniden kullanımını sağlayıp çevreye de katkıda bulunmuş olur.

Kırma makinaları ve geri dönüşüm ekipmanları üstün performansı ve fonksiyonelliği ile bütün plastik çeşitleriyle uyumlu olarak çalışabilmektedir. Orta kapasite ve yüksek kapasite olarak çalışabilen kırma makinaları performansı ve fonksiyonel oluşu sayesinde geri donuşum firmalarına profesyonel çözümler sunmaktadır. Fonksiyonel kırma makinaları plastik malzemeyi parçalayarak küçük parçalar haline getirilmesini sağlar.

Orta Kapasiteli Kırma Makinaları

Genel olarak 55-75 kw güce sahip motorları barındıran makinalardır. Makina modeli IPGR 27/30 –xx bunlardan bir tanesidir. Bu makinenin rotor boyutları 270x300 mm. dir, rotor üzerinde 7 ila 11 adet bıçak vardır. Üzerinde 2 adet sabit bıçak vardır. Rotor hızı 470 Rpm dir. Üzerinde güvenlik siviçi bulunmaktadır. Orta kapasiteli kırma makinaları ihtiyaçlarınızda firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

İnan plastik kırma makinalarının içerisinde bulunan rotorların yan duvarlarındaki duvarlar özel tasarlanmıştır. Bu özel tasarım sayesinde bu bölgelerde kırılmış malzeme birikimi önlenmektedir. Ayarlanabilir rotor ve makine üzerlerinde bulunan sabit bıçaklar sayesinde her kullanım sonunda kesme aralığı ideal mesafeye en kısa sürede getirilebilir. Tersine çevrilebilir motor dönüş yönü sayesinde elek hizmet ömrü uzamaktadır.

Orta kapasiteli kırma makinaları özel ve genel kullanım için uygundur. Özel ihtiyaçlarınıza göre tasarlanabilen rotor yapıları sayesinde verimli makinalardır. Farklı malzemeler ve renkler arasında hızlıca temizlenebilir. Farklı ekipmanları sayesinde her çeşit plastik malzeme geri dönüşümüne uygundur.

Bu gruptaki makinalarda 2 sabit bıçak ve 3 -5 adet rotor üzeri bıçak bulunmaktadır. Rotor çapı 420 mm ile 500 mm arasında değişmektedir. Rotor uzunluğu 500, 600, 700, 800 mm dir. Motor gücü 18,5 kw dan 55-75 kw arasında değişmektedir.

Yüksek Kapasiteli Kırma Makinaları

Genel olarak 55-75 kw gücünden daha büyük motorları barındıran makinalardır. Rotor çapı 500 ila 800 mm olan makine grubu yüksek kapasiteli kırma makinaları olmaktadır. Makina modeli IM TYP 70/150 bu grubun bir üyesidir. Bu makinenin rotor boyutları 700x1500 mm. dir, rotor üzerinde 5 ila 3 3 parça bıçak vardır. Üzerinde 3 ila 2 adet 3 parça sabit bıçak vardır. Rotor hızı 470 Rpm dir. Üzerinde güvenlik siviçi bulunmaktadır. Motor gücü 132-160 kW dır. Saatte 2300 kilograma kadar malzeme parçalayabilir. Makine Yüksek kapasiteli kırma makinaları ihtiyaçlarınızda firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Yüksek kapasiteli kırma makinaları tüm plastik ürünler için geri dönüşüm yapmaya uygundur. Plastik profil, borular, şişirme elemanlar (bidon, varil, yakıt tankı) ,endüstriyel ekstrüzyon atığı gibi malzemelerin tümünün geri dönüşümünde kullanılabilir. Plastik geri dönüşüm işlerinizde makinalarımıza güvenebilirsiniz.

Kolay temizleme özelliği vardır. Bu gruptaki makinalarda 3-5 adet gruplu rotor bıçağı ve 2-3 adet gruplu sabit bıçak bulunmaktadır. Rotor çapı 500 mm ile 800 mm arasında değişmektedir. Rotor uzunluğu 1000, 1250,1500 mm dir. Kırma makinası motor gücü 55 kW dan, 200 kw arasında değişmektedir. Kırma makinasının kapasitesine göre makine tercihinizi yapabilirsiniz.

Grubun en büyük makinası IPGR80150-xx ile 3000 kg’a kadar plastik malzeme kırılmaktadır. Plastik geri dönüşüm hatlarının kapasiteli makinalarından birisidir.

Orta ve yüksek kapasiteli kırma makinaları İnan Plastik üretimleri içinde yer almaktadır. Firmamız geri dönüşüm işlerine önem vermekte, bu sektörde başarılı olan firmaların tercih ettiği makinaları üretmektedir. Plastik geri dönüşüm hattı makinaları için her zaman firmamızı tercih edebilirsiniz.

Her türlü plastik malzemelerini tekrar geri dönüşüm sayesinde kazanmak çevre kirliliğini azaltacaktır. Orta kapasite ve yüksek kapasite kırma makinaları sayesinde her yerde bulunabilen atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılmaktadır. İnan plastik kırma makinaları sayesinde, plastik profil, borular, şişirme elemanlar (bidon, varil, yakıt tankı) ,plastik enjeksiyon atıkları, endüstriyel ekstrüzyon atığı gibi malzemeler tekrar kullanıma kazandırılacaktır.

İnan Plastik orta ve yüksek kapasiteli kırma makinaları için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz , çok daha ayrıntılı bilgilendirilirsiniz. Üretimini yaptığımız kırma makinaları için eğitim ve satış sonrası hizmetleri firmamızdan her zaman talep edebilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste