Plastik Kırma Makinası Nedir?

Döner veya sabit bıçaklar yardımıyla günümüzde plastik atıkların kırılmasında etkili olan makineler ile birlikte küçük boyuttaki parçalara ayrılması için doğrudan plastik kırma makinası kullanılmaktadır. Sanayi alanında son dönemlerde geri dönüşümün büyük önem kazanmasıyla beraber kırılacak plastiklerin doğru malzeme formunda yerleştirilmesi, cinsine ve ebatlarına göre ayrılmasıyla beraber rotor tipi seçimi yapıldığında, istenen nitelikte tüm plastik malzemelerde performanslı şekilde kesim noktası çalıştırabilir. Plastiklerin kırılmasında işe yarayan bu makinalar, günümüzde bıçak dizilimi, elek tipi gibi özellikleriyle beraber gruplara ayrılan plastik malzemelerin en iyi biçimde kırılması konusunda etkili bir çalışma sağlar.

Güçlü ve sert plastiklerde çeşitli açılara göre, bıçak haznesinde aşınma etkisi yaratarak kırılmada güçlük çıkartabilir. Bu tip durumlara karşıda kırma haznesinde bulunan aşınma önleyici ile plastik kırmaların etkili minik parçalara ayırma özelliği bulunur. Çelik malzemeyle yapılan, içeriğinde özel alaşımlara yer verilmiş olan bu makine içinde, sabit ve döner bıçak sayesinde de işletmelere göre uygun, tercih edilebilir bir makine olarak bulunur. İşlenebilir malzemelerde cinsine göre farklı elek tipleriyle beraber üretilir, plastiklerin aşındırıcı etkisi sebebiyle de özel alaşımlı elek kullanımı ile en etkili şekilde de sonuçları doğurur.

Plastiklerin geri dönüşüm noktasında kullanılan en etkili üretimlerinden biri olarak bilinen plastik kırma makinaları, düşük enerji harcayarak yüksek kapasiteli ve yüksek iş hacmi yaratır. Hem döner bıçaklı hem de sabit bıçak bulunması sayesinde, arasında kalacak olan plastiklerin minik parçalarda kırılmasında etkili kırma makinası içeriğinde hidrolik ünite bulunur. Böylelikle hazne içerisinde bıçak ve elek değişimlerini pratik, hızlı şekilde yapabilir, doğru bir kullanıma uygun şekilde tasarımı sağlanmıştır. 

Kesme anında yaşatacak tüm titreşimleri ayaklarda durdurma etkisi yaratan, önleyici bir yapıya sahip özelliği bulunmaktadır. Farklı kesme özellikleriyle beraber güçlü şase tasarımları kullanıldığında da sert plastik dahi olsa istediğiniz gibi boyutlarda ve yapıda küçültmeler yapabilirsiniz. Plastik türleriyle ilgili tüm plastiklerde parçalayıcı etki yaratarak, minik parçalara çeviren bu kırma makinası ile doğrudan çok amaçlı şekilde birçok şekilde kırılmalar için kullanılabilir. Mikro enjeksiyon etkisiyle beraber etkili kırma makinasının yenilikçi tasarımı sayesinde iç bölmelerinde yapılacak tüm temizlik ve değişimlerde en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Plastik Kırma Makinası Avantajları

Birçok açında bakıldığında çok hızlı kesebilir olması, bıçak değiştirme özellikleriyle beraber etkin avantajları ön plana çıkmaktadır. Kırma makinesi noktasında her zaman hızlı elek özelliğiyle beraber rotor bıçağı ile ayar dahi gerektirmeden doğrudan kesebilir özelliği bulunmakta, belirli orandaki ölçülere göre makinede yüklü tüm plastiklerin geri dönüşüm için uygun, hızlı ve pratik temizleme işlevlerini sağlamaktadır. 

Etkili olarak el ile alet gerektirmeden hızlıca açabilir olacağınız, plastiklerin kırılması ile ilgili olarak rulmanların dışta olan montaj sayesinde de, hiçbir şekilde tozdan ekstra korumanız gerekmez, doğrudan korunmaktadır. Bu sayede makinede uzun ömürlülük durumu söz konusudur. Dünya standartlarına uygun üretilmiş bu cihazda etkili şekilde plastik kırma yetkin olarak kullanılabilir olacaktır.

Yüksek oranda tork sağlayarak, en sert plastiklerin de parçalanarak kırılmasında etkili olan bu makine ile beraber yüksek kalitede uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar. Bu noktada özel elekleri ile ideal boyutlarda kırma imkanı sunar, istenilen ve çekici tasarımı sayesinde hem kolay temizleme hem de kolay kullanım imkanı yaratır. En kör noktanın dahi görülemediği yerleri göreceğiniz gibi bakım dahi gerektirmeden çok basit şekilde hem temizlik hem de kırma işlevlerini etkili bir şekilde yapabileceksiniz.

Özel alaşımlı çelik malzeme üretimi ile yapılmış olan bu plastik kırma makinası, doğrudan küçük işletmelere uygundur. İstediğiniz şekilde elek tiplerine göre kullanımlarını yapabilir, aşındırıcı etkisinden uzak tutarak en doğru kırma özelliğinden yararlanırsınız. Bu makinalarda kullanılan özel alaşımlı elek sayesinde de pratik takılabilir ve çıkartılabilir özelliğiyle hiçbir şekilde temizliğinden mahrum bırakmazsınız.

Plastik kırılmasını istediğiniz, geri dönüşüme gönderilecek tüm malzemelerde etkili bir kırma sağlar. Bununla beraber fan çıkışı imal edilerek cinsine göre en iyi şekilde sonuç doğurur. Kırma makinasında da istediğiniz her zaman bakım, temizlik ya da benzer şekilde rutin düzenlemeleri her zaman yapabilirsiniz. Güvenlik anlamında içerdiği switchler sayesinde de dilediğiniz her zaman hem bakımı hem de temizliğini yapabilirsiniz. Bu sayede de maksimum iş güvenliği ortamıyla beraber kullanıcıya ait herhangi bir risk yaratmadan da kullanım imkanı sunar.

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste