Naylonlardan araba lastiklerine, benzer olarak plastik poşetlerden pek çok geri dönüştürmeye uygun olan birbirinden farklı malzemelerin kırılması, kolayca ezilmesi ve eritilerek tekrardan geri dönüşüme kazandırılması günümüzde mümkün olan iş süreçlerinden biridir. Hem çevre hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak, ekonomi anlamında da şirketlerin daha da ekonomik şekilde plastiği kullanması amacıyla günümüzde geri dönüşüm oldukça önem kazanmıştır.

Doğayı korumak amacıyla da günümüzde doğada 1000 yıllık bozulmadan kalan plastikten kurtulmak için, hava kirliliğini ve deniz atıklarından daha da arındırmayı başarmak için plastik parçalayıcı makineler geri dönüşüm tesislerinde büyük önem kazanmıştır. Çeşitli kırma makinaları ile plastiklerin parçalama makinaları bir arada kullanılarak kapasitesinin artırımı daha da yüksek bir şekilde sağlanmış olur.

Plastik parçalayıcı makinelerin bıçak ömrü uzatmak için kırma makinası ile birlikte kullanılarak, kırma öncesinde parçalayıcı makine görevi görmektedir. Bu sayede kırılacak olan tüm plastik ve çeşitlerinin öncesinde parçalanarak daha da ufak hale gelmesin sağlanmış olur.

Plastik Parçalayıcı Özellikleri

Dört kenarlı kesici döner bıçaklarla birlikte plastiklerin parçalanmasını çok hızlı şekilde yapan bu parçalayıcı makineler, günümüzde kesme ömrü uzatılarak döndürme rotasyonu ile birlikte kullanılır. Su soğutmalı sisteme sahip olması sayesinde de uzun ömürlü kullanım ortamı sağlanır ve aynı zamanda uzun süreli şekilde kullanma imkanını sizlere sunar. 

Bıçak tutucu soket plastik geri dönüşüm aşamasında herhangi bir şekilde sökülmeden rotor üzerinde çok hızlı değiştirme özelliğine sahiptir. Geri dönüşüm parçalayıcı bu makinelerin geri dönüşümde hat kapasitesinin artırımını da en iyi şekilde yapabilmek mümkün olacaktır.

Bir diğer özelliklerinden biri de olası sıkışma durumunda rotorun ters yöne hareket edebilir özelliğine sahiptir. Bu sayede olası tüm sıkışma sorunlarında, plastiklerin sıkışmasını anında giderebilecek şekilde hareket edebilir. Sıkışma sorunlarından kurtulmayı, hat kapasitesindeki dönüştürmeyi zamana bağlı durdurmaz, sesli ikaz sistemiyle beraber otomatik olarak makine tarafından da uyarı gelecektir.

Hidrolik sistem ile açılıp kapanan kolay değiştirilebilen elek sistemi vardır. Bu sayede toz veya benzer parçalanan plastiklerinde karışmadan hat içinde kirlenme süreçleri sıfıra indirilmiş olacaktır. Bıçakların bulunduğu rotor yüzeyinde, sert dolgu kaynakla kaplanması sayesinde aşınmaya karşı uzun ömürlü biçimde kullanım imkanı sağlanır. Kaynak kaplamalar, daha dayanıklı olup shredder makinası olarak en sert plastiklerin bile parçalanması anında zarar görmeden kullanılmasını sağlamış olacaktır.

Parçalama anında malzemelerin hiçbir şekilde ısınmasına izin vermeyen su soğutmalı sistemler, rotor su soğutmalı olarak bilinir. Bu şekilde plastik geri dönüşüm aşamalarında parçalanan malzeme ısınması önlenmiş olacaktır. Hassas bir şekilde besleme ünitesinde hidrolik sistemle hareket ettirilerek en iyi şekilde geri dönüşüm hattı kurulmuş olacaktır.

PLC kontrollü elektrik pano sisteme sahiptir. Film naylon plastik geri dönüşüm aşamasında istediğiniz gibi tozdan arındırılmış ve ısınmaya karşı dayanıklı su soğutma sistemli bu plastik parçalayıcı ürünlerle beraber en iyi nitelikte geri dönüşüme uygun hat kurabileceksiniz. Aynı zamanda parçalanan malzeme manuel ve forklift ile beslenebilir olacaktır. Helezon ve fan vasıtası ile direkt olarak bulunduğu hattan taşıması sağlanabilir.

Plastik parçalayıcı makineler olarak shredder makinelerinde kırılma işlemi bittikten sonra elek çapına uygun şekilde istediğiniz ölçülerde de küçültme yapabiliyorsunuz. Bu sayede elek olan çaplara göre de kırma makinasından geçecek olan plastiklerin istediğiniz şekilde de hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde çok daha verimli şekilde kullanım sağlanır, en iyi şekilde de geri dönüştürme hattını plastik parçalayıcıları ile hazırlanmış olacaktır. Hidrolik sistem ile açılıp kapanma sağlandıktan sonra kolay şekilde de elek sistemi bulunduğu için değişiklik yapma imkanına sahip olursunuz.

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste