Plastik atıkların yeniden hayata döndürülebilirliği kapsamında geri dönüşüm hatlarına ihtiyaç duyuluyor. Tüketimin hızla artışı, plastik kullanım alanlarını daha da genişletiyor. Söz konusu plastik kullanımı olduğunda ve atık malzemelerin doğaya bırakılması kapsamında ne yazık ki çevreye ciddi zararlar veriliyor.

Atık forma dönüşen plastiklerin yeniden değerlendirilmesi için devrimsel bir teknolojiye sahip olan geri dönüşüm hatları İnan Plastik kalitesinde vücut buluyor. Ekipmanlar içerisinde yer alan shredder makina ise sunduğu fonksiyonellikle kusursuz bir performans sergiliyor.

Shredder Makinaların İşlevi Nedir?

Shredder makina, endüstriyel alanda ihtiyaç duyulan ve atık plastiklerin parçalanarak hacmini küçültmeye yarayan bir hat bileşenidir. Shredder makinalar hatla entegre çalışabilmesinin yanı sıra tek başına da son derece üstün performansa sahiptir. Aslında genel tanımla mevcut atıkları geri dönüşüme hazırlayan ileri teknoloji bir makina olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle malzemeleri depolama kısmına göndermeden önce küçük küçük parçalar. Shredder makinaların özelliklerinden biri kırma makinasından önce de kullanılmasıdır. Bu sayede makine ile birlikte bıçak ömrü de uzatılmaktadır. Geri dönüşüm kapsamında parçalanacak malzeme shredder makinaları aracılığıyla eşit büyüklüklerde parçalanır. Bu makinalar son derece hızlı, güvenilir ve verimli bir sistemdir.

Shredder makinanın kırma makinasından önce kullanılması, kapasiteyi de arttırmaktadır. Atık malzeme, konveyör ve fork lift ile beslenebilmektedir. Bu makinaların ünitesi hidrolik sistem aracılığıyla işlevsellik göstermektedir. Shredder makinaların en belirgin özelliklerinden biri, olası sıkışma durumunda rotor ters yöne dönmesi otomatik olarak durarak uyarı vermesidir. Sesli uyarı sistemi sayesinde güvenilir bir çalışma performansı sunar.

Döneç olarak da adlandırılan rotor, su soğutmalı bir sisteme sahiptir. Rotorun yüzeyi yüksek dayanıklılık bazında uzun yıllar kullanımı vaad etmektedir. Shredder makina, plastik, film naylon, araba lastiği, ip ve bunun gibi birçok malzemenin pratik bir şekilde kırılmasını sağlar.

Shredder parçalayıcı makina ile malzemeler elek kapasitesine uygun ebatlarda küçültülmektedir. Bünyesinde barındırdığı motorlar sayesinde işlem kusursuzca gerçekleştirilmektedir.

 

Shredder Parçalayıcı Makine 

Yüksek mühendislikle gerçekleştirilen shredder parçalayıcı makineler, en çok geri dönüşüm noktasında önem kazanmaktadır. Buna göre plastik niteliğinde birbirinden farklı bidon, naylon, plastik şişeler ya da benzer pek çok plastiğe dair geri dönüşüme uygun ürünlerde parçalama makinaları ile beraber geri dönüştürülür.

Günümüzde pek çok materyallerin geri dönüşüme uygun olması halinde parçalanması ve taşıması esnasında en iyi şekilde geri dönüşüm makinesinden aktarımı sağlanır. Geri dönüşüm parçalayıcı makinelerle beraber bu süreci ilerletmek mümkün olurken, toz geçirmez ve su soğutmalı sistemlerle beraber bu hatlarda parçalayıcı ürünler kullanılır. Sert plastikler dahil olmak üzere araba lastiklerinden tutun da naylonlara, çuval filmlerden ip ve benzer pek çok malzeme türlerine kadar kırılmayı en iyi şekilde sağlayan bu ürünlerin geri dönüşüm hattına uygun şekilde hazırlanması sağlanır. 

Kırma makinesi olarak da bilinen Shredder parçalayıcı makineler, geri dönüşüme uygun şekilde kullanılmaktadır. Aşınmaya karşı koruyucu kaplaması bulunan bu ürünlerde, uzun ömürlü şekilde kullanım imkânı yaratılır. Bu şekilde hassas hidrolik sistem ile hareket eden bu sistem ile beraber en iyi şekilde parçalayıcı şekilde plastiklerin parçalanması sağlanmış olur. 

Bu sistemler su soğutmalı sistem kullanılarak tozdan arındırılmış şekilde, ağır çalışma şartlarına sahip rulman yatakları için en uygun şekilde ortam yaratılmıştır. Taşıyıcı nitelikleriyle beraber bu makineden çıkan parçalanacak ürünler, helezon veya konveyör vasıtası ile taşınacaktır. Güçlü bir shredder makina isteklerinize uygun şekilde, plastiklerin atıklarını geri dönüştürme için bu makinelerden faydalanabilirsiniz.

Shredder Makinası Fiyatları

Geri dönüşüm ünitelerinde parçalama hattı olarak da bilinen shredder makinalar, yüksek mühendislik gerektiren teknolojiyle tasarlanan makinelerdir. Günümüzde shredder makinası fiyatları çok değişken olup, geri dönüşüm tesislerinin hacmine göre shredder makinası büyüklüğü de değişeceği için hacimsel anlamda fiyatlar etkilenmektedir. Genelde bidon, plastik şişe ve naylon gibi çeşitli materyallerin en küçük parçalar haline gelerek geri dönüşüme hazırlama aşaması olan shredder makinası türleri ve özelliklerine göre kendi içerisinde ayrılır.

Geri dönüşüm hattına gidecek tüm malzemeler, shredder makinasının içerisine yukarıdan manuel konulur ve bıçakların ağzına düşmesi sağlanır. Makinanın sahip olduğu güçlü motorlar sayesinde de gelen malzeme parçalama yaparak geri dönüşüm hattın devamlılığı için 2. aşamaya iletir. 

Genelde shredder makinalarının kullanımı, bir sonraki adım olan kırma makinasının bıçak ömrünü uzatmak ve süreçlerin çok daha hızlı şekilde aksamadan tamamlanmasını sağlamaktır. Kırma makinası öncesinde shredder makinası naylon, araba lastikleri ya da benzer tüm geri dönüşüme gidecek malzemelerin parçalanmasını sağlar ve kolayca kırılma haline getirir.

Bu ve benzer şekilde süreci ilerleten geri dönüşüm parçalayıcı makinası shredder makinası fiyatları konusunda, makine imalatı yapan firmamıza sorabilir ve anlık olarak isteklerinize en uygun biçimde fiyat teklifini siz de uzman personellerimizden alabilirsiniz. 

İnan Plastik olarak hizmetinize sunduğumuz shredder makinalar, ileri teknolojiden faydalanılarak üretilmektedir. Özel mühendislik gücüyle faaliyete geçirilen bu makinalar, yüksek kalite standartlarıyla öne çıkmaktadır. Üstelil fiyat konusunda son derece makul rakamlarda satışa sunulmaktadır. Firmanızın ihtiyaç duyduğu shredder makinalar İnan Plastik kalitesi ve uygun fiyat avantajı ile sizleri bekliyor!

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste