Plastik malzemelerin kullanıldığı sektörlerde termoform kelimesi sürekli olarak duyulmaktadır. Termoform kelimesinin bu kadar fazla kullanılıyor olması insanlarda termoform makinesi nedir sorusunu akıllara getirir.

Termoform makinasında amaç ısıl işlem uygulanarak plastiğe yeni bir form verilmesidir. Yumuşak bir yapıya ulaşana kadar ısıtılan plastik levhaya vakumlama tekniği ile şekil verilmektedir. Verilen şekil kalıba göre belirleneceğinden tamamen özgün bir şekilde tasarlanabilir.

Plastik yumuşama noktasına ulaştığında rahatlıkla şekil verilebilen bir hale gelir. Kalıpta işlendikten sonra rahatlıkla istenen forma girmiş olur. Son olarak soğutma işlemi ile imal edilen malzemeler kalıptan ayrılacaktır.

Isıl şekillendirme işlemini gerçekleştiren bu makinalar firmamız tarafından üretilir ve çok uygun fiyatlarla satışa sunulur.

Termoform Makinası Nerelerde Kullanılır?

Plastik levhaların istenen şekle sokulmasını sağlayan bu termoform makinası birçok farklı sektörde kullanılabilen bir üründür. Firmamız her ay çok farklı sektörlerden markalara termoform makinasının satışını gerçekleştirmektedir. Makinanın kullanım alanlarının ilk sırasında otomotiv sektörü gelir. Otomobillerde kullanılan plastik parçaların büyük bir kısmı bu makine ile üretilmektedir.

Medikal sektöründe de termoform makinasının kullanımı yaygındır. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak plastik malzeme kullanılır. Hem ekonomik olması hem de uzun ömürlü olması sebebiyle medikal malzemelerin üretiminde en önemli cihazlardan bir tanesidir.

Savunma sanayinde de en önemli cihazlardan bir tanesidir. Ülkemizde savunma sanayinde hizmet veren çok sayıda marka firmamız ile iletişime geçerek termoform makinesi siparişi vermektedir.

Termoform Makinesi Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Termoform işlemi levhaların şekillendirilmesinde uygulanır ve birçok sektör için önemlidir. Hangi sektörden olursanız olun bu cihazları almadan önce özelliklerini incelemeniz gerekir.

Vakumlama ünitesinin kalitesi ve kapasitesi şekil verme işlemlerinde çok önemlidir. Eğer kaliteli bir kalıp sistemi yoksa istenen şekillerde plastik elde edilemez. Ayrıca kalıp kapasitesinin düşük olması belli başlı ürünler için makinanın kullanılabilmesine sebep olur.

Makinanın ısıtıcı ünitesi de çok önemlidir. Firmamız bu konuda son derece hassas davranan ve Türkiye’nin en kaliteli ısıtıcı ünitelerine sahip termoform makinaları üreten markadır. Bu etmenlere dikkat ederek alışveriş yapmaya karar verirseniz zaman kaybetmeden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.  

İlgili Ürünler
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste