Her geçen gün doğanın kirlenmesi ne yazık ki biz insanların dikkatsizliğinden kaynaklanıyor. Çevreyi, yeşili ve aslında dünyayı korumak tamamen bizim elimizde. Bu kapsamda çeşitli adımlar atılabilir. Özellikle kullanılmış atık plastikleri doğaya bırakmamak en doğru hamle olacaktır. Bu tip plastiklerin geri dönüşümüne katkı sağlayabiliriz. Geri dönüşüm  işlemi gerçekleştiren firmalar için ürettiğimiz HDPE geri dönüşüm hattı ile dünyanın yeniden yaşanılası bir yer olması için profesyonellik kapsamında hizmet sunuyoruz.

HDPE Geri Dönüşüm Hattı Nedir - Ne İşe Yarar?

HDPE geri dönüşüm hattı, atık plastiklerin yeniden kullanılabilir forma dönüştürülmesini sağlayan sistematik bir mekanizmadır. Yüksek yoğunluklu polietilen olarak adlandırılan termoplastikler, bu hat sayesinde ayrıştırılıp değerlendirilerek çeşitli alanlarda kullanıma uygun hale getirilmektedir. Plastik geri dönüşüm kapsamında devrimsel bir niteliğe sahip olan HDPE geri dönüşüm hatları, İnan Plastik ayrıcalığı ile hizmetinize sunuluyor. 

Geri dönüşüm endüstrisinde en çok ihtiyaç duyulan HDPE geri dönüşüm hatları, kirli plastiklerin yeniden hayata döndürülmesi kapsamında fazlasıyla fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Firmanız için gerekli olan geri dönüşüm hatlarına İnan Plastik kalitesinde erişebilirsiniz. Özel mühendislik çalışmaları sonucunda kullanılabilir hale getirdiğimiz bu sistemler ile ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunmaktayız. Hattın içerisinde yer alan her bir makine ileri teknoloji olmakla birlikte, yüksek düzeyde işlevselliği bünyesinde barındırmaktadır.

Petrolden elde edilen HDPE, yüksek yoğunluklu polietilen malzemelerdir. Bu kapsamda daha dayanıklı ve darbelere karşı direnç gösteren bir yapıya sahiptir. Genellikle sanayi ve imalat sektöründe kullanılmakla birlikte, geri dönüşüme uygun termoplastiklerdendir. 

EXTRÜZYON BÖLÜMÜ
1. Metal Dedektör akuple Rulolu Besleme Bantlı Besleme Konveyörü
2. IPEX1000 –xx Model Extruder 160/42D Tek Vidalı
3. Otomatik Filtre
4. Sualtı Granül Kesme Sistemi
5. Kurutucu ve pnömatik transfer sistemi
6. Big-Bag çuval dolum Ünitesi ve Filtre Grubu
7. Çift istasyonlu Çuval Dolum Ünitesi

HDPE Malzemelerin Kullanım Alanları Nelerdir?

HDPE yüksek yoğunluklu malzemeler, sert ve dayanıklı yapısı odağında çeşitli kullanım alanlarına sahip olmaktadır. Özellikle ev eşyası ve oyuncak gibi ürünlerde sıkça tercih edilmektedir. Plastik poşetler ve file çuvallarda da kullanımına rastlayabilmeniz mümkündür.  Aynı zamanda kozmetik ve deterjan şişelerinde de kullanımı mevcuttur. HDPE, yapıları gereği kanalizasyon ve şebeke borularında da tercih edilen malzemelerdir. Bu kapsamda en çok dikkat edilmesi gereken detay kuşkusuz bu atıkları doğanın kucağına bırakmamak olmalıdır. Laminasyon ve metal kaplamada kullanılan pe pp malzemeler, geri dönüşüm odağında yeniden kulanılabilir hale getirilmelidir. 

Plastiklerin değerlendirilmesi, hem fazla sayıda tüketimi azaltmak hem de doğayı korumak için gerçekleştirilen en etkili işlemdir. İnan Plastik olarak hizmetinize sunduğumuz HDPE geri dönüşüm hatları, son derece işlevselliği ve ileri teknolojisi ile geri dönüşüm kapsamında kusursuz bir sistem olmaktadır. Geri dönüşüm endüstrisine katkı sağlayan bu mekanizma ile atık plastikleri formlarına göre ayrıştırıp tekrar kullanılabilirliğini destekleyebilirsiniz. 

HDPE Geri Dönüşüm Hattı Özellikleri Faydaları Nelerdir?

HDPE geri dönüşüm hatları, çöpte ya da doğaya bırakılıp kullanılmayan plastiklerin yeniden değerlendirilmesi kapsamında yüksek düzey işlevsellik sunan bir hat çizelgesi olarak nitelendirilmektedir. Atık ürünlerin kirlilik düzeylerine göre yıkanıp kurutularak sıkma va santrifüj ile kusursuz bir temizleme işlemini gerçekleştirmektedir. Sonrasında ise atıklar granül forma dönüştürülmektedir. Özellikle doğal kaynakların çok sayıda tüketilip israf edilmemesi adına son derece fonksiyonel bir güce sahiptir. 

Atık plastiklerin geri dönüştürülme işlemi sayesinde küresel ısınmaların önüne geçilmektedir. Böylece toprakta gömülü olan atıkların doğaya ve çevreye verdiği zararların üstesinden gelinmektedir. Dünyanın daha fazla kirlenmemesi ve temizlik çerçevesinde tekrar yaşanılabilmesi için firmanızın ihtiyaç duyduğu HDPE geri dönüşüm hatlarını sizlerle buluşturuyoruz. Alanında uzman ekibimiz ve %100 güvenilirlik kapsamında sunduğumuz bu mekanizma ile profesyonel çözüm ortağınız oluyoruz. 

HDPE geri dönüşüm hattı sayesinde atıklar yabancı maddelerden arındırılmaktadır. İleri teknoloji makineler ile  temizlenip çeşitli işlemlerden geçirilerek geri dönüştürülmüş malzeme olarak kullanıma uygun hale getirilmektedir. Geri dönüşüm hattı odağında gereksinim duyduğunuz malzeme ve ekipmanların hepsini İnan Plastik kalitesinde deneyimleyebilirsiniz. Doğayı kirleten atık malzemelerin yeniden kullanımını gerçekleştirmek için rotanızı firmamıza çevirebilirsiniz. 

Hattın içerisinde yer alan taşıma ünitesi ile çok fazla efor sarf etmeden son derece etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda granül forma dönüştülen atıkların Big Bag Dolum İstasyonu’na transferini sağlayabilirsiniz. Yüksek düzeyde fonksiyonellik içeren HDPE geri dönüşüm hattı, özel mühendislik çerçevesinde üretilmektedir. Bu yüzden İnan Plastik olarak profesyonelliğimiz bazında üstün bir marka statüsüne sahibiz. İhtiyaç duyduğunuz hiçbir detayı atlamayarak, memnuniyetiniz odağında çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Firmanız için gerekli olan geri dönüşüm hatları ve fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

HDPE Geri Dönüşüm Makinaları 

Plastik şişelerin üretildiği madde doğrudan plastik olunca doğanın tüm kaynaklarını tüketmemek amacıyla yüksek yoğunluklu polietilen olarak tanımlanan HDPE plastik şişelerin geri dönüşüme kazandırılması da her açıdan önemlidir. Hem ekonomik açıdan hem de dayanıklılık açısından önem arz eden bu konularda darbeye dayanıklı şekilde iyi bir nem bariyeri sağlayarak en doğru koşullar altında da geri dönüşüme gönderilmesi sağlanır.

Çözücü ürünlerle bir uyumluluğu olmadığı gibi HDPE, asitler ve kostikler gibi pek çok ürünlerle de uyumlu şekilde kullanılır. Geri dönüşümde de sertliğine karşı en iyi şekilde bunların geri dönüşüme kazandırılması noktasında hdpe ldpe için uygun geri dönüşüm makinaları tercih edilir.

Şehirleşmeyle birlikte gıdaların aktarımı, insanlara daha hızlı bir şekilde imkân sunması gibi süreçlerinde plastik yaşamın her alanında bulunuyor. Hal böyle olunca atık plastik, ilerleyen yüz yıllar içerisinde insan hayatında pek çok kirliliğe doğa ile bizi karşı karşıya bırakacağa benziyor.

Bu gibi durumları önlemek amacıyla üretilen atık plastiklerin geri dönüşümü noktasında geri dönüşüm makinelerinde en iyi biçimde geri kazandırılması mümkün oluyor. Plastiklerin hayatın içinde olduğu gibi sıklıkla geri dönüşüm hattından geçirilerek tekrarlı kullanımı hem ekonomik açıdan faydalı hem de doğa yaşamına da katkısı büyüktür. Bunlarla birlikte de fabrikalara çok daha büyük kazançlar elde etmelerine de imkân tanıyor.

Plastiklere yönelik hazırlanan geri dönüşüm makineleri de günümüzde çok daha yaygın hale getiriliyor. Son derece başarılı bir şekilde üretilen, yüksek kaliteli PP PE şişe sert plastiklerin geri dönüşümünde, HDPE geri dönüşümü için üretilmiş olan geri dönüşüm makineleriyle beraber en uygun şekilde bu endüstri alanında doğru bir şekilde yardımcı olmasını, çevre korunmasına katkıda bulunabilir ya da tesislerinizde çok daha gelişmiş makinelerle geri dönüşüme destek çıkabilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste