Bize Ulaşın
  • Türkçe
  • English
  • русский

Plastik atıklar, tüketim toplumunun ve şehirleşmenin getirdiği en büyük doğayı kirleten öğelerden biridir. Günümüz şartları içerisinde plastik atıkların geri dönüştürülmesi ile ilgili çok büyük çalışmalar, çeşitli atılımlar yapılmaktadır. Plastik atıkların geri dönüştürülmesi noktasında birbirinden farklı bileşenlerin bir araya gelerek, plastik atık geri dönüştürme planlamasıyla en iyi ve tekrar kullanıma kazandırılması süreçleri işlemektedir. Plastik atıklarla ilgili pet malzemelerin geri dönüştürülmesiyle ilgili olarak öncelikle toplanması sağlanır. Sonrasında da kırma makinaları yardımıyla plastik geri dönüşümün en etkili şekilde gerçekleştirilmesi için ortam hazırlanır.

Plastik atıklar, içeriğinde pet ve plastik ürün çeşitlerini barındırır. Günümüzde plastiklerin yaygın kullanımının olduğu alan olarak şişeleme alanları kullanılır. Sıvıların taşınmasında, içeceklerin taşınmasında, temizlik malzemeleriyle ilgili taşımalarda pet veya plastik kutulama, paketleme süreçleri işlemektedir. Pet şişe ya da plastik şişe modelleri genelde en çok atık madde olarak bilinen ve plastik geri dönüşümde ilk akla gelen ürünlerdir. Dönüşüm oranları yüksek olan bu plastiklerde makinaların kırma özelliği sayesinde etkili şekilde faydalanılabilir.

Şişe Geri Dönüşüme Uygun Kırma Makinaları

Atıkların geri dönüştürülmüş şekilde günümüzde kullanımı oldukça yaygındır. PVC, PET, PE ya da PP gibi plastik türleri başta olmak üzere kauçuk, PC ya da PS gib plastik malzemeleri plastik şişe kırma makinaları ile birlikte parçalanır, geri dönüşüme tekrar döndürmek için hazır hale getirilir. Bununla birlikte özelliği tamamen şişelerin boyutlarına göre ayrılmasıyla beraber ihtiyaçlar doğrultusunda ayrılması sayesinde de en iyi ölçülerde üretildiği bir gerçeklik payı bulunur.

Plastik şişe geri dönüşüm ile ilgili olarak kırma makinası ucunda bulunan döner bıçaklar, plastiklerin ufak parçalara ayrılmasında etkili kırılmalar yaratır. Böylelikle özel elekten geçen bu plastik malzemeler, istediğiniz şekilde eş değer büyüklüklerde parçalanarak geri dönüşüme kazandırılır. Dilediğiniz boyutlarda geri getirme yapabilir, dilediğiniz gibi kırma etkisiyle beraber sıkça geri dönüşüm için maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Toz duman gibi ya da yüksek ses dahi çıkarmadan şişe plastik geri dönüşümü hakkında etkili sonuçlar doğrun bu yakınlarda, kırma işlemi yapılırken bıçaklar döner bıçak ya da sabit bıçak şeklinde olup plastik kırma süreci işler. Özel elekten geçerken bu bıçaklar, bir tür makas görevi görmektedir. Bu sayede pet şişeler, herhangi bir kırma sürecinde ısınmaz ya da ufaltılırken toz halini almazlar. Herhangi bir ısı çıkarmadan yüksek kalitede kırma işlemi yapılan bu ürünlerde en iyi kapasite ile beraber düşük enerji kullanımı da söz konusu olur. 

Plastik Şişe Kırma Makina Özellikleri

Yüksek kapasitede kırma özelliğine etkili olan bu ürünler, yüksek kapasite sağladığı alanlarda çok az oranda enerji tüketimi sağlar. Düşük enerji tüketimi ile %100 iyi sonuçlar doğrun, saatte 50 kg ile 2000 kg’ya kadar istediğiniz kapasitede üretimler sağlayan İnan Plastik ile en doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

Plastik şişe kırma makinalarında rulman, kırma işlemlerinin olduğu yataklar dışında bulunur. Plastik kırma makinasının sulu kırma özelliği de bulunur. Böylelikle etrafa en ufak bir toz parçacığı bırakma ihtimaline karşı da tozlu bir kırma olmadan en rahat şekilde işlemleri tamamlar. En üst gövdesi sayesinde de hidrolik ünite ile beraber açılır kapanır özelliği, kırma makinasında tüm parçalarda değişiklik ya da iç temizliği yapmanızda kolaylık sağlar. Elek kısmının açılabilir olması, üst gövde ya da alt gövde aracılığıyla yapılabilir. Burada bıçak değiştirme ya da temizleme yapabilir, basit bir şekilde de tekrar takarak makinenizi dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

İnan Plastik, kırma makinalarında elek bölgesinin hızlı ve pratik şekilde değiştirmeye dayalı estetik bir çalışma kolay imkanlar yaratmıştır. Dilediğiniz her zaman hidrolik pistonla kırma makinasında elek bölümünü açıp elek değiştirme, temizleme ya da benzer tüm süreçlerinizi tamamlayabilir olursunuz. Kısa sürede gerçekleştireceğiniz bu süreçlerde doğrudan kırma makinası içinde gerekli düzenlemelerinizi yaparsınız. 

Krıma makinalarının tamamında sök, tak ve çıkart gibi süreçler basittir. İnan Plastik, alttan ve üstten açılabilir kırma makinaları üretir olup pnömatik ya da hidrolik pistonlar ile üst veya alt bölgeden ulaşılabilir şekilde iç kısma ulaşmada önemli rol oynayacak yapıyı kurmuştur. Bu şekilde dilediğiniz gibi İnan Plastik ile çalışabilir, dilediğiniz her zaman kırma makinası konusunda elek bölümünün açılarak temizlik ya da değişiklik yapabilirsiniz.

Plastik şişeler başta olmak üzere tüm geri dönüşüm süreçlerinde İnan Plastik, en büyük katkılar sağlarken rekabetçi fiyatlardan da en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Kırma makinesinin sizlere sunumu noktasında tüm nakliyat ve kurulum süreçlerinizde yardımcıdır. Dilediğiniz her zaman için en iyi hizmetlerle beraber yararlanabilir, dilediğiniz gibi siz de uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Şişe geri dönüşüm noktasında ister pet şişeler isterseniz çeşitli plastik şişelerin doğrudan geri dönüşüme kazandırılması noktasında kırma makinaları ile ilgili bizden bilgi alabilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Web sitemizden telefon ile ya da web sitemizdeki iletişim sayfasından bizlere anında ulaşabilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bilgi İste